Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy -10 kilóért...

Miért van az, hogy -10 kilóért sokkal könnyebben beszólogatnak az emberek, mint +10 kilóért?

Figyelt kérdés

Több embert is ismerek, akin simán van 10-15 kiló felesleg, és senki nem szól nekik, hogy kövérek. Én se, mert semmi közöm hozzá, az ő dolguk, az ő bajuk.


Viszont én kb. 10 kilóval soványabb vagyok, mint kellene legyek, és simán beszólnak nekem, hogy "eléggé vékony vagy, ehetnél többet". Nem gondolják az emberek, hogy ha lesoványoznak, az ugyanolyan sértő lehet, mint ha egy kövér embert lekövéreznek?



2016. ápr. 7. 20:13
1 2
 1/18 anonim válasza:
74%
Én nem tudhatom milyen érzés mert nekem még senki sem mondta egyiket se. Viszont a kérdésedre válaszolva, az én meglátásaim szerint a sovány embert hamarabb észre lehet venni mint a kövért azért van ez. Magyarországon sajna sok kövér, túlsúlyos ember van, és ezért sokan azt tartják természetesnek, ami nem biztos hogy helyes feltételezés!
2016. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1. Mivel az még nem kövérség. 2. van akin nem annyira látszik/izom, tehát nem nagy baj ha van 4. Nem olyan vészes mint a -10 kg. Most tegyük fel, hogy 50 a közép. Vagy 40. Nincs rajtad se zsír, se izom, pedig mindkettő kéne. Valaki 60. Van rajta az egészséges élethez szükséges zsír+izom, meg még több is. És a "the more the merrier" elv alapján ez nem olyan nagy probléma. Illetőleg egy alultáplált fogékonyabb a betegségekre, nem olyan jó az állóképessége (tapasztalat)
2016. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert mindenhonnan az jön, hogy a kövérség fúúúj negatív, rossz dolog ezért az emberek illemből nem jegyzik meg. Viszont a soványság nem negatívum, hacsak nem megy át kóros soványságba/anorexiába. Az, hogy valakit lesoványozunk az nem sértés. Max annak, aki sovány és azzal küzd, hogy felszedjen néhány kilót.
2016. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

# 1:


Ebben van valami, hogy jobban kitűnik egy sovány ember a tömegből, mert kevesebb van belőle. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy 10 kilóval soványabbnak lenni rosszabb, mint 10 kilóval kövérebbnek.


# 2:


"Nincs rajtad se zsír, se izom, pedig mindkettő kéne."

Izom az lehet, hogy kéne még egy kicsi, de zsír minek? Miért jobb az, akin több zsír van, mint kellene, mint az, akin kevesebb?

És a kövér embereken, legalábbis akiket én ismerek, általában nem az izom van pluszban, hanem a zsír.


# 3:


Ha nem sértés, akkor miért úgy mondják? Mert érződik az emberek hangsúlyából, hogy nem mint dicséretet mondják, hogy "milyen sovány vagy", hanem mint negatív dolgot. Így viszont ugyanolyan sértő lehet, mint a kövérezés.

2016. ápr. 7. 20:40
 5/18 gnoomage ***** válasza:
Érdekes, eddig akárhol jártam az embereket a soványságuk miatt csak anorexia szinten idegesítették... Kövéreket meg mindenhol ahol tudták...
2016. ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A mell 90%-a a fenék 80%-a zsírból van. Meg a csípő. És az emberek jelentős részének ezek bejönnek. Nem feltétlen a több, csak a normál mennyiségű.

Illetőleg a +10-20 sem egészségtelen ilyen szempontból. Nincs sem elzsírosodott szív vagy máj, sem érrendszeri betegségek, semmi.

2016. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

# 5:


Ahol meg én jártam, a kövéreket nem akarták megsérteni, ezért nem mondtak semmit nekik, de a soványak érzéseit le se szarták.


# 6:


Nem nő vagyok, úgyhogy nem hiszem, hogy a kicsi melleim miatt szólnának be.

És miért is lenne egészségesebb +10 kiló, mint -10?

2016. ápr. 7. 20:51
 8/18 anonim ***** válasza:
most tényleg azon megy a vita, hogy az embernek miért van szüksége zsírrétegre? hol ültél bioszon?
2016. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
A zsír felesleges, inkább izom kell. Amúgy nekem is mindig beszóltak miatta, 2-3 év alatt idegileg kikészített a testalkatom, ezért elkezdtem edzeni. Fél év alatt 62 kilóról 77 lettem. El se hiszem, hogy ilyen kis girhes 65 kilós hülyegyerekek csesztettek évekig a súlyom miatt, holott rajtuk is csak 3-4 kiló plusz volt.
2016. ápr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

# 8:


Kell valamennyi, de ha túl sok van, az is nagy gond. És a legtöbb embernek nem azzal van baja, hogy kevés van belőle, hanem hogy sok.

2016. ápr. 7. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!