Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy család szegény, miért...

Ha egy család szegény, miért az az első, hogy akkor miért van internet?

Figyelt kérdés

Már megfigyeltem, hogy ebben a kategóriában az első spórolási tanács, ami jön, hogy köttessék ki a netet.

Miért?

Hol nézzen az ember állást, ha nem a neten?

Sokan hűségnyilatkozat miatt nem köttethetik ki.

Van, aki szomszédtól, könyvtárból netezik.

Az a 3000Ft per hó aligha segít.

Nálunk például a párom munkahelye fizeti az internetet.


Most akkor?


2016. jan. 19. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tanacsol szerintem ilyet a szegenyeknek. Legalabbis normalis emberek nem.
2016. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rosszindulatú emberek beszólásaival nem kell törődni. Aki egy kicsit is értelmes az rájön hogy a nettel pont hogy spórolni lehet,mert sok dolog onnan rendelve olcsóbb mint boltban,meg nem is kell utazgatni,no meg a melók nagy része is már csak ott van meghirdetve, és az email is "ingyen" van. Plusz a rengeteg infó amit egyébként sehogy vagy csak pénzért tudna megszerezni az bőven megéri a havi 3 ezret.
2016. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Én is sokszor láttam s nem értem. A net roppant olcsó, valamint KELL.

Amikor sok éve 5 ezer forintom volt összesen, télen egy ideig nem fűtöttem s nem ettem, arra nem jutott, de netezni kellett, hiszen ott kerestem állást... Igaz, akkor nem volt bekötve, de fizetni kellett érte.


3-4 ezer forinton nem múlik valami sok minden...

2016. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Trafó1 ***** válasza:
100%
Vannak alap dolgok amik kellenek a mai élethez a net ilyen, a cigi, pia nem ilyen, mégis sok szegény nem mond le erről még akkor sem ha kenyér már nincs, a net szerintem teljesen elfogadható, főleg mert sok hasznos oldala van.
2016. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sem ezen a 3000 forinton kell spórolni. Viszont azt megfigyeltem hogy csóróbb ismerőseim jóval nagyobb arányának van 100-200 ezres telefonja, mint a tehetősebbeknek.
2016. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem azért, mert azt hiszik, hogy csak kamu az egész.

Tudod hány olyanról hallottam, hogy anyuka sírt, hogy milyen szegények, és hogy minden segítséget elfogadnának, aztán csatolt képet a gyerekeiről, de a háttérben ott volt a bazi nagy TV, úgy nézett ki a lakás mintha most nyerték volna minden berendezéssel együtt és még sorolhatnám.


Plusz tényleg vannak olyanok, akik túlzásba viszik a panaszkodást.

Pl. 1 hete nem evett semmit, kikapcsolták az áramot, a fűtést, meg mindent, de érdekes módon akkor ott ül egy hideg, sötét szoba közepén, és egész nap a gyakori kérdéseken lóg?

2016. jan. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Nem tudom, miért mondják ezt, de szerintem nagyon hasznos.

Én rednszeresen különböző rászorulóknak létrehozott facebook csoportokban választom ki az embereket, akiknek viszek/küldök tartós élelmiszert, ruhákat, tisztítószert, játékot a gyerekeknek stb.

Így legalább biztosan tudom, hogy hova megy és kik kapják meg, nem úgy mint alapítványok esetében.

2016. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

"most akkor?" - Hát ez az! Most akkor?

Mire is vagy kíváncsi?


Nyilván senki nem tanácsolja valakinek, hogy köttesse ki azt a netet, amiért nem is ő fizet.

Valószínűleg annak sem tanácsolnak ilyent, akinek be sincs köve és a szomszédból vagy a könyvtárból netezik.

Ezek a részei értelmetlenek a kérdésednek.


Az sem mindegy, hogy havi 2500 Ft-a net ( mint nekem, Digi-csomagban), vagy 8400 Ft ( mint a T- "Netmánia" hűség nélkül)


De annyi igazság van a dologban, hogy ha egy család nagyon megszorul ( mondjuk az egyik fél elveszti az állását), akkor az internet elöfizetésről a legkönnyebb lemondani - épen azért, amit írtál, mert annyi netezés, amennyi feltétlen kell ( e-mailek ellenőrzése, álláskeresés) több módon is megoldható.

2016. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Már akinek. 20 éve netezek napi órákat, ha az sincs, akkor minek élek? Tudom, hogy függő vagyok, de ha nem lennék, akkor is ezt mondanám, tényleg fontos. Ott van a hobbim, a néha bejövő munkám, a kommunikáció a falusi kórussal, minden. Nem tudnék máshol netezni. A párom is napi rengeteg órát használja, szerencsétlen hazajön az éhbéres melóhelyről, net nélkül összeomlana, így találkozik a hobbija kapcsán érdekes dolgokkal s ő is szerez némi pénzt a net segítségével...


Messze az ételen a legkönnyebb fogni, már ha az ember gyakorlatilag semmi másra nem költ, csak ha muszáj (vagy akkor sem. lyukas cipőben is lehet járni, az eritrit és a mandula lehet fontosabb. pedig még az is luxus, de inkább kesebbet eszem, de kis mennyiségű luxussal).


Mások a prioritásaink, de a net tényleg fontos és olcsó szokott lenni.

2016. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Net 3ezer forint havonta,szerintem ez elviselhető.

Én is sok mindenen spórolok,nem iszok,nem cigizek,de van olyan ember aki sír,hogy nincs pénz,de naponta fél vagy egy doboz cigit elszív.

Az mennyi lehet egy hónapban? Én nem tudom mert nem cigizek,de havi 15-20 ezer simán megvan egy hónapban.

Az 10 hónap alatt már 200 ezer forint.

Ráadásul a bagónak csak káros hatása van.

2016. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!