Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öreg néniknek hova az...

Az öreg néniknek hova az istenbe kell menniük reggelente 6-7 óra között?

Figyelt kérdés
Reggel felszállok a buszra kb 1000 alkalomból egyszer előfordul, hogy van ülőhely, le is ülök erre folyamatosan szállnak fel főleg az idegbeteg fajta a "kis" szatyraival és felállítanak mindenkit mert annyira elfáradtak, de persze a busz után tud futni. A kedvencem múltkor egy kismamát állított fel az egyik és közölte, hogy otthon ücsörögjön. Ezek hova mennek ilyenkor? Piacra? És miért 6-7 óra között amikor tele van a busz, mert mennek az emberek dolgozni, meg tanulni. Egy órával később mennének üres lenne a busz...
2016. jan. 30. 10:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

Ma már nincs "nénigondom", de mégis hogy mondhatta volna a néni, hogy menjek egy órával később? Leigazolta volna az első órát?


A villamos, amivel reggelente mentünk, tele volt nénivel. A kedvencem az, hogy felszálltak (a Moszkván, onnan indult), ültek, amíg el nem indult a villamos, majd felálltak, és beálltak az ajtóba. Mi a negyediken szálltunk le, addig ők ott jajveszékeltek az ajtóban, hogy mennyi iskolás gyerek.

2016. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

"A bolt az orvos a templom is nyitva van 1 óra múlva is"

A boltban igazad van, bár inkább piacra mennek, ahol 1 óra múlva már nem akkora a választék.

Az orvos is nyitva van, csak ha egy óra múlva megy, akkor már lehet hogy aznap nem kerül sorra - ilyen szuper ma az egészségügy. ( Én a múltkor a 13 órakor kezdődő délutáni rendelésre mentem a szemészetre. Pár perccel kettő előtt értem oda - 19 óráig volt rendelés, és nem kerültem sorra aznap!)

A legtöbb templom nincs mindig nyitva, hanem csak szertartások idejére nyitják ki.

A labor meg reggel hétkor kezd, és egy nap csak adott számú vizsgálatot végez el. Nálunk ( budapesti kerület!)7 órakor engedik be az első beteget - de a várótérbe fél héttől lehet beülni, és ki van írva, hogy egy nap csak 50 mintavételt tudnak végezni. ( Nem azért, mert többet nem tudnának levenni, hanem mert utána feldolgozni nem tudják a levett mintákat.)Így már fél hétkor ott állnak az emberek a bejárat előtt toporogva, aztán megy a rohanás a sorszámkiadó automatához, és átlag 55-nél magasabb sorszámot kap, az megy is szépen haza. ( Az az öt még reménykedik, hogy az 1-50-es sorszámot kapottak közül valaki-valamiért mégsem megy be.)


Egyébként pont annyi joguk van akkor utazni, mint neked.

Ha neked nem tetszik, akkor menjél te egy korábbi busszal!

Imádom ezeket az öreg-ellenes kérdéseket!

A sok "ki ha én nem" tacskó el sem tudja képzelni, hogy másnak is van élete, más is számít, nem csak ő.

Az öreg nénike siet, hogy mire az unoka hazaér az iskolából, meglegyen főzve az ebéd, siet, hogy mire a lánya/ fia elindul a munkába, hazaérjen a piacról, hogy vigyázni tudjon az otthon maradt gyerekre, ne adj' Isten, siet a részmunkaidős állásába takarítani, konyhai kisegítőnek, hogy meg tudjon élni a giga-nyugdíjából...

2016. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Én is imádom ezeket az öreg nénis kérdéseket.


Te is leszel az, vagy öreg bácsi, vagy a rokonod. Őket sem csak ez jellemzi, hogy idősek, hanem anyák, nagymamák, betegek, hobbit gyakorolnak, élik az életüket. Nem egy külön kaszt, hanem egy állapot. Ugyanolyan joguk van utazni, és aki aktív, azoknak még idős idős korukban is vannak terveik, nem csak vegetálnak. Tisztelni kéne egymást!

2016. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Utolsó. Azokkal nincs problémám akik normálisok.. Azokkal van a problémám, akik reggel tolakodnak, nyavalyognak, hogy a fiatalok mennyire semmirekellőek még a helyet se adják át és ezt így hangosan csak úgy mindenkinek. Akin látkm, hogy alig tud járni meg tényleg idős és nem az a típus, mint a fent említett vagy rosszabb akkor átadom a helyem de nem értem miért nem tudna egy kicsit később indulni. Valaki írta, hogy én menjek egy órával később, köszi tudod nem így működik. Ők viszont megtehetik:)
2016. jan. 30. 12:21
 15/19 anonim ***** válasza:
39%
Én is leszek öreg, ez igaz. De akkor, ugyanúgy, mint most, kerülöm a tömeget. Ha nem időre megyek, ráérek bármikor, és nem vagyok mazochista, hogy csúcsidőben menjek.
2016. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%
Mindemki lesz idős valóban, DE nekem az a véleményem, hogyha utazik valaki, akkor fizessen! Ez egy agyament elborult baromság, hogy a nyugdíjas, akinek VAN JÖVEDELME engyen utazik, a diák, akit a szülei tartanak el pedig perkál. Ilyen állapotok mellett pedig teljesen jogos a fiatalság felháborodása, ha felállítja őket a vénasszony a buszon a reggeli csúcsforgalomban. Továbbá gyakran utazom buszon, vannak primitív fiatalok valóban, de a nyugdíjasok lényegesen rosszabbak, két helyet foglalnak a hatalmas kosarakkal, tolakodnak, követelőznek.
2016. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

"ngyen utazik, a diák, akit a szülei tartanak el pedig perkál"


Tévedés, ezek az emberek annó rengeteg pénzt adóztak a jövedelmükből.

2016. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
Tudod, tőlük 20-30-40-50 évig vontak minden szar adót, amit ugyan OV felélt, de nem ők tehetnek róla. A nyugdíjasok nem ingyen élők, ők életük munkájával megdolgoztak érte, ellenben veled, akik pár éve dolgozik csak, de azt hiszi, ő váltja mega világot. Majd ha 70 éves leszel, és 50 éve adóztál, akkor gondolkodj el.....
2016. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
49%
A nyugdíjas nem könyöradományt kap, hanem megdolgozott érte. Míg te még nem. Nem tudom , mit szólnál, ha végig dolgozol 40-50 évet, és a nyikhaj 20 éves azt mondja, te ingyen élő vagy. Ész megáll! A nyugdíj nme könyöradomány, hanem sok éves munka eredménye. És ráadásul alig élnek meh belőle az emberek. Szerinted az az életcélja, hogy egész életedben dolgozol, és utána vegetálsz????? Mindenkit megillet a tisztességes öregkor. EZ az ember életútja, de vannak nyikhajok, akik az időseket legszívesebben elpaterolnák. Szánalmas!!!!!!
2016. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!