Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rendjén van, ha tönkreteszed...

Rendjén van, ha tönkreteszed azokat az embereket akik egykor téged tettek tönkre?

Figyelt kérdés

Ez így reális,nem?

Visszaadni a jót és a rosszat, mit másoktól kaptál.



2016. márc. 15. 22:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

Hülyeséget írnak itt sokan..mert érdekes mód szerintük csak arra hat rosszul a "negatív" cselekedet aki visszaadja a kölcsönt,de arra aki tudatosan elkezdi tönkretenni más életét ,az meg vígan boldogan él.Az áldozat meg várja az Isteni beavatkozást meg a rendőrbácsikat.. Kissé ellentmondásos a dolog. Csak ugye éppen ezzel hogy abszolút semmi ellenállásba nem ütközik a másnak tudatosan ártó fél ,-hiszen mi félnivalója lenne- ezzel teszik túl könnyűvé és kifizetődővé a dolgát.Mert az erkölcsös birka az úgyis csak tűr hiszen nem süllyed le arra a szintre hogy ellentámadjon mert megideologizálja magának hogy az rossz,inkább csak nyel és nyel. Ennél nagyobb marhaság nincs is.


Az a nagy különbség hogy van aki le tud süllyedni a disznók közé a sárba, ha arra van szükség,de utána egyből vissza is tud térni miután elvégezte a dolgát,viszont aki eleve disznó az ott is fog maradni ahol volt..

2016. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
6%

A bosszúnak igenis fontos szerepe van az életben. Ha nem így lenne akkor a bíró is folyton azt az "ítéletet" hozná hogy menj gyermekem és ne ölj többé. Csakhogy a világ legveszélyesebb állatfaja tovább ölne és ártana. A bosszú minden formája visszatartó erő más kártékony emberek számára is. Viszont a bosszút normálisan kell alkalmazni, például törvényes felelősségre vonással. És nem úgy hogy a bosszúálló önmagának is árt vele.

Gondoljunk csak bele hogy miért van Magyarországon ekkora korrupvió? Hát mert az olajszőkítőktől kezdve a privatizáción át itt mindent megcsinálhattak a gazemberek következmények nélkül. Vagy például a Quaestor ítéletre mi volt az emberek reakciója? Hát az hogy a többség szerint azért a néhány év szabadságvesztésért a bolondnak is megérte milliárdokat lopni és máris tömegével jelentek meg az újabb csalók. Bizonyára találtatok mostanában extra kamatot ígérő "befektetéseket" a neten. Hát ezt váltotta ki az hogy a csalók alacsony büntetést kaptak! Akkor kell a bosszú? Naná hogy kell, méghozzá arányosan.

2016. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Önmagában számomra a bosszú fogalma semmit sem jelent. Milyen formája van a bosszúnak, mit akarsz tenni, vagy mit tettek neked? Konkrétumok? Mennyire tettek tönkre és te mennyire akarsz másokat?

Pl. szerintem gyakran a legmegkérdőjelezhetőbb bosszú az, amikor felindulásból sokkalta nagyobb kárt akarsz okozni másoknak, mint amit neked okoztak.

Az semmilyen formában nem tud helyes lenni.

Másképp megtudom érteni azt, ha valaki elégségesen "visszaadja" a kárt, persze vannak értelmes bosszúk(!), aminek a jellege, hogy szó szerint tanító hatása lehet, jobb belátásra bírod a másokat!(pl. sokakban nem realizálódik az hogy milyen amikor ártanak másnak, de ha ők is megkapják ugyanazt, ennek tükrében észrevehetik önmaguk). Hogyha valaki tudatosan ezt a benyomást akarja átadni a másiknak, hogy "Ismerd meg, hogy milyen állapotokat okozol másoknak a saját bőrödön keresztül", az szerintem érthető, mert önmagától sokan nem látnák be, hogy milyen karos az amit tesznek.

Persze ezzel szemben egy bosszú lehet értelmetlen is, amikor csak vérszomjasan tönkretennéd a másikat, és csak a pusztítás a cél.


Olyan helyzetekről is lehet beszélni, amikor eleve akkor süllyedtem le a másik szintjére, hogy pl. vakon megbíztam benne, akit csak a saját érdekei vezéreltek. Túlságosan megbíztam, a másik kezébe adtam az életem (ami senkinek a kezébe nem jár), és így tettek tönkre.

Egyáltalán nem azt mondom, hogy "nem kell bízni", én senkitől sem idegenedem el sohasem. De az biztos, hogy senkinek sem kell a kezébe adnom a saját életem, legfontosabb dolgaim, mert akkor én is bolond vagyok. Ez is reális.

2016. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A bosszú igen is fontos, mert a legtöbb embernek lelki nyugalmat ad. Én szeretek túllépni az ilyen dolgokon, egy idő után bárkivel kibékülök. De akkor, amikor például megaláznak, nem nyelhetem le, hiszen akkor tulajdonképpen a "gonosz" nyer. Még ha hülyén is hangzik, jobban belegondolva így van.
2016. ápr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!