Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utcán beszólogató embereknek...

Utcán beszólogató embereknek hogyan lehet viccesen, kulturáltan, mégis kőkeményen visszavágni, beoltani?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gyakori, hogy utcán, vonaton, akárhol beszólogatnak, elkezdenek kötekedni. Pedig mindössze annyi a bűnöm, hogy kimegyek az utcára... Amibe legtöbben belekötnek az, hogy kellemes, ragyogó napfényes időben nem veszek fel télikabátot. Hogy ez miért fáj nekik az nem tudom. Ha megfázom az magánügy, de nem vagyok olyan nyomorék, hogy ne tudjam eldönteni hogy szeretnék felöltözni. 10 fokban szoktam járni futni, szaunázom, utána hidegvizes merülő, NEM ZAVAR ha fázom picit, sőt, azt szeretem! Nem tudom elviselni ha egy picit is melegem van vagy leizzadok nagykabátban, metróban, vonaton amúgyis dög meleg van állandóan.

De amikor meg hosszú fekete kabátban vagyok akkor is beszólogatnak, hogy "csuklás halál", esett az eső...


De olyan is van, hogy csak odafütyülnek vagy szimplán értelmes szó nélkül leordítják a fejem artikulálatlan hangon vagy halálra ijesztenek autóval, motorral, mert qrva menő berregtetni... Idős fószerek állnak neki célozgatni mindenféle ócska szexutalással. Nem akarok alpárian viselkedni, leordítani az ilyen férgek fejét ahogy megérdemelnék, nem tudom megvédeni magam, nem tudok kiállni magamért. Mert ha kiállok ellenük, vissza merek szólni megvédeni magam akkor vagy meg akarnak verni vagy késelni vagy én vagyok kikiáltva agresszív baromnak, holott nem én kezdem más emberek sértegetését, eszembe nem jutna, hogy bárkinek is beszóljak utcán idegeneknek, csak annyi a bűnöm, hogy ott vagyok és létezem...

Sokszor félek kimenni az utcára, mert tudom, hogy bántani fognak, beszólogatnak, pedig nem képviselek egyetlen stílusirányzatot sem..., átlagosan öltözködöm, csak az ilyen vadbarmok találnak meg. :(


Mindig mindenhova egyedül megyek és talán ezért könnyebben érzik magukat feljogosítva, hogy udvariatlanul beszólogassanak. Ilyenkor kirángatnám az autóból ha onnan ordít ki, vagy orrba verném szívem szerint, de azt se tehetem meg, mert még én leszek a rossz amiért meg merem védeni magam, ki merészeltem állni magamért... Tehetetlen vagyok, ezért érdekel más hogy csinálja. Ezért nem tudok aludni sem... :/ Mitha kötelességem lenne elviselni azt, hogy idegenek megalázzanak....

25l


2016. márc. 30. 03:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a baj elég szituáció függő egy frappáns visszaszólás.
2016. márc. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem kell vele foglalkozni.Ennyi.
2016. márc. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap találkoztam egy hasonló lánnyal, egy kamionos szólt neki valamit, csak azt láttam utána, hogy mutogat mindenfélét neki a lány.

Külső megítélésre valami már nem stimmelt a lánnyal, nagyon rá volt kattanva erre a bosszú dologra.

Inkább ne figyelj oda ilyesmire, és olvadj bele a szürkeségbe. Sajnos mást nem tehetsz, nem olyan országban élünk, ahol a kultúra/erkölcs/etika olyan fokú, hogy bárki bárhogyan kimehetne az utcára.

És akkor még mi mutogatunk másra, hogy milyen felsőbbrendűek vagyunk, meg magyarok, meg hülye menekültek, migránsok, zsidók, stb...

2016. márc. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ilyenek a magyarok... Költözz ki külföldre, ott garantálom hogy sokkal kevesebb ember fog beszólogatni! Pl: Svédország, Norvégia jó hely lehet, a hideg miatt is! :)
2016. márc. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer jártam hasonlóan. A részeg állatja beállt elém, miközben én gyalogoltam, mögötte a társa és nyújtja a kezét, hogy ő kezetfog velem. Semmit nem reagáltam, mintha egy fa lett volna, kikerültem. Ő pofázott, én meg telibeszartam. Mocskosundorítópatkányféreg, az ilyennek kitépném az álkapcsát.
2016. márc. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon megdöbbentett, hogy idegenek megjegyzést tesznek pl. öltözködésedre. Ha jól sejtem Bp-en laksz (utaltál a metróra). Ott inkább senki nem törődik a másikkal, mindenki a saját dolga után rohan.

Az, hogy utánad fütyülnek, vagy motort berregtetnek, az csak arra utal, hogy csinos lány lehetsz. :DDD Primitív jelzés, de nem bántó szándékkal csinálják, hanem imponálni akarnak neked.


Saját példa: amikor Bp-re jártam egyetemre, metrón és nagy áruházban én mindig levettem a kabátomat, sapkámat, sálamat és a pulóveremet is, így a válltáskámon kívül telente egy nagy öl ruhát is cipeltem magammal, majd a bejáratnál percekig öltözködtem. SOHA SENKI nem tett erre megjegyzést.

Szóval, szerintem valami van benned, amivel vonzod a bántásokat. Utáltam Bp-en élni, de soha eszembe nem jutott, hogy ne merjek kimenni az utcára, mert bántanának. És nem hiszem, hogy ez csak azon múlik, hogy én fiú vagyok.

2016. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Svédország, Norvégia jó hely lehet, a hideg miatt is! :)"

Milyen remek ötlet Svédországba küldeni egy lányt, aki arra panaszkodik, hogy bántják az utcán, miközben Svédország előkelő helyen szerepel azon országok listáján, ahol a legvalószínűbb, hogy nemi erőszak áldozatául esik valaki...


Csak ismételni tudok az előző kollégát, én még nem láttam ilyet, hogy Pesten állandóan zaklatnának valakit, éjszaka belekötnek ugyan a cigányok az emberbe, de itt másról van szó.

2016. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám 1x odajött egy hülyegyerek, persze a haverjaival együtt a buszon, azt rákezdi: - Tetszik a nadrágod, melyik kukából szedted? A haverjai persze jó hangosan röhögtek erre.

Én a gyerek szemébe néztem, és teljesen közömbös arccal:

- Abból, amelyikből anyád halászott ki téged csecsemő korodban.

Ezúttal én húztam mosolyra a számat.

A haverjai röhögését mintha ollóval vágták volna el, gyerek látszólag egyáltalán nem számított ilyenfajta válaszra, mindenesetre elkotródtak a balfenéken.

A lényeg, hogy bár tudom nem könnyű, de nem szabad semmi félelmet vagy sértődöttséget mutatni, mert ezt használják ki leginkább, hogy meg tudnak ilyesmikkel fogni.

Olyan is volt, hogy én rám is dudált egy sznob paraszt, ráadásul a zebrán, és hát akkor már aznap még fel is idegeltek a melóhelyen jócskán, úgyhogy odaléptem és egy akkorát belerúgtam a verdája oldalába, hogy gyönyörűen visszhangzott. A tag persze nyomban kipattant, én meg szégyen a futás de hasznos alapon elinaltam, az ilyen szerencsére ilyenkor nem annyira hülye, hogy utánam fusson otthagyva a méregdrága kocsiját kinyitva.

Ahogyan a franciák mondják: "C'est La Vie."

2016. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kisvárosban élek, csak sokat járok Bpre. :)
2016. márc. 30. 12:49
 10/10 anonim ***** válasza:
jaj nekem, mekkora problémák ... hát figyelj, küldj egy fotót magadról, aztán megmondom h jogosan szólnak-e be-e vagy sem-e.
2016. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!