Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mérnökök, orvosok, ügyvédek...

A mérnökök, orvosok, ügyvédek miért hordanak karórát?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, de ez náluk valami státusz szimbólum akar lenni?

2016. ápr. 4. 22:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Erre a megállapításra mekkora populáción végzett statisztikai elemzéssel sikerült jutnod?

Gimiben az osztálytársaim jelentős része hordott karórát. Orvos vagyok, nem hordok órát. Egyrészt számomra kényelmetlen, sosem tudtam megszokni, másrészt mivel műtétes szakmában dolgozom, idegesítő lenne állandóan le- és felvenni.

Barátnőm nem műtétes szakmában dolgozik, ő hord órát, mert mindig annak a segítségével méri a beteg pulzusát, plusz egyébként is tetszik neki, kiegészítőként is használja, mint mondjuk egy nyakláncot vagy karkötőt.

Édesanyám-, édesapám és tesóm kezére is oda van nőve a karóra, apám műszerész, anyám irodai munkás, tesóm informatikus. Szóval őszintén szólva nekem még semmiféle összefüggést nem sikerült találnom a szakma és az órahordás között.

2016. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Na most:


Egyrészt praktikus. Milliószor egyszerűbb a csuklódra rápillantani ahhoz, hogy megtudd az időt. Ráadásul nagyságrendekkel olcsóbban lehet venni ütés és vízálló órát mint telefont, így koszosabb munka vagy sport közben is sokkal praktikusabb a karóra. Ráadásul akkor is mutatja az időt, ha ezek a remek 1-2 napot bíró telefonok lemerülnek.


Másrészt manapság egy férfin két ékszer szokott lenni. A jegygyűrű és az óra. Általában egy karóra tökéletesen megmutatja azt, hogy milyen a viselője. Az értéke a társadalmi osztályát. A kivitele az életvitelét. A formája a stílusát. Stb. stb.


Nem véletlen, hogy az ilyen kakaóreppereken szokott mindig lenni ez a marha nagy, sokszor kamu aranyóra mindenféle csillogó kövekkel, a belsejében pedig minimális, egészen sivár szerkezettel.


Ellentétben az úriembereken sokszor egészen visszafogott stílusú óra látható, aminek a belsejében közel száz (vagy több) mozgó alkatrész van tökéletes szinkronban.


Harmadrészt mivel imádom az órákat (oviban is már voltak ilyen filléres karóráim) így kifejezetten rosszul érzem magamat, ha nincs rajtam karóra és örömmel tölt el, ha rápillanthatok. Pedig 100.000 ft. alatti karóra, tehát bőven nem sznobság.


... és ehhez nem kell mérnöknek, orvosnak vagy ügyvédnek lenni. Én speciel egy mezei technikus vagyok.

2016. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
52%
OMG!!!!HA nrm sajat szememmel latom el sem hiszem:-) :-) :-) :-) te tenyleg ilyen sotert vagy gyerek???:-) :-)
2016. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!