Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan félek a terroristáktól?

Jogosan félek a terroristáktól?

Figyelt kérdés

Már nagyon félek tőlük. A párizsi támadás után konkrétan egész hajnalban hánytam a stressztől, azt álmodtam, hogy szétlövik a fejemet és azt tervezgettem, hogy mit dobok magam alá ha hallom, hogy lôvöldöznek a házunkban. Azóta nem rendeztem ekkora jeleneteket, csak párszor terveztem kirohanni a templomból...

Mi eléggé hívő emberek vagyunk. Katolikus iskolába járok, minden vasárnap misére megyünk, családi ima esténként szóval minden amit akarsz. Szabályos halálfélelmem van ha meglátok egy arabnak kinéző embert. A brüsszeli támadás után Bp-re mentünk a metrón is végig attól féltem, hogy mindjárt meghalunk. Apa mondta, hogy az egyik nő a kórusból mesélte neki a Feltámadási misén, hogy tele van a templom álruhás rendőrökkel, néhány napja a nagybátyámmal poénkodtak azon, hogy az ISIS mindkettejük cégének megheckelte a honlapját. Egyre jobban félek. Tudom, hogy egy lófingnyi ország lófingnyi városában lakok, de a keresztényeket támadják leginkább. Nem akarok félelemben élni, úgyhogy valaki nyugtasson már meg, hogy Pécsre nem jönnek terroristák a közeljôvőben. Sőt, Magyarországra egyáltalán nem akarnak jönni ugye? Az a drága jó Orbán nem csinált ellenük nagyon semmit ugye?



2016. márc. 28. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Én Pécsi vagyok, és az orvostudományi kar tele van arabokkal, de ők nem azért jöttek ide hogy robbantgassanak, hanem hogy orvos legyen belőlük. Szóval ne félj attól hogy bármi baj történni fog. Főleg itt:)
2016. márc. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező. Nagyon túlzásba viszed az aggódást. Ez már beteges. szerintem keress fel egy pszichológust.
2016. márc. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell félned, ez már kóros,amit müvelsz.
2016. márc. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

szerintem valami el van nalad allitva


iskola pszichologust vagy a papbacsit vagy vmi szakembert keress fel (vagy szolj a szuleidnek, hogy segitsenek keresni) mert ilyen koros paranoiat (hanysz a stressztol?) azt kezeltetni kell

a te felelmed egyaltalan nem normalis, foleg ilyen fiatal korban

2016. márc. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a Blikket olvasod véletlenül?

Ott hergelik az embereket az arabok, meg az iszlám ellen folyamatosan.

Az olyan agyatlan barmok tehetnek arról, hogy valóban olyan fog történni, aminek nem kéne.

Menj el egy börtönbe, és mondogasd mindegyiknek, hogy na ugye megmondtam, na ugye megmondtam....

2016. márc. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez borzasztóan irreális mértékű félelem.

Félre ne érts, egy ember halála is szörnyű dolog! De számolj már utána, hányan haltak meg Európában a terrortámadások miatt, és ez mekkora aránya a lakosságnak! Brüsszelben 35, Párizsban 150-en, + ha a Charlie Hebdo elleni merényletet is hozzávesszük, az 20 áldozat.

Összesen 205 fő vesztette életét. Ami tényleg tragikus, szörnyű, és megrázó.

Európa lakossága 742 millió fő. Ha kiszámolod (egyetlen egyszerű osztás) az jön ki, hogy Európa lakosságának 0,00003 százaléka halt meg a terrorcselekmények által.

Összehasonlításként: Magyarországon 0,006% a halálos kimenetelű autóbalesetek lakossághoz viszonyított mértéke. Szóval durván 200-szor akkora (!!) annak a valószínűsége, hogy halálra gázolnak, mint az, hogy terrorcselekmény áldozatává válsz.

És ebben a statisztikában nincs benne az a tény, hogy egy ilyen világpolitikai szempontból jelentéktelen helyre, mint Magyarország, egyszerűen nem éri meg nekik erőforrásokat pazarolni.


Még egy dolog, amin meg fogsz lepődni: ezrelékben sem mérhető az arabok között a terroristáknak a száma.


Egyébként meg nem tilos ám gondolkodni. Amiket itt leírtunk, arra egy kis logikával és számolgatással te magad is rájöhettél volna. Amiket meg pletykalapokban olvasol, ismerős ismerősének ismerősétől hallasz, meg hasonlók, azokat nem szabad gondolkodás nélkül elhinni.

Drága jó Viktorod pedig tudod, semmit nem tett a terroristák ellen. Két jogtiprás és mutyi között azon fáradozott, hogy azokkal a szerencsétlen, életüket féltő emberekkel szúrjon ki, akik pont az ilyen genya terroristák elől menekülnek. Mert tudod, akik ott élnek (éltek) Szíriában, azoknak tényleg úgy teltek a mindennapjaik, hogy lehet, holnap valaki lelövi, vagy egy bomba eltalálja őket.

2016. márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A terroristákat működtető hatalmi szervezetek pont azért csinálnak néha ilyen robbantásokat hogy megfélemlítsék az átlag embert, hogy azt akarják hogy mindenhol rendőrök vegyék őket körül akik az állam megfigyelőszolgálatai és remélem ez tudod hogy miért gond,semmi más célja nincs ezeknek a robbantásoknak,ha valóban támadni akarnának nem pár fő robbantana vagy ölne


És 6-os ezek nem a terrorizmustól menekülnek Németországba,Svédországba,Franciaországba,Angliába hanem gazdasági menekültek,a világon akárhova mehettek volna,ha a terrortól féltek volna annyira akkor miért Európába jöttek ahol tevékenykednek a terroristák?Vagy miért nem álltak meg mondjuk Magyarországon?Talán mert jobb gazdasági körülményeket akartak?És megmondták hogy akik a háborútól menekülnek és a terrorizmustól azok a bevándorlóknak a 10%-a,nevetséges hogy ilyen látásmódú emberek élnek itt is akik a menekülteket befogadnák egytől egyig,ki kéne az összeset küldeni a pic.sába mert ha képesek szervezetten idejönni félmillióan akkor képesek lennének a 10.000 fős ISIS-t is lenyomni,de miért is akarnék őket legyőzni ha közbe az összes amerikai nonprofit szervezettől 1 millió ft-ot kap hogy idejöjjön Európába?

2016. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!