Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi ez a sok depressziós,...

Mi ez a sok depressziós, antiszociális fiatal?

Figyelt kérdés

Nem csak az interneten, de a valóságban is, kiváltképp 14-24 év között. És furamód nem azokra jellemző, akiknek épp vállnak a szülei, rosszul megy anyagilag, vagy egy közelálló családtag bántalmazza őket.

Több gazdag, jó családi háttérrel rendelkező fiút, lányt ismerek, akik öngyilkosok akarnak lenni, mert, idézem "Szar az élet".

Azt sem mondhatni, hogy elhanyagolják őket, mert az anyukájuk háztartásbeli, bejárónőjük van, szóval kivel foglalkoznának, ha nem a gyerekkel?

Akik meg valahogy tényleg ki se látszanak a problémákból, azok életvidámak, változtatnak, amin tudnak...

Egy lányismerősömnek elváltak a szülei, majd egyidejűleg szakított vele a barátja, és tette ki az akkori nevelőapja otthonról, mert ugye már nagykorú. Fogta magát, jelentkezett egyetemre, majd kiment külföldre, férjhez ment, és éli világát.

Engem a probléma csak annyiban érint, hogy nekem bár együtt maradtak a szüleim, minden fontosabb volt, így 20 év után jöttem rá, hogy tulajdonképpen nem ismernek. Egymás mellett éltünk, nem együtt, mintha nem család lennénk, hanem idegenek.

Én is lehetőségek nélküli kisvárosban nőttem fel, aztán összepakoltam világot látni, most épp szintén külföld. Csináltam már többféle munkát, mindegyikben volt valami jó, most épp egyetemi tandíjra gyűjtök, meg képzem a nyelvtudásom, hogy 3-4 év múlva elkezdhessem a tanulást.


Mások miért nem akarnak változtatni?


2015. okt. 3. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert szűk látókörűek, és soha nem voltak komolyabb problémáik.


Amúgy meg sajnos nem ilyen egyszerű, hogy fogod magad és kimész, meg fogod magad és lediplomázol.

Akkor én fognám magam, és létrehoznák egy startup vállalkozást, aztán fognám a cégem és kivinném amerikába.

2015. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Titusztitusz ***** válasza:
24%
A dolog hátterében az a jelenség áll/állhat, hogy TÚLSÁGBAN IS GYORSAN megy a "technikai" fejlődés a világban, túlságban is gyorsan kerülnek forgalomba új, és új szerkezetek-eszközök, túlságba is nagy a "materialista" életfilozófia hatása a mai fiatalok többségére, és EZT AZ ÁLLAPOTOT sokan nem tudják feldolgozni tudatilag, és kezelni...Azaz a mai emberek/fiatalok sokszor MENTÁLISAN már nem tudnak lépést tartani a technikai fejlődés sebességével, illetve a "fogyasztói társadalom" álltal az agyakba erőltetett életfilozófiákkal...Ez pedig pszichés-mentális zavarokat okoz sokaknál...
2015. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki gazdag, még nem jelenti azt, hogy csupa napfény és kacagás az élete. Az én családom is nagy vagyonnal rendelkezik, jó környék, nagy ház, lakások, nyaralók, értéktárgyak, külföldi utak, megvan úgymond mindenünk, mégis mindenki boldogtalan, mert a pénz(önmagában)nem boldogít. A szüleim házassága romokban hever, nem akarnak elválni, pedig már annak örülnék a legjobban, ha végre szétmennének, mert ezeknek a folyamatos veszekedéseknek, és nyűglődéseknek semmi értelme, aztán rajtam és a tesóimon vezetik le a feszültséget, és mindenki összeveszik mindenkivel. Olyan szintű utálkozás van már itthon, hogy én már annak is örülök, hogy engem nem utál senki(mivel kivonom magam a veszekedésekből, meg ha éppen le is csesznek, arra nem reagálok semmit), ilyet, hogy szeretet már rég nem is várok senkitől a családban.
2015. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ugyanez megvolt nálunk is. Csak nálunk nemhogy külföldi útra nem tellett, megesett, hogy ételre se
2015. okt. 3. 10:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően a kamaszkorban sokkal tragikusabban él meg mindent az ember.A céltalan élet nagyon kizökkenti a fiatalokat,frusztráltak lesznek tőle,elmegy az életkedvük,semmit nem tudnak csak siránkozni fészbukozni meg inni.Szerintem a kérdésedre a válasz,hogy miért nem változtatnak az az,hogy nincsenek kitűzött célok nem találják a helyüket a világban mindent rossz szájízzel csinálnak.Bár szerintem az anyagi háttér sokat számít,akinek ez megvan az bátrabban tud tervezni mert mondjuk a szülei finanszírozzák az ötleteit.Ezt a jelenséget inkább szegényebb családok gyerekein tapasztalom.
2015. okt. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

attól, mert valaki gazdag nem biztos, hogy vidám élete lesz :/


na meg attól, hogy valaki vidám, mindig mosolyog...nem biztos, hogy tényleg úgy is érzi magat, lehet ezt csak a környezetnek mutatja


b.nőm is teljesen életvidám csajnak tűnik, de annyira nem boldog, mint amilyennek látszik :/


es szerintem a kamaszok nagyobb mélységben elik meg a problémákat

2015. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenki lehet depressziós függetlenül attól, hogy ki milyen gazdag. Sok olyan 14 és 24 év közötti fiatal van "anyagiaktól függetlenül", aki folytonos depresszióban szenved. Ez köszönhető a kialakult élethelyzetének, életfelfogásának és beilleszkedés hiányának. Én is ehhez a korosztályhoz tartozom, de még egyszer sem akartam öngyilkos lenni, soha nem is leszek, sőt szerintem nagyon gyáva önző ember lehet, aki képes öngyilkos lenni. Nem képes szembenézni a problémákkal, hanem elmenekül előlük, hát az ilyen tényleg nem érdemli meg az életet se.
2015. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Általános társadalmi és értékválságban élünk amit mindenki megérez. Ha neked kéne ezeknek az embereknek az életét élned, nem biztos többre vinnéd mint ők. Egyszerűen felesleges olyan dolgok felett osztani az észt amiről nem tudunk semmit. Élhettek meg mások olyan dolgokat is amikbe te belegondolni sem mersz, attól mert nem látszik rajtuk nem jelenti azt hogy nem így van.

És sajnos, vagy nem sajnos nem egy mesében vagyunk, ahol bármi jóra fordul ha igazán akarjuk. Honnan tudod te min akartak ők változtatni és mit tettek érte. Talán többet mint te bármiért, talán fele annyit se. Gőzöd nincs róla min és miért bukott el. Az emberek hajlamosak azt gondolni az ő életük valami etalon. Ez egy hülyeség.

Örülj neki ha sikerült elérned amit akartál, örülj ha úgy érzed sínen vagy és becsüld meg. De nem kell ehhez semmiféle gőgnek társulni. Amúgy is... Ver a zápor a csapáson, ha ma rajtuk, holnap máson.

2015. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kamaszoknak nincsenek olyan lehetőségeik,hogy hirtelen életmódot váltanak,utazgatnak,stb.

A fő kiváltó okok szerintem az iskola és az egész társadalom, ahova sok ember nem tud beilleszkedni,céltalan lesz az élete.És hidd el az, hogy valaki gazdag, és együtt vannak a szülei, nem jelenti azt, hogy boldogabb, mint egy szegényebb családból származó gyerek.

Az én szüleim például együtt vannak, de minden nap csak az ordítozás meg a veszekedés megy, és azt kívánom, bárcsak inkább elválnának.Az iskoláb nehezen illeszkedek be, nem találom a helyemet, emiatt sokszor vagyok magányos és szomorú a mosolyom ellenére, és hidd el a magány a legveszedelmesebb méreg.

De tanulok, van életcélom, és már előre tervezem az életemet minden rossz ellenére, és ez az, a motiváció, ami a legtöbb fiatalból hiányzik.

2015. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szórakozóhelyek tele vannak. Sokkal több a bulizó fiatal is.

És a népesség fogy. Szóval szerintem sokkal többről tudunk. Nem feltétlenül van kevesebb, mint 70es években, csak akkor nem volt kommunikáció, a média jobban tudott hazudni, mint most és nem vettek tudomást az emberek a gyerekek problémáiról, mert volt sajátjuk.


A fiatalok jövőképe egyre jobban le van rombolva. A kiszámíthatóság jegyében hazudnak és olyan változásokat hoznak be, ami felforgatja a megélhetést, a tanulást, az életet. A bizonytalanság elősegíti a szorongásokat és akinek már van, annál megerősíti azt.


Heti 1 pszichookterápia meg többe kerül, mint a 3 napi keresetem. Miközben a lakhatásra is elmegy a fizu fele és a kajára az ötöde, na akkor még nem beszéltem a kicsit sem olcsó munkába járásról és egyéb kiadásokról, amik az alap élethez szükségesek, mint víz, fűtés, testmozgás...

2019. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!