Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek olyan gáz ha...

Szerintetek olyan gáz ha lassan eszem, étkezem?

Figyelt kérdés
A szüleim mindig megszólnak hogy milyen lassan eszem, meg hogy siethetnék, ők meg egy pár perc alatt megesznek egy kaját.
2016. jan. 27. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem gáz, ne hagyd magad siettetni.
2016. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

De nekik ez miért rossz? Addig nem áll(hat)nak fel az asztaltól, vagy mi?


Sokkal jobb, ha lassabban eszel.

2016. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
22%
engem idegesit mikor valaki melletem nyamog
2016. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szituáció függő.

Ha meglett beszélve, hogy 8-kor indultok otthonról és 7:59-kor még a reggeliden nyammogsz akkor igazuk van.


Ha egy nyugodt családi vacsoráról van szó akkor miért ne ehetnél olyan tempóban ahogy akarsz. Ha befejezték beszélgethettek vagy mehetnek csinálni amit szeretnének.

2016. jan. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
50%
Nem én is lassan eszek igaz én a szobában de nem minden esetben jó vagy rossz
2016. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Arra még nem gondoltak, hogy ők esznek túl gyorsan? Pár perc alatt nálunk maximum a kutya falja be a kajáját. Feltételezem, hogy nem rendszeresen úgy ültök le enni, hogy "jaj, sietni kell, mert 2 perc múlva indulni kell valahova". Te legalább kiélvezel minden falatot, nem csak lenyomod a torkodon az ételt, mint egy ösztönállat.
2016. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, sőt az a jó, ha lassan eszel. Én is mindig gyorsan eszem (főleg ha nagyon éhes vagyok), aztán az lesz belőle, hogy jól félrenyelek. Szólj rájuk erélyesen, hogy ebbe azért ne szóljanak bele, neked így kényelmes, nem tudsz és nem akarsz (meg nem is kell) változtatni ezen. Azért az legyen már mindegy, hogy ki milyen tempóban eszik...
2016. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért nem árt tudni, hogy nálad mit jelent az, hogy lassan eszel?

Mert nekem van egy unokatestvérem aki tényleg lassan eszik. Mama délben leültet minket ebédelni, és az unokatesóm, délután 3 órakor még az ebédet eszi..és nem repetázik. Na ő lassan eszik, még a tündéri, nyugodt mamám is megjegyezte, hogy öcsit evés közben is meg lehetne műteni, olyan lassú.

2016. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Én a falra mászok az ilyen nyammogó emberektől, akik 3 óra alatt esznek meg egy tál ételt. Mikor elmegyünk étterembe, mindenki megeszi az ételt 20 perc alatt, ő meg evett 2 falatot annyi idő alatt.. és tényleg 2-3 óra alatt fejezi be, 5 percenként vesz be egy falatot.
2016. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Pedig a lassan evés sokkal egészségesebb, minthogy valaki kettőt rág a falaton és tolja lefelé.


Ne hagyd magad siettetni, egyél nyugodtan ahogy jól esik. Nyilván ha mentek valahová akkor legyél tekintettel másokra, de egyéb esetben a saját rutinod szerint egyél.

2016. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!