Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mérnökök, orvosok, ügyvédek...

A mérnökök, orvosok, ügyvédek miért hordanak karórát?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, de ez náluk valami státusz szimbólum akar lenni?

2016. ápr. 4. 22:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Hogy mindig tudják, hány óra van.
2016. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért, amiért bárki más.:-) Én nem hordok, mert idegesít (gyűrűt se, ugyanezen okból), van a fiókomban kettő, amiket ajándékba kaptam.
2016. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Miért egyforma karórát hordanak (?), nem világos számomra ez a kérdés .
2016. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Mert sznobok.
2016. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%

Exem is hord. Ahogy pl sok srac szereti a nyaklancot is.


Regen vetìtettek vele, az ora kifejezte a hasznaloja stilusat.

Es mégrégebben volt statusszimbolum.

Es azelott az ido miatt kellett.


Manapsag azzal a "frenkizessel" egyenerteku hogy valaki pl márkás cuccokban, -cipoben jár.

2016. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

"Manapsag azzal a "frenkizessel" egyenerteku hogy valaki pl márkás cuccokban, -cipoben jár."


A márkás cuccok általában jó minőségűek. Ha nem ilyen cipőt vesz fel az ember, akkor felvesz egy olyat. De a karóra a mai világban teljesen felesleges. Olyan mint egy nyaklánc. Vagy egy gyűrű. Vagy egy piercing.

2016. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kényelmesebb rajta megnézni az időt mint elővenni a telefont, megnézni az időt, majd vissza rakni. Főleg ha fél perc múlva már nem emlékszem az időre és újból meg kell néznem :D
2016. ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is hordok mindennap karórát és a környezetemben is mindenki hord, pedig nem vagyunk orvosok, ügyvédek vagy mérnökök. Szeretem tudni az időt, ennyi.
2016. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést, nem kell mérnöknek lenni hogy az ember órát hordjon. Iskolában is jó pár embernek van órája, én és gyanítom a többiek is azért hordják, hogy tudják mennyi az idő. Persze meg lehet nézni a telefonon is, de van olyan helyzet hogy azon nem tudod, ezért kell az óra. Meg megszokás mondjuk az korábbi generációknál, mert akkor még nem volt okostelefon, így csak az óráról lehetett tudni. Szóval egy teljesen egyszerű óra nem státusszimbólum, vannak igazán olcsó órák is. Egy rolex, vagy egy mittommén milyen aranyóra swarovski berakással kígyóbőr pánttal az már státusszimbólum, de azért valljuk be nem így néz ki egy átlagos óra még a fent említett szakmák képviselői közt se.
2016. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azért hordok karórát, mert a telefonomat a táskámban tartom és egyszerűbb így megnézni az időt, mint mindig elővenni a telefont.
2016. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!