Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A barátaim nevetve lerondáztak...

A barátaim nevetve lerondáztak, miért?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy csúnya vagyok. De az a tapasztalatom, hogy ha valakit nem találunk vonzónak, azt nem mondjuk a szemébe. Én sem megyek oda egy szerintem nem igazán attraktív fiúhoz vagy lányhoz, hogy lerondázzam. Miért tette ezt mégis öt-hat barátom velem (külön-külön, nem csapatos letámadásról van szó). Még csak nem is volt téma a külső, szóval a váratlan kijelentéstől meg is lepődtem. Egyikőjük olyat mondott, hogy "haha, képzeld, tegnap láttam egy iszonyat ronda gyereket az utcán, nagyon hasonlított rád". Próbáltam finoman jelezni, hogy ez nekem nem esik a legjobban, de két-három naponta továbbra is érkezik egy ilyen beszólás. Szerintetek mit tegyek, vagy egyáltalán hogyan lehet értelmezni az ilyen viselkedést? (Bocsánat, hogy hosszú lett.)

2016. ápr. 6. 14:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert bunkók. ha tőlem valaki véleményt kér, akkor elmondom őszintén, hogy min kellene változtatnia. Nem leszek álszent, a barátja vagyok és ha tanácsot kér akkor nem fogok hazudni, ki mondja meg ha nem én? Magamtól esetleg célzásokat tennék.


Ezek nem barátok, vagyis elég primitívek. De lehet változtatnod kellene, haj/ruha/szájápolás/borotválkozás.

2016. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az embernek ilyen "barátai" vannak akkor már nem is kell ellenségeket szereznie.


Keress más embereket akik normális, felnőtt fejjel tudnak gondolkodni és viselkedni és az ilyen bunkó, idiótákat meg építsd le.


Én inkább a magányt választanám, mint hogy ilyen emberek vegyenek körbe.

2016. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez poén is lehet, meg sértés is. Nem voltunk ott, nem hallottuk. Neked kell eldönteni a szövegkörnyezetből, hogy mit is akartak közölni tulajdonképpen. Van akinek már szinte a védjegye, hogy csúnya és fel is vállalja, saját magából is viccet csinál, társaságban is, na pl. ilyen esetben szerintem nem gáz egy ilyen beszólás.
2016. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátaid, akkor nem lehet, hogy valójában nem is tartanak csúnyának, és ez csak egy otromba poén volt?
2016. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem is ez a korrekt hozzáállás, hogy ha úgy látod, a másik tudna jó irányba változtatni magán, akkor nem a markodba nevetsz a háta mögött, hanem segítesz neki az őszinteségeddel.


#2 Lehet, hogy tényleg ez lenne a legjobb megoldás, de szeretek a társaságukban lenni. Nem haragszom rájuk a beszólogatások miatt, inkább össze vagyok zavarodva.


#3 Legtöbbször nincs is szövegkörnyezet, csak teljesen indokolatlanul nyögik oda nekem a "minősítésemet". És tényleg vegyes a társaság (mert ha a legjobb barátom mondaná, azt nem venném úgy magamra, mert vagyunk annyira jóban, hogy egy ilyen vicc beleférjen a kapcsolatunkba). Osztálytársaim is odanyögték ezt nekem, meg egy évvel alattam járó lányok, akikkel heti két mondatot, ha beszélek.


#4 Lehet, csak nem értem, hogy ha mondom, hogy rosszul esik, akkor miért folytatják. Többségük tudja, hogy az önértékelésem nem teljesen oké, és ezzel nem segítenek. Régebben is volt, hogy elpoénkodtak ezzel, és nem vettem a szívemre, csak most ez a sorozatos beszólás meglepett :"D


16 vagyok, és igyekszem adni magamra. Azt mondják, nőiesen és csinosan öltözködöm, a higiéniára ügyelek. Az arcberendezésem elismerem, furcsa, de amivel lehet (frizura, szemöldök formája, smink) megpróbáltam segíteni rajta.

2016. ápr. 6. 15:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, küldsz képet? Segítek, őszintén elmondom ha van gond, nem leszek paraszt. :)
2016. ápr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azt hittem fiú vagy. Egy lány esetben ez nagy sértés és az igazat megvallva el sem tudom képzelni, hogy neked már 10 ember is a képedbe mondta volna ezt, meg hogy egy héten belül 5 barátod ezt mondta. Nekem soha nem mondott ilyet senki, a környezetemben sem hallottam soha ilyet. Nem lehet, hogy te gondolod magad nagyon csúnyának és minden mondatot így értelmezel? Mert még ha valaki csúnya is és lány, akkor sem szokták a képébe vágni, hogy csúnya.
2016. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Épp ezen csodálkoztam én is, mert ismerek pár lányt, akit a háta mögött csúnyának hívnak, de senki nem megy oda hozzá mégse kötekedni. Meglepődtem, eddig még nem fordult elő ilyen időszak, mikor minden nap kaptam volna valami megjegyzést, vagy konkrét lerondázást. Persze beleképzelhettem a dolgot az utalásokba, de sokan nagyon világosan fogalmaztak (kicsit túl világosan is :D). Bánt, persze, de úgy vagyok vele, hogy most már nem fogok foglalkozni velük, mert magamtól úgysem fogok rájönni, hogy mi váltotta ki belőlük ezt az undort, feleslegesen meg nem frusztrálom magamat :D
2016. ápr. 6. 17:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy csúnya vagy, a lányok nagyobb része azért nem bűn randa, persze láttam már pár nagyon csúnya lányt, de azokat sem rondázta le senki. Vagy beképzeled egy részét a szituknak, vagy lehet, hogy csak szórakoznak veled és összebeszéltek, mást nem tudok elképzelni.
2016. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!