Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rendjén van, ha tönkreteszed...

Rendjén van, ha tönkreteszed azokat az embereket akik egykor téged tettek tönkre?

Figyelt kérdés

Ez így reális,nem?

Visszaadni a jót és a rosszat, mit másoktól kaptál.



2016. márc. 15. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy nem volt olyan,akin bosszút álltam, nem vagyok rá büszke, de így alakult.

Viszont egyáltalán nem helyes.

Tudni kellene pontosabban, mi a történet?

2016. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs.
2016. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha pont olyan emberre akarsz valni, mint amilyen emberek bantottak, hajra, a te lelkiismereted.


En sosem voltam a bosszu hive, kicsinyes es nem old meg semmit. Szvsz a legjobb, amit tehetsz, hogy rendrakod az eleted es kizarod a negativ tenyezoket, embereket, es a sajat boldogsagodra koncentralsz inkabb. Tobb ertelme van jobb dolgokra forditani az idod es energiad, mint a bosszuallasra pazarolni, hiszen attol meg nem tunik el a mult, nem lesz tole jobb semmi.

2016. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

A jót nyugodtan add vissza, akár sokszorosan is, rád is jó hatással lesz.

Belegondoltál abba, hogy másoknak is árthatsz a "bosszúhadjáratoddal", nem csak azoknak akiknek akarsz (még magadnak is)?

Utoljára csak annyit kérdezek, tennél mással olyat, amit magad számára nem akarnál, mármint, hogy veled tegyenek meg?

2016. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megbocsátani egyáltalán nem könnyű, főleg úgy hogy nem hagyják abba azt amit elkezdtek. Ráadásul bocsánatot csak az kap, aki kéri is. Nem megy a megbocsátás, egyszerűen nem megy......
2016. márc. 15. 22:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges energiapocsékolás. Én csak magammal meg a közeli hozzátartozóimmal foglalkozom, nem érdekel mások élete. Nem vagyok igazságosztó, hogy bárkinek bármit is visszaadjak(még ha netán ártott is nekem). Max a jót szoktam viszonozni, de azt sem feltétlenül. A legtöbb dolog lepereg rólam, a legtöbb ember hidegen hagy, nem igazán lehet kihozni a sodromból, nem vagyok haragtartó, van jobb dolgom is, mint hogy ilyesmikkel foglalkozzak.
2016. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen, k*rvára rendben van.
2016. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 MZ.per.X ***** válasza:
70%
Nem kell megbocsájtani, csak szimplán tovább kell lépni, és a magad életét élni. Az a baj a bosszúval, hogy te nem leszel előrébb vele.
2016. márc. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

egyáltalán nincs rendjén. megbocsátani nehéz, de a bosszú és a rossz érzések sosem segítenek és amíg azon töröd a fejed, hogy add vissza, addig nem tudsz a saját boldogulásodra koncentrálni, ráadásul a negatív hozzállásod és a negatív szándékaid egy csomó rosszat fognak neked is okozni.

ha úgy tetszik, akkor bevonzod, az univerzum megleckéztet, Isten megbüntet, rossz karmát okozol magadnak, vagy csak egyszerűen nem tudsz ebből a tapasztalásból kilépni és újra és újra bele fogsz futni ilyen problémákba, mert nem tanulod meg megfelelően kezelni az ilyen helyzeteket...


ne a korábbi sérelmeiddel és azok megbosszulásával foglalkozz, hanem az motiváljon, hogy továbblépj, minél jobb legyél és próbálj minél több embernek segíteni, jót tenni, mert ha jó vagy és segítesz másoknak, akkor sokkal jobbak az esélyei, hogy mások ezt viszonozni fogják majd és így veled is jó dolgok történnek, másokkal is és sokkal több ember lesz boldog és tesz boldoggá mégtöbb embert.

ha nem kerül semmibe jót tenni (pl. egy mosoly, egy kedves szó, egy kedves gesztus, stb), akkor tegyél jót mindenkivel. ha időbe, energiába, pénzbe kerül valami, akkor meg inkább jóra fordítsd az erőfeszítéseidet, mint arra, hogy valakinek kifejezetten rosszat okozz. okoz ő magának épp elég rosszat azzal, hogy elmarja maga mellől azokat, akik jót tehetnének vele és segíthetnék. egy idő után elfogynak a kihasználható lehetőségek és emberek, aztán elkezdenek visszaütni az ilyen dolgok. megint csak, világnézettől függetlenül hívhatod a sors, vagy Isten igazságosságának, karmának, vagy bárminek...

2016. márc. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, te is lesüllyedsz az ő szintjére, hátralépsz párat..
2016. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!