Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha szociálisan...

Mit csináljak, ha szociálisan teljesen alkalmatlan vagyok?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 5. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Alkalmatlan vagy, mert az akarsz lenni.
2016. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem akarok alkalmatlan lenni, meg szeretnék változni.
2016. ápr. 5. 14:28
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Nőj fel. Nem azért vagy alkalmatlan mert az lennél, azért vagy mert annak tartod magad és ezáltal úgy is gondolkodsz bizonyos helyzetekben.

Pl.: Kulcsszavaid közül: "Lúzer" ._.

A semmiből nem lesz önbizalmad, változtass a hozzáállásodon.

2016. ápr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is az vagyok, egyszerűen teljesen más dolgok foglalkoztatnak mint a többie mbert az országban...Nem nagyon találok hozzám hasonló gondolkodású embereket a környéken...Egy-két ember van, akikkel jól kijövök, de ők messzebb laknak és ritkán találkozunk. Erre a klasszikus mai életvitelre én képtelen vagyok, és nem tudok ellene semmit tenni, régebben iskola/egyetem idején játszottam a szerepet, mintha olyan lennék, mint mások, és nagyon rossz hatással volt rám, mindenki zárkózottnak látott meg oylan voltam, mintha árnyéka lennék önmagamnak...Nehéz így, én meg tudom érteni az érzést (bár lehet, hogy nálad máshogy van jelen a dolog).
2016. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem is az a helyzet, hogy iszonyat szorongásos és gátlásos vagyok. Egyszerűen ha beszélnem kell, nem jönnek a szavak, nem forog az agyam. Lassan 8 éve zajlanak úgy a mindennapjaim, hogy a szabadidőm több, mint 80%-át egyedül töltöm, mert alapvetően nincs sok barátom. Ha belenézek a névjegyzékembe, csak a szüleim száma van, meg egy pár távolabbi rokoné. Fb oldalam meg megszűntettem, mert tulajdonképpen akik ismerőseim voltak az oldalon, azok is csak pár osztálytársam volt, ott is csak az osztálycsoportba órai jegyzeteket töltöttem fel, tehát csak arra voltam használva, hogy mindenki könnyen jegyzethez jusson, az órán meg jól érezze magát. Meg egyébként az osztályban sem beszéltem annyit senkivel, nem is igazán értek úgy semmihez, csak néha pár témában kérték a segítségemet.

A gátlásosságom és szorongó természtem miatt pedig szinte nagyon nehezen tudtam munkát találni. 13 (!) elutasításom volt 1 év alatt. Az interjúkon anno több helyen is felhozták, hogy olyan feszélyezett, nehezen oldódó vagyok. Lehet, hogy sok helyen ez sem tetszett másoknak. Nincs egy értelmes hobbim, nem bírok fizikailag egyetlen sportot sem, csak néha filmet nézek, meg este a tv-ben a híreket. Nem vagyok képes saját véleményt alkotni szinte semmilyen témában, akármi is legyen a kérdés.

Továbbá a gátlásosságom meg a kommunikációra való alkalmatlanságom szinte már egy végtelen ördögi kör. Már néha én sem tudom kibogozni, hogy azért lettem gátlásos mert nem vagyok képes kommunikálni, vagy azért nem vagyok képes kommunikálni, mert gátlásos vagyok. Viszont kezdem érezni, ha ez így fog folytatódni, akkor egyszerűen még olyan munkám sem lesz, mint ami most van (ezt is nagy nehezen értem el, hogy legyen), továbbá ha beütne az életemben egy katasztrófa vagy bármilyen tragédia szinte egyetlen csapásra a társadalom peremére sodródnék, nem lenne kihez fordulnom ebben az állapotomban.

2016. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
így önmagában semmit nem jelent a kérdésed és nem lehet rá mit mondani. ha esetleg minél részletesebben leírnád, hogy mit is jelent az, hogy szerinted alkalmatlan vagy, hogyan jelentkezik, milyen helyzetek adódnak, stb, akkor talán lehetne tanácsokat is adni, hogyan tudnál ezen változtatni.
2016. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!