Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mérnökök, orvosok, ügyvédek...

A mérnökök, orvosok, ügyvédek miért hordanak karórát?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, de ez náluk valami státusz szimbólum akar lenni?

2016. ápr. 4. 22:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Rajta van az idő a gépen, meg a telefonon, meg a rádiós ébresztőórán. De ha nem tudnám az időt, mert lemerült volna a telóm és megkérdeznék valaki mást, valószínű, hogy tudná. Semmi szükség nincs órára.
2016. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Talán meglep, uttsó, de van, aki nem tölti az egész napját a gép előtt.:-) Egyébként lényegesen egyszerűbb egyetlen mozdulattal a karórán megnézni az időt, mint telefont elővenni, képernyőzárat kikapcsolni, aztán visszanyomni és eltenni a telót.

Nekem kifejezetten tetszik, ha egy férfi karórát hord.:-)

2016. ápr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Én akkor se hordtam órát amikor még nem volt számítógépem és mobilom se.
2016. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ott a telefonon, de én nem szoktam mindenhova magammal vinni. Megbeszélésen elég udvariatlan folyton elővenni a telefont az időt csekkolni.

Vannak akik számára kiegészítő, feldobja az öltözékét. Márkás és ízléses óra öltönnyel még mindig státuszszimbólum. Vannak akik villognak csak vele és drága, de túl csicsás órát viselnek, amin még a Hold állása is rajta van, mert az aztán fontos. Többféle oka lehet.

Én még egyetemen szoktam meg, ahol nem lehetett telefont magunknál tartani Zhn, vizsgán, szigorlaton, de óra sehol nem volt a teremben és valahogy tudnom kellett mennyi idő van még hátra. Akkor elkezdtem hordani és megszokásból hordom azóta is.

2016. ápr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Én is hordok órát és a barátom is,mindketten mérnöknek tanulunk,de ez semmit nem szimbolizál egyszerűen csak mindig tudjuk mennyi az idő. :D
2016. ápr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%

Jézusom. Proliparanoia kimaxolva. Igen, azért hordanak órát, hogy így jelezzék a tanulatlanabbaknak, hogy ők bizony mérnökök/orvosok/ügyvédek. Bosszantásból, így akarnak megalázni másokat. Kegyetlenség, mert ugye más nem is szerezhet órát, ha bemész egy boltba hogy órát szeretnél venni, előbb kérik a diplomádat..


De milyen jó, hogy ezt észrevetted, tiszta bosszantó lehetett nekik, hogy hiába viselnek órát, a tömeget mégsem ingerli ez a tény. Mostanáig ugye, de immár mind tudjuk, hogy miért teszik és így együtt dühönghetünk és gyűlölködhetünk, szuper!

2016. ápr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egyik sem, a 800 forintos karórám sem státuszszimbólum.


Nem szeretem mindig előhalászni a telefonomat, mert az enyémen nincs olyan nénitok, ami ma menő, így félek, hogy ha ötpercenként előveszem megnézni az időt, előbb-utóbb megkarcolom valamivel.

2016. ápr. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én nem hordok.
2016. ápr. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egyik sem, de mégis hordok karórát, ha dolgozom, v. utazom.

Nincs köze a státuszhoz, bár van az az árkategória, ami már tényleg arról szól, viszont mobilt előrángatni a farmerzsebből kényelmetlenebb, mit ránézni a csuklómra.

Máskülönben egy szép óra a férfi ízléses ékszere is egyben. Ezért nekem is csak analóg, felhúzós karóráim vannak, amik legalább 40 évesek. Svájci, orosz egyaránt, a lényeg a megbízhatóság. Illetve van még két '80-as évek beli minimál digitális órám is, ami ma már esztétikai értékkel bír.(van még egy olyan számológépes is, aminek a dátuma 1980-tól indul, és nem ismeri fel a 2000-es évszámot, valszeg úgy gondolták, nem éli meg az ezredfordulót.)

Viszont kerülöm a Diesel, CAT stb. ízléstelen, és kényelmetlen "krumpliait".

Egy óra praktikus, és esztétikus is egyben.

2016. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Sunshinedoll ***** válasza:
Én egyik sem vagyok és hordok karórát :D Gondolom az emberek szeretik tudni, mennyi az idő.
2016. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!