Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy érettebbnek...

Mit tegyek hogy érettebbnek tűnjek a koromhoz képest?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok.
2016. márc. 6. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
De mihez képest?
2016. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:
100%

Érettebbnek tűnni könnyen lehet.

Valóban érettnek lenni más kérdés. Egy bizonyos értelmi szint, felfogás kell hozzá, ami vagy van, vagy nincs. Ha Te érettnek akarsz !tűnni!, lehet, hogy nincs.

Elsősorban érdemes tőled idősebb emberekkel körülvenned magadat. Viszont óvatosan kell ezzel is bánni, mert az érettség nem mindig az életkorral jár. Vannak ostoba és vak 30-40-50-60, akárhány évesek is.

A megfontoltság általában az érettség jele, de ez sem minden.

2016. márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz érettebb annál, ami az életkorodból elérhető érettség. 18 évesen soha nem lehetsz olyan érett, mint egy 25 éves vagy mint egy 30 éves. Senki sem lehet érettebb a koránál, ezt csak a kamaszok hiszik (vagy a kamaszokat kihasználó felnőttek). Valaki lehet a korának megfelelően érett vagy éretlenebb a koránál, de érettebb nem. Az más kérdés, hogy vannak emberek, amik sok dolgon mennek keresztül vagy sok dolgot megélnek, muszáj felnőttesebben viselkedniük annak hátrányára, hogy megéljék a gyerek/kamaszkorukat, de ez nem valódi érettség. A külsődön változtathatsz, de az nem érettség.
2016. márc. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 piriiiii ***** válasza:
Az emberi szellem formálható és fejleszthető, kedves hármas.
2016. márc. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pedig érzelmi érettségről beszéltem. Persze egy 18 éves is gondolkodhat úgy, mint egy 30 éves, ettől még nem érett szerintem. Vannak életszakaszok, és azokból megszerezhető tapasztalatok, amiket nem lehet átugorni, sem felcserélni.
2016. márc. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szakálltól kicsit idősebbnek tűnhetsz.
2016. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hugyosgalacsin ***** válasza:
növessz szakállat
2016. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!