Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amúgy maximálisan állatbarátké...

Amúgy maximálisan állatbarátként kérek tanácsot, lakótelepi lakásban élek, és az egyik szomszéd kutyájától reggelente nem tudok nyugodtan aludni, ahogy beindulnak hajnalba munkába, a kutya nonstop ugat, van-e erre megoldás?

Figyelt kérdés
nem vagyok kötekedő típus, de tele van a hócipőm

2016. jan. 27. 07:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Először szólsz a szomszédnak.

Gondolom lesz.arja.


Eléred, hogy a lakóközösség megszavazza, hogy tilos legyen a társasházban kutyát tartani.

Gond megoldva.


Kutyának nincs helye tömblakásban.

2016. jan. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a gazdákkal, vagy írj nekik, hogy ezt csinálja a kutya (ha ők elmentek, akkor nem tudhatják, hogy az ott üvöltözik utánuk) és rögtön ajánld figyelmükbe a megoldást, hogy keressenek rá a "szeparációs szorongás megoldása" kifejezésre és alkalmazzák a talált módszereket.
2016. jan. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

De most komolyan, mit tudnak csinálni ha a kutya ugat ? RAszolnak? És ha tovább ugat ? Verjék agyon ? Megértem hogy nem tudsz pihenni de te is értsd meg , hogy nem sok mindent lehet vele csinálni. Ja és ez kötekedésnek minösül mivel nem tehetnek róla, hogy ugat ...


Itt a szomszédban most született egy baba; a kesves szomszédok meg azonnal fröcsögnek hogy sír...Szintén zenész...A babát verjék agyon, neg csukják be ? Vagy küldjék rokonoknak kertes hazba ??

2016. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
3-as válaszoló. Azért egy gyereket ne hasonlítsunk már össze egy kutyával. A kutya élettere alapvetően nem a panel. Ha odaveszek kutyát, akkor fel kell készülni, hogy minél problémamentesebb elegyen a tartása, hisz lakóközösségben élek.
2016. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
Vegyél füldugót.
2016. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

" értsd meg , hogy nem sok mindent lehet vele csinálni."

De igen, lehet!!!


Ez egyáltalán nem egy olyat helyzet, ami fölött tehetetlenül kell állni, és tényként elfogadni!!!


Egyetlen állat sem ad ki hangot ok nélkül, folyamatosan, főleg nem a legsikeresebben domesztikált állatfaj!


Egy kutya azt teszi, amit hagynak neki.

Ha pedig az ugatás okát megszüntetjük, ugatni se fog.


Csak éppen ezzel foglalkozni kell, érteni kell hozzá, törődni kell vele, és eleinte gyakorolni kell, többször.


Sajnos nagyon sok ember csak azért vesz élő kutyát, mert megunta, hogy a plüsskutya nem mozog, de ettől még pont ugyanannyira foglalkozik vele, és hajlandó időt fordítani rá, mint egy plüsskutyára.


Ha foglalkozni kell egy kutyával, (kezdve azzal, hogy egyáltalán megtanulja azt, miként kell vele foglalkozni)

az már túl melós, kényelmetlen!


A megoldás nyilván az lenne, hogy tudatosítani kéne a szomszéddal, hogy komoly bajok vannak a kutyával.


A második lépés az, hogy tudatosítani kéne, hogy atom hülye a kutyákhoz.

A harmadik, rávenni, hogy nézzen utána a probléma gyökerének, és a lehetséges megoldásoknak. (ahogy írták, szeparációs szorongás)

Az utolsó lépés pedig az, hogy vegye a fáradságot, és szabadnapján gyakoroljon vele.


Ugyanis ez különbözteti meg a plüsskutyát az igazitól. Az igazival törődni kell.

2016. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Szeretem a kutyákat, de nem azokat, amelyek a lakásom mellett folyamatosan ugatnak, vagy vinnyognak. Amikor költöztem és megtetszett egy lakás, mindig megnéztem az alapító okiratot, hogy lehet-e kutyát tartani. Ahol lehetett, oda nem mentem.

A felelőtlen kutyatartók miatti bosszúság felér egy hegedűn folyamatosan gyakorló szomszéddal.

2016. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Azért bas.zott nagy különbség, hogy egy 7-8 hónapos baba már átalussza az éjszakát, míg egy kutya 15 évig keseríti meg a lakók életét.

Elhiszem, hogy a gazdáját nem zavarja, mert nincs otthon, de ha már akkor aludna, vagy dolgozna, akkor eszméletlen idegesítő tud lenni, és tényleg nagyon hangos.


A mi lépcsőházunkban nem lehet kutyát tartani, és én ennek nagyon örülök. Volt olyan, amikor a frissen beköltözött lakó ezt nem akarta megérteni, mert hogy a saját lakásában azt csinál, amit akar, és a kutya családtag. Egy hatalmas dobbermannról van szó.

Némi pereskedés és a perköltségek kifizetése után belátta, hogy a szabályzat rá is érvényes.

2016. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jelentad fel állatkínzásért.
2016. jan. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolkat! Déleőtt munka előtt még kitettem egy cédulát az ajtajukra, és fura módon, este, amikor megjöttem, nem ugatott "senki" a szomszéd ajtóból. Kiíváncsian várom a reggelt. Kerestem volna közös képviselőt, mert a gazdik ugy dolgoznak, de senki nem is nyitottak ajtót, illetve, aki nehezen kidugta az orrát, azt mondta, az nem itt van....szóval, lehet, jó esetben leesik a tantusz a kedves szomszédnak, akik hasonlóan albérlők, amikor idejöttek, még nem volt kutya.

A babával való összahsonlítás meredek, tény, az is ugyanolyan zavaró, ha sír, főleg éjjel, de a kutya kutya, mi pedig emberek vagyunk. Mondom én, akinek volt kutyusa, nagyon szerettem, és amikor el kellett költöznöm lakótelepre, előtte, elajándékoztam, mert szerncsételn állatnak, angyon szar lehet, hogy egész napra bezárják, ez tényleg kínzás. A füldugó. Szóval, én a dolgozó ember, nyomjak a fülembe egy idegen eszközt, alázkodjak meg, mert egy felelőtlen kaónak olyanja van, hogy egész napra kutyát bezár a lakásba...hát nem! Isten ment, hogy üsse agyon, hogy lehet ilyet mondani??? Feleősen kell gondolkozni, hova való, hova nem való kutya. Ugyanezt gyerektémába nem lehet megtenni, nem beszélve arról, hogy a babából egyre érelmesebb gyerek lesz.....jó esetben

2016. jan. 27. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!