Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szívtelen vagyok, ha nem adok...

Szívtelen vagyok, ha nem adok pénzt a kéregetőknek (és ha egy részüket nem tudom sajnálni)?

Figyelt kérdés
Már volt olyan, hogy mikor adtam pénzt egy kéregetőnek, nem sokkal később láttam kijönni a boltból egy üveg borral a kezében, és akkor fogadtam meg, hogy többé nem adok egyiknek se pénzt. És tényleg: sok hajléktalant lehet látni cigizni és hogy ott van a piásüveg a kezében. Lehet, hogy gonosz vagyok, de nekem az a véleményem, ha fontosabb neki a pia és a cigi, minthogy legyen mit ennie, akkor haljon éhen! Azt aláírom, hogy tényleg van olyan, aki nem önhibájából került az utcára és normálisan viselkedik (ill. orvosi ellátásra, stb. gyűjt), de sokan közülük nem érdemlik meg, hogy segítsenek nekik (isznak, cigiznek, pedig nincs mit enniük (esetleg pont a zért kerültek utcára, mert elitták a pénzüket), agresszívan viselkednek, szabályosan zaklatják a járókelőket, hogy pénzt csikarjanak ki tőlük)

2016. ápr. 10. 09:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki függő, annak a cigi meg a pia simán van olyan fontos, mint az étel. Ettől persze nem lesz kötelességed támogatni őket. Én régebben mindig adtam egy kis aprót, de valószínűleg elhírszetelték egymás között, és egyre többen jöttek oda hozzám, lassan napi rendszerességgel. Volt olyan, aki már az utca túloldaláról kiáltozott nekem, hogy várjam meg és nagyon paraszt módon nyomult, ha nem adtam. Szóval egy időre fel is hagytam az adakozással, mostanában meg úgy havonta egyszer engedélyezem magamnak, ha olyan kér, aki normálisan viselkedik. De ha adok, akkor nem érdekel, hogy mire költi, nem érzem úgy, hogy rám tartozna.
2017. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!