Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen emberek szoktak elmenni...

Milyen emberek szoktak elmenni cserkésznek, milyen embereknek való?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Vadontkedvelők...
2016. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akik nem piperkőcök, nem kapnak sokkot, ha kosz megy a körmük alá, sőt, az sem baj, ha nincs lehetőségük egy táborban minden nap fürdeni (ez nem azt jelenti, hogy ápolatlanok, hanem azt, hogy alkalmazkodóak).Akik nem chipsen és éttermek méregdrága ínyencségein élnek, hanem megeszik, amit eléjük raknak, mert azt is "Isten adta", meg kell becsülni. Akik szívesen vannak társaságban, nyitottak mások felé. Akik szeretik a gyerekeket, szívesen vannak velük, van is türelmük hozzájuk, mivel az aktív cserkészek nagy része gyerek, és így elkerülhetetlen a velük találkozás, játszás, sátorozás, hacsak nem kizárólag olyan táborokba mész, ahol nincsenek, csak felnőttek. Akik szeretik az állatokat, természetet, túrázást, sátrazást, nem riadnak meg a kihívásoktól. Akik nem az interneten élnek, és nem kezdenek "tüntetni", ha bejelentik egy táborban, hogy nincs wifi, és lehetőleg a mobilnetüket se használják. Na, ilyen embereknek való a cserkészet. Én is cserkész vagyok, és nem tagadom, nem helyeslem, ha olyat látok, hogy egy táborban 10 éves kiscserkészek nem akarnak részt venni a számháborúban, mert Bieber dalokat hallgatnak. Na, akik ilyenek, általában hamar rájönnek, hogy a cserkészet nem nekik való, úgyhogy 1 év után nem folytatják. Jobb esetben pedig a közösség "megjavítja" őket. :) Ezeket úgy írtam, hogy nem tudom, hány éves vagy, és fiú-e, vagy lány. Ami úgy érzed, nem vonatkozik rád, hagyd figyelmen kívül. ;)
2016. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kiralyfatyol válasza:
inkább kérdés, mint válasz: egyházhoz van köze?
2016. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jimmyxy válasza:
Akárki elmehet cserkésznek, politikai nézetei, vallása, nemzete nem számit. Ugyanis a cserkészet egy nevelő nemformális nevelő szervezet, itt bárkiből rendes embert faragunk, akiből önnáló, felelős felnőt ember vállik.
2016. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy későn írok, de ezt a kérdést ne hagyjuk lógva:

Egyházhoz van köze?


Igen, van, de nem feltétel, hogy valamelyik egyház tagja legyél. Van foglalkozás előtti, utáni ima, illetve táborban reggeli, esti, étkezés előtti, utáni ima. Illetve vasárnap a program része a mise (táborban).


Amúgy, ha érdekel a cserkészet ne tartson vissza az, hogy nem, vagy "nem annyira" vagy vallásos. A cserkésztörvények alapját a keresztény tanítások képezik. (A "civil" törvényekét is.)


Tehát, ha nem vagy megrögzött ateista, akkor keress egy cserkészcsapatot. Nyilván nem fognak imára kényszeríteni, de elvárják, hogy szép csöndben végig álld, hogy ne zavard a többieket.

2016. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!