Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor jöttél rá, hogy a...

Mikor jöttél rá, hogy a szeretet még rokonok közt sem "jár"?

Figyelt kérdés
Tehát hogy tenned kell a jóindulatért, senki sem szeret téged pusztán attól a ténytől, hogy te vagy a testvére, az unokatesója, akárkije. Korhoz, vagy eseményhez kötnéd a felismerést? Nálam korán megtörtént, mert sokkal idősebb testvéreim voltak, akik mindig kiborultak, ha velük akartam menni... így 8-9 lehettem, amikor rájöttem, "valamilyennek" kell lennem ahhoz, hogy ők (jobban) megszeressenek.
2016. márc. 8. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Még 8 éves sem volta. NAgybàttyám vàllalkozó volt 90es évek elején jól éltek nagynénim nem is dolgozott. Feltünt akikkel rokonságból jóban voltak eddig most màr két unokahugom meg az anyukàjuk kibeszélik. Aztàn ràjöttem , hogy minket is vszinü hogy kibeszélnek amikor megint velük vanbak jóban.
2016. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a baj, hogy a családtagjait, rokonait nem válogathatja meg az ember, olyanok amilyenek, pont ezért nem is mindig lehet szeretni egymást.
2016. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hú hát még most is meg tudnak lepni érdekes dolgokkal, de úgy körülbelül 5 éve jöttem rá, 24 évesen. Sőt a barátságokkal kapcsolatban is új dolgokra kellett rájönnöm, méghozzá hogy ahogy cseperedünk és élkük a felnőttek életét, annál nagyobb, hogy felüti barátok között a fejét az irigység, és megítélik a lépéseid.
2016. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
'felüti a fejét' akart lenni
2016. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Születésemtől szeretetlenségben éltem. 2-3 éves koromban, mikortól az első emlékeim vannak, tudtam, hogy teher vagyok, nem vagyok fontos, nem tudok semmivel örömet okozni, egy jó szót sosem kaptam, csak kritikát, bántást, utasítást. Mikor 6 évesen megszületett a féltestvérem, akkor láttam, hogy vele mások, vele kedvesebbek, engedékenyebbek, velem meg még ellenségesebbek. Tehát sosem gondoltam, hogy a család alapból szeret.

Szerencsére nekem a gyerekeimet sikerül úgy szeretnem, ahogy kell. Ők azt tapasztalják tőlem és a férjemtől, hogy jár nekik a feltétel nélküli szeretet tőlünk.

2016. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A családom szeretem, a többiek viszont idegenek, akikkel formalitásból járunk össze, viszont megmagyarázzuk magunknak, hogy azért mert közös a vérvonal.
2016. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor megszületett a hugom. (9 voltam) eddig is éreztem már, h vmi nem jól van, de ekkor teljesen világossá vált. Félbátyám is sokkal többe volt nézve (anyám is többre tartotta , pedig nem is az övé) ... Mai napig éreztetik velem, hogy én vagyok a család fekete báránya pl azzal ha össze vannak ülve a konyhába beszélgetni , ha én is oda megyek hirtelen csend lesz és elvonulnak másik helységbe. Tesom menyasszonya az egyetlen aki nem teszi ezt ilyen mértékben, ő el tud viselni. Okát nem tudom mitől van, több ilyen eset során megkérdeztem ,hogy mi bajuk van mondják a pofámba , és még én vagyok megtámadva ,hogy ha csak kötekedni jöttem akkor menjek is innen.

Egyszerüen nem tudnak családtagként tekinteni rám, csak egy teherre. Pedig nem is terhelem már a családot jó ideje, csak segítem,de a puszta jelenlétem által generált nyűgöt semmivel sem tudom kompenzálni. Na de nem baj, nem olyan sokára teljesen külön válnak útjaink.

2016. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hat en meg fiatal vagyok (16 eves), de eddig a szuk csaladomban megtanultam hogy barmit teszek, csaladtag leszek es szeretnek, csak nehany rokontol tavolmaradunk... Ez persze nem jelenti azt hogy szandekosan tennek barmi rosszat nekik, csak hat na..
2016. márc. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!