Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más embereket miért zavar az,...

Más embereket miért zavar az, ha valaki számítógépfüggő?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy kérdést, ahol az illető arról panaszkodott, hogy az öccse mekkora gépfüggő és, hogy ha ő rászól, akkor az anyja őt cseszi le és mit csináljon. Miért zavarja őt, hogy gépfüggő az öccse? Attól mert egy lakásban élnek szerintem semmi köze hozzá, hogy milyen függőséggel él. Ráadásul arra is panaszkodott, hogy nem megy velük sehova és felsorolta, hogy biciklizni meg tollasozni mennének. Őszintén szólva ezek marha unalmas dolgok. Ha ezek közül meg a számítógép közül kellene választanom én is az utóbbit választanám.

2016. márc. 2. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Talán mert normális esetben az ember jót szeretne a testvérének, és a függőség betegség?
2016. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
AZ, hogy jót szeretne egy dolog, de úgy csinált, mintha az élete múlna rajta. És amúgy attól mert ő számítógépfüggő nem gondolom, hogy el kellene ítélni. Én 100%-ig biztos vagyok abban, hogyha valaki már nem az, de valamikor volt valamilyen függő amit idővel "kinőtt". Szerintem attól, mert sokan elég erős ujjal mutogatnak a számítógépfüggőkre sokkal elítélendőbb az, ha valaki nikotin vagy alkoholfüggő. Mondom ezt én úgy, hogy néhány hónapja tettem le a cigit.
2016. márc. 2. 17:03
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Téged miért zavar, hogy őt zavarja?

Menjél növeszteni a paladinodat.

2016. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Gyanítom, a számítógép-függőség, mint zavaró tényező, csak közvetett indok. Tollasozni akar, csak nincs kivel. Vagy ő is le akar ülni a géphez. Nem tudom, nem láttam a kérdést. De nem hiszem, hogy önzetlen, ami nem baj, emberi tulajdonság. Sokszor az önzetlenséget hirdetők a látens társfüggők, mert ugye azt akarják, hogy velük szemben legyen önzetlen a másik (aki beéri a számítógéppel is).
2016. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Akkor most kapcsold ki a géped, és kezdd el a fekete képernyőt bámulni éveken át. Na, kb ennyi értelme van. Anno napi 12 órát minimum lenyomtam egy játékban, mára már bánom. Rengeteg dolog kimaradt az életemből. Ha annyit időt töltöttem volna edzéssel, mint a kockulással, akkor mára már egy Hulk lennék :) Kár, hogy csak most ismerkedtem meg a testépítés szépségeivel...
2016. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az hogy néhány embert zavar , hát annyi. De a legtöbb ember jó indulatból mondja vagy tesz megjegyzést. Nagyon sok embert például engem se zavar,ha sok az alkoholista vagy a kemény dohányos. . Legfeljebb tanácsolni tudunk nekik valamit. Na ez legtöbbször nem tetszik nekik.
2016. márc. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerinted lehet elítélendő, ha valaki függő? Te tudod, mit jelent a függőség? Semmilyen függőséget magában nem szabad elítélni.

Kérdező, a Te gondolkozásodban sincs minden rendben.

2016. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyetlen szóval nem mondtam, hogy elítélendő. De itt a számítógépfüggőséggel úgy dobálóznak, mint egy elítélendő dologgal. Ha az elítélendő, akkor az alkohol, nikotin sokkal elítélendőbb, mint a számítógép. Arra a megjegyzésre, hogy a gépnek annyi értelme van, mintha a kikapcsolt monitort bámulnám elég hülyeség. Azért eléggé kikapcsolódást nyújtó tevékenység munka után 1-2 óra számítógépezés.
2016. márc. 2. 18:30
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Miért lenne hülyeség? Miért zavar, hogy ez a véleményem róla? :)
2016. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert félnek, hogy a gép/játékfüggő egyének nem tudnak majd normális párkapcsolatot kialakítani.
2016. márc. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!