Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Min lehet még spórolni?

Min lehet még spórolni?

Figyelt kérdés

Részmunkaidőben dolgozom, heti 20-25 óra. Folyamatosan keresek teljes munkaidős állást, remélem, majd valamikor találok is, de addig is kellene valamilyen megoldás a helyzetemre.

50000Ft-ból élek. Szobát bérelek, a legolcsóbb kis lyukat a környéken, de a lakbér+rezsi így is elvisz 35000-et. Kajára költök havi 10000-et, ebből kb. csak tészta meg krumpli jön ki, de legalább nem halok éhen. A maradék elmegy tisztálkodószerre, vécépapírra, mosóporra stb. Félre szeretnék tenni, és a megtakarításból tanulni, hogy legyen jobban fizető állásom. Csak épp nincs semmiféle megtakarítás, nem lehet félretenni. Hogy tudnék még lefaragni a költségeimből, hogy legalább havonta 1-2 ezret el tudjak tenni? Szórakozni egyáltalán nem járok. A sminkekről is lemondtam, újakat nem veszek, a régieket használom, amíg kitartanak. Ruhát csak akkor veszek, ha a munkahelyi egyenruhám tönkremegy, ami sajnos elég gyakran előfordul, olyan a munkakörnyezet, és a munkahely nem fizeti a ruhát. A rezsin meg nem nagyon lehet spórolni, mert a lakótársaimmal egyenlően kell osztoznom a kiadásokon, őket meg nem érdekli, hogy én spórolnék, pazarolják az áramot.


2016. márc. 30. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
:( Hol laksz? Esküszöm, én annyira sajnállak, hogy ha adsz egy email cimet priviben, küldök neked német anyagokat, ha arra ráhasalsz, akkor talán ki tudsz menni Ausztriába dolgozni, több pénzért. Mert ebböl, igy nincs már mit spórolni :(
2016. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, angolul folyékonyan beszélek, spanyolul középszinten, a némettel viszont sosem boldogultam, pedig azt is tanultam. Kimennék én szívesen külföldre, a nyelvtudás nem gond, csak ugye miből...
2016. márc. 30. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
A csokin ...
2016. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na hogy ertelmes valaszt is adjak. Kg international, gmn hungary megbizhato kozvetitok. Ahhoz hogy ki tudj menni kb 150.000 ft kezdotokere lesz szukseged. Kb 60.000 a kozvetitoi dij. +utazas es egyeb koltsegek.


En azt a tippet tudom adni HA a szuleid vagy mas rokon ebben a koktsegben nem tud segiteni hogy kezdj bele egy okj s kepzesbe es vedd fel a diakhitelt 1 felevre. Abbol a penzbol ki tudsz menni kulfoldre. Ez az egy tanacsom van.


A kulfoldon keresett penzedbol siman visszafizeted 2 honap alatt a diakhitelt.


A koltsegedbol lefaragni meg nem lehet. Tapasztalatbol mondom.

2016. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!