Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rengeteg átlagember miért...

Rengeteg átlagember miért utálja a gazdagokat?

Figyelt kérdés
2015. szept. 15. 16:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Irigység és igazságtalanság érzete...

Az ellen semmi kifogásom, ha valaki tisztességgel szerez nálam több pénzt, de mondjuk ha lopcsalhazudik akkor már azért én is azt mondom hogy ez így igazságtalan.

Viszont ha olyanra fúj, aki tisztességes, az szimplán irigy, és nem jutott el odáig, hogy saját életkéjén dolgozzon, hogy azt előbbre vigye.

2015. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Szimplán irigységből. De utálja sokszor a szebbeket, szerencsésebbeket is.

A rengeteg átlagember viszont csak a saját életét keseríti meg ezzel. Mert felfelé mindig könnyebb nézni, mint lefelé, így nem ítéli meg reálisan a saját helyzetét, és pláne nem képes észrevenni azokat a szépségeket és örömöket, amelyek neki is megadatnak.

2015. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
irigyek
2015. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Mert irigyek és kész!


Tanulni kellett volna olyan szakmát, amire van kereslet és akkor ezek az emberek is gazdagok lehetnének. Én is jelenleg mérnökinformatikán vagyok, nagyon nehéz, de már egyetem mellett olyan részmunkaidős állásom van, hogy a 180 ezer nettó megvan belőle. Külföldön meg pl Svájc 80-100 ezer frankos fizetés :D

2015. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Engem például nem izgat a pénz,így nem is foglalkozom azzal hogy ki mennyire gazdag.
2015. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

Svájcban egy 10 000 eurós fizetésből megélsz rendesen. 80-ból már..... Pff. :-D

Hajrá!

2015. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Az árfolyam majdnem megegyezik az Euróéval,szó nem gond,hoyg azt írtam. :-D
2015. szept. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Tipikus tirpák, 0-a iq-s mentalitás a sznoboktól, hogy: "mert irigyek"

Egyáltalán nem irigyek, csak irritálja őket a kivagyi, pökhendi, magamutogató, önimádó emberek, akik csak azért képzelik többnek magukat, mert van pénzük, de ehhez párosuló eszük az 0 kb.

Tipikus példám erre a kb 50 szavas szókincsű mezítlábas szomszédom, akinek egy ismerőse pályázgat folyton mezőgazdasági eszközökre, és ebből szedte meg magát. 6 milliós terepjáróval mászkál, 200 hektár földje van, de gyanítom, az érettségi alapkérdésekre nem tudna válaszolni.

A másik szomszédom meg egy idős filozófia fordító tanár, aki régebben egy Trabanttal járkált, amíg tudott, akit folyton szidott ez a sutyerák, hogy "figyemmá mien röhejes az a szakáas maom"

Meg kéne kérdezni a bácsit, vajon irigy-e erre a bunkóra...

2015. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Én átlagember vagyok és 6 hónappal ezelőtt belecsöppentem a munkámnak köszönhetően egy gazdagabb és befolyásosabb közegbe (helyi kiskirályok, politikusok, vezetők, stb.).


Ezelőtt nem utáltam a gazdag embereket, de most már kezdem, mert látom a színvonalat, a gátlástalanságot és azt, hogy hogyan szedték meg magukat. Sokszor azon gondolkodom, hogy ha az átlagemberek sejtenék, hogy egyesek milyen pofátlanul csinálják... nem sokáig lennének a helyükön.


Nálam végül is annyit értek csak el, hogy hamarosan költözök nyugatra, ahol talán nem ez megy. Ha a menekültek nem bombázzák szét addig azokat az országokat.

2015. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Kognitív disszonancia. Tudja jól, hogy neki soha nem lesz annyi pénze, hát elkezdi bemagyarázni magának, hogy neki nem is kell, mert a gazdagok mind rosszak. Így felmenti magát, hogy ő nem hülye a "pénzcsináláshoz" hanem csak nem olyan rossz ember. Mert nyilvánvaló, hogy akinek pénze van, az jellemtelen és ostoba, de ő tökéletes... mottójuk: munka közben nem lehet pénzt keresni :D Szánalmas.
2015. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!