Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják az emberek a...

Miért mondják az emberek a 100-ra, hogy kiló?

Figyelt kérdés

Pénznél szokták használni:

"adj két kilót"

"5 kilóba kerül"

és itt a kiló nem 1000-et hanem 100-at jelent, tehát 200 és 500 Ft-ra gondolnak...


Amikor először találkoztam ezzel a dologgal akkor "5 kilót" kértek kölcsön és mondtam, hogy nincs 5000-em, mire az volt a válasz, hogy 500Ft kell...

Én általános iskolában megtanultam, hogy a kiló az 1000-et jelent...

honnan jött ez a dolog? miért használják a 100-asra?


23F



2016. márc. 8. 07:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok hülye van. A kiló mindig is ezret jelentett.
2016. márc. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem igénytelen. A kiló a kilogramm lerövidülése, kilónyi pénzt senkinek nem fogok adni. Aki 500-at vagy 5000-et kér, az azt mondja.
2016. márc. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, igen valószínűleg a dekás dologból jöhetett...


23F

2016. márc. 10. 12:59
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy bolond 100-at csinál...


Nem, nem a dekás dologból jött. Az ember alapvetően 1000-es nagyságrendű mértékegységeket használ: kilogramm, méter, liter. Persze persze, van kisebb mértékegységük, azt is használjuk, de szerinted, ha a 10-es hatványa így jönnek, hogy:


piko = 10^-12

nano = 10^-9

mikro = 10^-6

milli = 10^-3

1 (egy) = 10^0

kilo = 10^3

mega = 10^6

giga = 10^9

tera = 10^12


Mit lehet észrevenni? Ezer a váltószám!!! Mindig ezer a váltószám. A #4-es válaszolónak fogalma sincs, miért írt hülyeséget. A "deka" az nem 100-at jelent, hanem tizet... A deka = 10^1.


A hekto jelenti a százat. Hekto = 10^2


A kilo jelenti az ezret. Kilo = 10^3


Szóval a példánál maradva kérdező, az ismerőseid matematikailag helyen akkor kérnének 500 ft-ot, ha 5 hektót kérnének... De ezt felesleges volt leírnom, mert írod, hogy tudod is.


Egyrészt azért kérik így, mert "menőbb", másrészt vagy nem tudják, hogy hülyeséget beszélnek, vagy nem gondolnak bele.


Ne higgy a #4esnek, mert hibás gondolatmenetben próbáld logikát keresni. Logikailag teljesen rendben van, amit írt, de az ember nem 100-as rendszert használ, hanem ezres rendszert. Illetve meglehetősen rugalmas ebben a tekintetben a HÉTKÖZNAPOKBAN, mert használ sok mértékegységet is (oké, szalmát, parizert dekában veszünk, de a csokira meg gramm van írva, a kenyérre kilogramm - nem, nem érdekel, hogy van 75 dekás kenyér), de alapvetően mindig 1000 a váltószám.

2016. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#14. A kérdező nem azt kérdezte, hogy mi a helyes, hanem hogy miből adódhat ez a félreértés! Hogy helytelenül a kilót 100 ra értik sokan. Ennek világos oka hogy régen a kereskedelmi alapmértéket dekának tudta minden iskolázatlan. A gramm mint alapmértékegység csak a hatvanas években került be a köztudatba. 1kiló=100deka.

Ezt a kérdező meg is értette! Úgy hogy ne verd itt az igazadat, mert a végén kilyukad!

2016. márc. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!