Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ertelme az eletnek?

Mi ertelme az eletnek?

Figyelt kérdés
Tomoren annyi lenne a kerdesem, hogy barki is erezte-e mar ugy, hogy annyira jelentektelen, hogy nincs ertelme leteznie? A jelentektelenseget itt ugy ertem, hogy semmilyen hatassal sem vagyunk a vilagra pozitiv iranyba. Hiaba teszunk barmit is, a vilag egy romlott hely amit a penz iranyit es sosem fog megvaltozni. Ne ertsetek felre, nem otthon ulo semmittevo vagyok, 20 eves vagyok es egyetemre jarok Daniaban. Ereztetek valaha ugy, hogy egyszeruen csak veget kene vetni az eletnek? Miert akarnek elni egy ilyen vilagban, mint a mai? Lehet hulyen kozelitem meg a kerdest, de maga az emberiseg csak kaoszt es pusztitast hoz a foldre, es akarki akarmennyire nagynak is gondolja magat, mi egy igen jelentektelen bolygo vagyunk egy jelentektelen naprendszerben sok szaz milliard hasonlo naprendszer kozul. Miert ertekeljuk az eletet olyan sokra? Nem lenne egyszerubb csak meghalni? 20/F

2016. ápr. 2. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyénenként változó. Mindenki a saját életének tud értelmet adni. Ha neked nincs értelme, akkor keress, vagy éld tovább az üres, sivár életed.
2016. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De mit foglalkozol te a világgal meg másokkal? A te életed úgy éld ahogy szeretnéd, hogy jól érezd magad, ennyi a lényeg. Ja, egyszerűbb meghalni, és meg is fog mindenki, csak előtte még lehet élvezni az életet. Ami marha jó ám ha úgy alakítod hogy az legyen.
2016. ápr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lelki, emberi szemszögből nézve az hogy boldog légy, örülj az apró dolgoknak is, stb.

Pusztán evolúciós szemszögből nézve az hogy szaporodj, és aztán elég ideig életben maradj ahhoz, hogy gondoskodj az utódodról amíg ő is szaporodni nem tud.

A te gondolkodásmódodnak meg semmilyen szemszögből nincs igazából értelme. Az emberi egó komoly dolog, és ha felismered a saját kicsinységedet a világmindenséghez képest akkor az képes meghanyatlani, csak törekedni kell hogy az érzés ne ragadjon magával.

Mi értelme azon filózni hogy romlott a világ? Nagyon sok jó is van benne, és ha sokat gondolkodol ezen csak elszalasztod az esélyt hogy a környezetednek jobbá tedd azt.

Annak meg hogy aprók vagyunk az ismert univerzumhoz képest inkább izgalmasnak kellene lenni mint elkeserítőnek! Mennyi minden felfedezni való vár még ránk, mennyi mindent sikerült már felfedeznünk! Ezekbe is gondolj bele!

Hogy miért értékeljük az életet sokra? Mert az emberiség jelenlegi tudása szerint nagyon ritka, egyedi és értékes dolog. Arról nem is beszélve hogy mennyire élvezetes lehet ha nem keserítjük meg saját magunknak.

Arról meg hogy éreztem e úgy hogy nem akarok a mai világban élni csak annyit, hogy jó itt nekem. Szívesebben élek ma, mint a vallási terrortól fertőzött középkorban, vagy még korábban a háborúk, éhínség és kórságok sújtotta földön. Ilyen jó még soha nem volt az egyszerű embernek. Gyakorlatilag minden tudáshoz hozzáférünk, történelmi skálán nézve marha jó az egészségügyünk és általában nem halunk meg csak úgy random. A világon bárhol ott lehetsz egy napon belül, és azt csinálsz amit akarsz, főleg egy fejlettebb országban mint Dánia.

2016. ápr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hvad synes du om danske folken? :)

jeg er kun nysgerrig.

2016. ápr. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak az,hogy jól érezzük magunkat,semmi más.
2016. júl. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!