Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felelőtlenség, ha egy magát...

Felelőtlenség, ha egy magát ellátni nem tudó nő/lány gyermeket szül?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten egy cikket:

[link]


Én is kerekesszékes vagyok és sajnos tapasztalatból tudom milyen nehéz az élet bizonyos területein, hogy az ember kiszolgáltatott és segítségre szorul.

Persze nyilván állapot és állapot között nagy különbség lehet, de úgy vélem igenis valahol önzőség egy ilyen helyzetben gyereket vállalni és felelőtlenség. Ti mit gondoltok?



2016. márc. 24. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
kib*szás a gyerekkel
2016. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párja tud neki segíteni, nem küzd olyan egészségügyi gondokkal, ami lekorlátozza az életben és normális a hozzáállása akkor szerintem nem önzőség.
2016. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert székkel tudsz közlekedni még nem szúrsz ki senkivel. Nem ezen múlik, hogy egy gyereket normálisan felnevelsz-e vagy sem. Persze nehezebb lenne pelenkázni, járni tanítani stb.. De ha a párod nem mozgássérült, vagy tudsz fizetni egy dadust otthonra akkor ezt is ki lehet küszöbölni.
2016. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nehéz, de nem hiszem hogy áthidalhatatlan. Főleg ha van is valaki melletted.
2016. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt csak olyan ember tudja megítélni, aki közvetlenül ismer ilyen helyzetű családot, vagy épp ilyen helyzetben van, tehát van tapasztalata.

Én személy szerint sokkal nagyobb felelőtlenségnek gondolom, ha valaki pl. alkoholistaként szül.

Láttam pár éve egy dokumentumfilmet, olyan nőket mutattak be, ahol valami miatt extrém kismamának számítottak. Pl. volt 200 kilós nő, vagy bőven nagymama korú nő stb. Volt egy nő, aki tolószékes volt és a karjai hiányoztak, közvetlenül a válla alatt voltak ujjkezdemények, amik inkább csonkok voltak. Alkalmi kapcsolatból lett terhes, tehát egyedülállóként megtartotta a babát. Mutatták a szülés utáni napjaikat, és mikor a kicsi 2 év körüli volt. Megoldotta a dolgokat a csajszi, bár volt egy dadus, aki besegített neki, a kicsi pedig boldognak tűnt, mert szeretve volt, az anyja egy boldog, vidám, csupa mosoly nő volt a problémája ellenére, sokat mókáztak. Azt kellett vele megtanítani, hogy ha az anyja szól, hogy álljon meg vagy ne nyúljon valamihez, akkor azonnal engedelmeskednie kell, mert az anya nem volt képes ugye odaszaladni. Nem tudom, ezt hogy érték el, de működött. Mondta a nő, hogy fél, hogy lesznek olyan helyzetek, amit nem fog tudni megoldani és a kicsinek baja esik. De ezzel szerintem mindannyian így vagyunk.

Ha viszont valaki belekeseredett a helyzetébe, legyen az a rokkantsága miatt, a szegénysége miatt vagy akármi más miatt, és elfelejtett szeretni, mosolyogni, élvezni az életet, akkor kitolás a gyerekkel, ha megszületik egy ilyen depresszív közegbe.

2016. márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És mi van azzal, aki a terhességtől kerül majd kerekesszékbe tartósan?
2016. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hol látod a cikkben, hogy nem képesek ellátni magukat? Én két erős, életvidám kismamát látok, akiknek a párjuk is támaszt jelent. Szerintem barátkozz össze velük, hátha átragad rád az optimizmusuk és pár tippet is biztos tudnak adni :)
2016. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jmuzsi válasza:
ha egy kis optimista ember véleményekéne én sosem adom fel azt hogy munkám legyen csak még azt nem találtam ki hogy seo szakember legyek vagy profi bologer
2016. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: profi blogger csak akkor légy, ha már megtanultál helyesen írni! ;)
2016. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem kell senkit megbélyegezni.Mimdenki szabad akarattal rendelkezik.;)
2016. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!