Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Véleményekre van szükségem....

Véleményekre van szükségem. Küzd ezzel még valaki?

Figyelt kérdés
Úgy érzem idegen vagyok még saját magam számára is. Nem tudok hinni benne hogy valaha is magnyíljak mások felé. Az álmaim, élet céljaim is néhol hamis történeteimet hivatottak leplezni. Saját drámámat forgatom a fejemben, eltaszítom a lehetőségét annak hogy megnyíljak, hogy megváltoztassam ezt a helyzetet. A magány, és az hogy másnak ismernek biztonságot jelent a számomra. Valamilyen szinten élvezem is ezt a szerepet. "A meg nem értett különc ki pusztán fantáziája tart fogva" Élesben sohasem ismerném be hogy a dolog ürességét is érzem. Lehet hogy tényleg jó így nekem? Vagy ennek az aprócska korgó érzésnek nagyobb hatalma van felettem mintsem hogy mindvégig elbírnék vele?

2016. febr. 23. 00:40
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nyugodj meg:)

Első sorban arra találd meg a választ mi váltotta ki ezt belőled. Az, hogy esetleg egyedül maradsz? Az, hogy sehova se passzolsz?

Aztán gondolkozz el rajta, miért gond az. Vagy mit tehetnél ellene.

Szeeintem ha más vagy, nem gond. Sőt. Különlegessé tesz:) lehet azért gondolkozol ilyenen, mert nem találkoztál még hozzád hasonló lelkű emberrel.

Ahogy olvastam a szöveget kicsit magamra ismertem. Ha gondolod írj privátot.

2016. febr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

biztos vagyok benne, hogy ez a magad teremtette helyzet csak pillanatnyi élvezetet jelent, hosszútávon öngyilkos magatartás:

"Valamilyen szinten élvezem is ezt a szerepet. "A meg nem értett különc ki pusztán fantáziája tart fogva"


ahhoz, hogy mások előtt meg tudj nyílni, nyilván előbb magaddal kell őszinte legyél, szembe kell nézzél mindazzal, ami legbelül vagy ...


mindenesetre felettébb költőien fogalmazol :)

2016. febr. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pszichológus.


És próbálj meg írással foglalkozni.

2016. febr. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valahol rokonlelkek vagyunk, hatalmas fantàziavilaggal rendelkezel. Ahelyett hogy mondvacsinàlt cèlokèrt küzdessz, inkàbb kamatoztasd ezf a hihetetlen kèpzelöerot ami a fejedben van, mondjuk konyvirasban vagy filmrendezesben.
2016. febr. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten mindannyian egy szerepet játszunk az életben,ki kisebbet,ki nagyobbat.

jól írták itt előttem,ha valakivel,magaddal mindenképpen legyél őszinte.

Találd meg a kiváltó okot,nézz szembe a problémáiddal!

2016. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem érzem hogy képes lennék erre a fajta őszinteségre.

Egyébként az írással már foglalkozom, és illusztrálással is. Ez az egyetlen mentsváram, így a világom éltetni tudom, elveszhetek benne. Azon a birodalmon kívül viszont hiába vannak hasonlóan különc barátaim- akik sejtik is vagyok más is még azon kívül amilyenek engedem mutatni magam- feléjük se vagyok képes megnyílni. Mintha nem is létezne személyemben őszinte ont, mintha nem is létezhetne életút hamis eszmék nélkül. Agyturkász nem hiszem hogy segítene, akinek a foglalkozása a dolog abban még kevésbé tudok megbízni. Szóval egyenlőre sajnos a helyzet megoldásában sem vagyok képes hinni. Nem tudom hitet kovácsolni miképp lehetséges, tudom anélkül lehetetlen elindulni

2016. febr. 23. 11:39
 7/11 A kérdező kommentje:
A kiváltó ok én magam lehetek. Anélkül hogy látványosan megsértett volna e világ már észrevétlenül elidegenített magától. Ha sajátot nem kreálok félek nem lennék már sehol. Kérdés hol a határ min belül emberi szükségleteim, ösztöneim, boldogulásom elhanyagolhatóak. Min belül saját birodalmam egyedüli örömömet, valóságomat jelentheti. Még nem döntöttem róla hol húzom meg ezt a vonalat.
2016. febr. 23. 11:54
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Kiváltó ok nem te vagy. Ez fizikai képtelenség. Minden ami személyiséged alakította, addigi személyiségeddel együtt alakít valamennyi és valamennyi arányban.

De mindig a külső behatás miatt változol ha nem egy random gondolkodás végett változol.

Sokan küzdenek szinte pont ezzel vagy hasonló gonddal.

De most jön jó hír. Te már ezt felismerted, így tudatosan tudsz rajta változtatni, lenevelheted magad, illetve optimális szinte csökkentheted.

Nem muszáj megnyílni s lehetőséget igazából nem tudod eltaszítani, mindig ott lesz, míg egyén is ott van. Még ha addig fals adatokkal szolgáltál neki.

Jó is és rossz is.

Mint látod, nem tudsz bizalmat adni másoknak s nem ismerjük életed történetét, tudjuk miért van ez. Lehet sok nagy dolog következtében, lehet, szinte egy kis semmiség következtében alakult ekkora dologgá.

De nem is ez számít. Ha éppen egy helyzetben vagy és nem érzed jónak amit tettél, mondtál, utólag is kijavíthatod, vagy csak magadban szólsz magadra, legközelebb ne legyen ilyen vagy ne ennyire.

Ha akarsz változni és gyakorolsz, hamar jön változás.

Ha kell segítség, írj rám nyugodtan.

2016. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sokaig en is igy voltam vele. Amig nem talaltam meg azt a celt smiert erdemes elni.

De minden egyes csalodas visszalok abba mely godorbe ahol ugyan ezt ereztem. En is egy vilagkt krealtam magamnak ahova elmenekulhetem a minden napi csalodastol. Problematol.

Ense bizok senkibe. Es ez nem rossz mert nem fogsz csalodni kesobb.

A bizalomert nagy arat kell fizetni. Ha gondolod irj. :)

2016. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Célom van. Teljesítéséért tett törekvéseim, amint pusztán a dolog élvezete kedvéért teszek mindenem amim van.

Az a bizonyos üresség más dolgokkal áll szemben. én és a "valós" valóság közti kapcsolattal, és azzal hogy nincs önképem ..hogy nem is érzem hogy létezhet őszinte önkép. Fárasztó a sok karakter, hiába élvezek többször játszani velük.

2016. febr. 23. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!