Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy fogyatékos/autista ember...

Egy fogyatékos/autista ember lehet sikeres az életben?

Figyelt kérdés
A sikerességet az élet számos területére értettem, melybe beletartozik a karrier, párkapcsolat, család, felsőfokú tanulmányok. Szeretném tudni, hogy a felsorolt területeken milyen hátránnyal kell megküzdeni az említett embercsoportoknak. Ha valakinek van ilyen ismerőse, kérem írja le, hogy a felsoroltakat hogyan valósította meg! Köszönöm előre is.
2016. jan. 24. 18:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A kérdés kapcsán eszembe jutott még valami.

Ha hazánkba kerül egy idegen, aki kompenzálni kénytelen pl a magyar nyelv tanulásával, mert nem érti a nyelvüket, akkor itt egyesek fogyatékosnak tartják, csak mert kisebbségi??


Vagy pl egy magyar egyesek szerint onantól fogyatékos, ha kikerül Angliába de úgy, h nem beszél még angolul (és vagy igyekszik azt meg tanulni, vagy nem)? Az is fogyatékos?? De csak onnantól, h kisebbségi lett?? Már mégis mi alapján vélik így egyesek?? Ha meg visszatér Magyarországra, máris nem fogyatékos, mert itt ő már nyelvileg többségi?? Na hogy is van ez, emberek?? Ejjjj.... :S


"Érdekes" logika.... :S


Egy kicsit más oldalról megközelítve, a magasan funkcionáló, jól kompenzáló autisták (aspergeresek, azaz aspie-k), is más nyelven értenek és beszélnek, ez esetben csupán annyi a különbség a fenti példéákhoz képest, h szociális nyelv szerint kisebbségiek, egymást e kisebbségiek áltaában jól értik (ahogy az angol az angolt, a magyar a magyart, nyelvileg).

Már mire fel tekintik egyesek fogyatékosnak az aspie-ket, akik inkább többségük (tudományos, és/vagy művészi téren) ZSENI képességekkel vannak megáldva?? Csak mert kevesebben vannak??


Ha az irigység fájna, ordítana a legtöbb ember!


--------------------------------


[link]


"[...] az autizmus spektrumot nem gyógyítandó betegségnek, vagy kiküszöbölendő fogyatékosságnak tekintik, hanem egy összetett jelenségnek, amit a maga teljességében kell tekinteni. Elvetik azt a nézetet, hogy van egy ideális agyberendezés; ehelyett toleranciát hirdetnek, és az úgynevezett neurodiverzitást tartják értéknek. Ez azt jelenti, hogy sokfélék vagyunk, sokféleképpen gondolkodunk, és ez a sokféleség érték, amit meg kell őrizni. Ez a nézőpont alapot ad a kultúra hirdetésére, ünneplésére, és a küzdelemre a jogokért. Éles a különbség azok között, akik betagolódtak ebbe a kultúrába, és nem akarják, hogy kiküszöböljék az autisztikus jellegeiket, és azok között, akik mindent megtesznek azért, hogy beilleszkedjenek a többségi társadalomba.

Vannak kutatók, akik szintén emellett a nézőpont mellett érvelnek, mondván, hogy az autizmus spektrum nem betegség, és nem fogyatékosság.

[...]

Egyes elméletek szerint az autisztikus tulajdonságok hatottak az ember evolúciójára [az emberiség fejlődésére!],

és ezek a hatások a történelemben is kimutathatók."

2016. jan. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A feltett kérdésre válaszol én is felteszek egy kérdést:

nézetek körül ebben az angyament, ostoba, agresszív, kicsinyes, felszínes, buta világban!


Mi zárja ki annak lehetőségét, hogy valójában netán a többség az, aki fogyatékos, mégpedig érzelmi intelligenciában...?


A többségiek butácska csordaszelleme zárja ki?? Az, hogy a hatalmatok nagyobb, mert többen vagytok??


Szánalmas...


Az olyan beállítottságúaknak üzenem (és ők alkotják tehát a többséget a Földön jó ideje): egy híres, magyar színtársulatnak volt régebben egy figurája, elég beszédes névvel:


Igazságos Izom Tibor


Segítek egy picit a rászoruló, beképzelt többségi nagykorú buksikának: tartalmaz e név némi iróniát. "Igazságos".

Kedves "naccságosok"...

2016. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

GYK (Nem "gyakori kérdések", hanem gyengébbek kedvéért):

a dupla "CCS" szándékos élc volt. Nahát nahát... Vajon miért... Netán jogosan és segítő magyarázatul?


Persze kényelmesebb megsértődniük a reális, többszempontú logikán az érintett gőgös többségieknek...

(Tisztelet a kivételnek.)


Én csupán szomorú vagyok a többségi ostoba erőszak miatt. Ráadásul én legalább jogosan vagyok szomorú. Aki meg ok nélkül sértődik meg, az ő döntése, aztán ragadjon bele abban az indokolatlan önérzetébe az olyan, ha ez a vágya...


Nem hagyom a kisebbséget. Főleg nem a zseni másságot.

És legalább én alappal teszem.

Nem úgy, mint a többség az ő negatív hozzáállásukat.

2016. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13-as: Lehet veled beszélgetni, és megvitatni egy témát személyeskedés nélkül?

Mert itt megint te idiótázol le másokat, és úgy nem hiszem azt, hogy a többség lenne olyan, aminek nevezted. A hozzászólásod kapcsán ledöbbentem, hogy egyesek milyen erőszakosak tudnak itt lenni. Ha gondolod, ezt élőben is megvitathatjuk névvel, arccal. Kíváncsi vagyok akkor is jelzőket illetnél-e az "elnyomó" többségre. Legább élőben is láthatnám azokat, akik a feszültséget gerjesztik az interneten névtelenül, fénykép nélkül.

10-es: Ha más véleményen vagy, akkor fejtsd ki lenézés és személyeskedés nélkül. Az én környezetemben segítségére sietnek a fogyatékosoknak.

Aki pedig az érzelmi intelligenciát szóba hozta, annak csak annyit üzennék, hogy a nagy-nagy többségnek is vannak ám érzelmei, és ha megértésre vágysz, akkor ne úgy létesíts a "többséggel" kapcsolatot, hogy lehülyézed.

Az pedig, hogy egy aspergeres ember miben zseni, engem nem érdekel. Kamatoztassa a tudását, gyakoroljon, élje az életét, aztán hajrá. A "többséget" nem érdekli, hogy mit csinálsz. Ha pedig erre a válaszra is durva személyeskedést kapok, akkor garantálom, hogy itt vita- és beszélgetőpartnerként is elfelejthetsz, mert nem fogok reagálni a gonosz megjegyzésekre. Aztán ne csodálkozz, ha végül emberedre akadnál az oldalon akár, aki megtanítana "kesztyűben dudálni". Egyáltalán te hogy merészelsz bárkit is minősíteni? Kikérem magamnak ezt a stílust. Várom a privát üzenetet is akár, ha képes vagy higgadtan reagálni. Nem igaz már az, hogy munka és iskola után az embereknek ilyen kisstílű, undok szövegeket kell olvasniuk.

Azért moderáld már magad.

2016. jan. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én meg "kíváncsi lennék", miért vetíti ki a bizonyos többség a saját hibáit -pl agresszivitását-, ok nélkül, másokra. Na vajh' miért... mert ez a taktika is része a rosszindulatuknak.


És persze provokálják is a jóindulatút, ezerszer pszikálódik akár, csak végre egyszer MEGVÉDJE önmagát az ártatlan célszemély. És ekkor lecsap a provokátor: a jogos önvédelmet agressziónak állítja be - alap nélkül.

HOLOTT egészen e pontig a támadó volt agresszív, akár ezerszer, vagy annyiszor és addig, míg a provokációja végre célt ért.


(Na ezért nem állok le vitázni ilyenekkel, mert nem vitaképesek, hanem provolnak, és/vagy kötözködnek. Vagy csak rövid ideig állok le, aztán annyi, görcsöljön magában.)


Ócska és szánalmas a többség fent említett trükkje (provokációik, kötözködésük, szavak kiforgatása), ilyen egydimenziós logikára nagyjából egy róka is képes, tehát állati szint. Ráadásul azt az egydimenziós logikájukat is jóformán csak rosszindulatra használja a többség - valamint az értelmeteln fogyasztói társadalom és más "nyalánkságok" kivitelezésére, legfeljebb. Ezen túl nem látnak...


Nem a levegőbe beszélek, sok évtizedes elszomorító tapasztalatom ez nekem és sok más, hozzám hasonlóan jóindulatú ember tapasztalata szintén.


Élőben meg eleinte másfajta negatív taktikát is alkalmaz a többség. Nos , többek között pontosan az eféle hozzáállásaikat tartom elszomorítónak, és persze mivel élőben is kötözködnek és kiforgatják az ember szavát,

manapság már nem állok le különösebb ideig vitázni ilyen emberekkel, mert NEM vitaképesek. A többség legalábbis nem az, ezt évtizedeken át tapasztaltam.


És nem vagyok köteles kitenni magam a fárasztásuknak / rosszindulatuknak a továbbiakban. Viszont kritikát van alapom megfogalmazni az emberiség java részéről. Akinek meg nem inge, ne vegye magára.

2016. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15# Hány éves vagy ha szabad kérdezni?
2016. jan. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!