Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem értem mit zavar ez ennyire...

Nem értem mit zavar ez ennyire egyes embereket?

Figyelt kérdés

Már annyira idegesitő, rokonaim is állandóan ezzel jönnek ez az első dolog, hogy mit csinálok. Oké hogy érdeklődnek de minden egyes alkalommal megkérdezik, van köztük kb 6 év különbség de még is úgy kérdezi mintha nekem tudnom kéne ezt vagy azt,

de más emberek is, Mi ez a duma nem értem.. Oké hogy érdeklődnek, de azt veszem észre mintha egyes emberek olyan erőszakosan csinálnák mintha őket Akadályoznám én ezzel bármiben is hogy nem azt csinálom ahogy ő akarja.. Vagy mintha ilyen verseny lenne az egész dolog.. Én sajnos képességeimből kifolyólag nem tudtam annyira vinni mint ők, és még én érezzem azt az ilyen emberekkel szembe mintha az én hibám lenne..

Én csak ezt a hülye primitiv mentalitást nem tudom felfogni hogy mit éreznek ilyenkor az emberek, Ha meg válaszolok vagy mondom neki hogy hát most munkát keresek, vagy mittudom én árufeltöltést csinálok. akkor meg ezek az emberek nem is figyelnek arra amit én mondok, vagy nem is érdekli őket, vagy még célozgatnak is visszaélnek vele.

Most ez olyan dolog hogy én felfutok mondjuk egyetemi szintre, perfectül megtanulok dolgokat, a saját elvárásaimnak megfelelve, és én ezt várom el emberektől, és kérdezem tőlük erőszakosan hogy na Te neked mit sikerült letenni az asztalra, ha semmit, vagy semmi olyat amit nekem, akkor levagy sz.rva..

Mi ez a mentalitás ?! az ilyen emberenek nincsennek érzései, vagy Bizonyitani akar valakinek ezzel ?


2016. ápr. 12. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egy normális kérdés, hogy: mit csinálsz? mivel foglalkozol? mi a munkád? Alapkérdések, hülyeség rajta megsértődni, csak te nem vagy elégedett a saját teljesítményeddel és emiatt utálod ha ezt megkérdezik tőled. ha összeszednéd magad és csinálnál valami olyat, amit elfogadható munkának tartasz saját magad számára, akkor nem zavarna ez a kérdés.
2016. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó de ezzel együtt úgyérzem semmibe is vesznek, mintha nem vennének emberszámba. Az nem baj hogy megkérdezi, válaszolok is rá, csak ne fújja már fel ennyire a dolgot mintha akkora elvárás lenne. Mellesleg láthatnák hogy nem vagyok soha nem is voltam egy zseni atom professzor képességü valaki.. ehhez képest úgy jönnek nekem.. Nem tudnak emberként kezelni, Én nállam mondjuk alap meg logikus, ha valaki mondjuk Müvészi beállitottságú, akkor nem fogom elvárni azt tőle hogy Na mivan hogy megy a gumi csere az autón
2016. ápr. 12. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem például vannak érzéseim, mert sajnálom azokat, akik "nem vitték semmire" és még ilyen szinten ki is akadnak ezen, mint te. Mert az össze-vissza zagyválásodból nekem inkább az jön le, hogy szégyelled a dolgot és idegesít, ha rákérdeznek, mit csinálsz, mert tudod, hogy ha elmondod, akkor onnantól magasröptű beszélgetésekbe már téged nem fognak bevonni.

Én is jobban szeretek a saját értelmi szintemmel azonos szinten lévő emberekkel társalogni.

2016. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is jobban szeretek a saját értelmi szintemmel azonos szinten lévő emberekkel társalogni.

Hát, azzal hogy ide Irsz irtál nem ezt bizonyitod

2016. ápr. 12. 14:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Néha le kell látogatni lentebbi szintekre is, hogy érezzük a különbséget :)
2016. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát hidd el, az ilyen fajta ember(ek) lennének a legutolsó segitség se akihez fordulnék :d
2016. ápr. 12. 15:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nincs semmi önbizalmad. Nekem pl felsőfokú végzettségem van és van egy kisebb társaság aki rendszeresen átjár hozzánk, van benne árufeltöltő is, egy csendes, magának való srác, valószínűleg ő is ilyeneket gondol magáról, mint te. Én pedig azt gondolom, hogy abszolút tiszteletreméltó, hogy hajnalban kell, nehéz munkát végez és még meg sem fizetik érte és ezt csinálja már nagyon sok éve. Néha csak magatokról gondoltok dolgokat, meg benézitek, hogy a másik mit gondol, a valóság meg teljesen más csak azt nem vagytok hajlandóak látni.
2016. ápr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kérdés az, miért kell az ilyet lenézni mintha annyira zavarna hogy ő mit csinál, Na és, akkor ki emelem még egyszer csak hogy ne én legyek a lassú felfogású:


Vannak emberek akik NEM tehetnek arról hogy olyanok, oké, itt most nem a lebukott meg alja meg kukás emberekre gondolok.

azért dolgoznak olyat, azért vannak ott ahol, mert annyira engedik a képességük, betegségük vagy bármi..


Te azt honnan tudod ránézésből annyira nagyon magabiztosan meg állapitani és elitélni, véleményt formálni, arról aki ott rakodik hogy ő nem Diszleksziás, Részképesség zavarban szenved, vagy kicsit nagyot hall,vagy szintévesztő, honnan tudod hogy a sok éves évtizedes cseszegetések amit kapott emberektől, amiatt nincs önbizalma mert teljesen elvették az ilyen emberek akik lenézték, semmibe vették és folyamatosan kapja viseli a cimkéket ? honnan tudod hogy emiatt van egyedül évek óta, amire ti azt mondjátok hogy biztos Meleg, meg Balfsz ?

Szerintem akik az ilyen emberekre mutogatnak, azok gyávák, azok soha a büdös életbe nem tapasztalták meg mi az élet, nem tudják milyen ez, mert Az ilyen emberek a felszinességből táplálkoznak, az érdek kapcsolatokra mennek, De ha segiteni kéne vagy valami mivan az ilyen emberekkel ? menekülnek mentegetőzve, hogy az nem az ő dolguk.. De ha forditva lesz valami egy ilyen emberrel korház ágyon, rohadtul nem lesz senki körülötte.


Viszont akit te lenézel ő megtanul egyedül is boldog lenni,boldogulni, magányban - ellenben egyesek elég sok ember, napi szinten hisztinek meghalnak magukban hogy ők milyen magányosak, milyen szr az életük, tehát csak ennyi a különbség.

Sokkal több mindent tűr elvisel egy ilyen rakodó embernek nevezett "akárki magába az élettől, mint egy olyan akik rózsaszin felhőkben élnek felszines kapcsolatokban. Na de mivan ha egyszer elfogy az érdek és magára marad ?. összekaparni se tudja magát, meglehet figyelni meddig terjed a gyakorlati érzékük, egy konzervet nem tudnak felbontani, egy bicikli kerék felfújása is nagy gondot jelent, tehát az ilyen ember addig is él.

Egyszer adtam egy ilyen embernek egy csavarhúzókészletet mivel új lakásba költöztek gondoltam hasznukra válna. de feltételezem azóta is ott áll porosan bontatlanul

2016. ápr. 12. 16:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj. Szerinted egy irodában dolgozó, jól képzett ember nem meghal naponta 2x, 3x a munkában? Csak mert én azt olvasom ki a soraidból, hogy szerinted te fizikai munkásként sokkal többet teszel le az asztalra, mint egy aktatologató. Jó, lehet, hogy nekem este nem a karom, meg nem a derekam fáj a fizikai munkától. Tényleg nem az fáj. Nekem a fejem fáj! Én álmatlanul forgolódok az ágyban, mert azon idegeskedek, hogy mindent megcsináltam-e, amit a főnök kért, hogy időben kész leszek-e x feladattal, hogy y projekt nem úgy halad, ahogy a vezetőség elvárja és rajtam fog csattanni az ostor. Nekem ugyan úgy megvan a magam problémája. Én is meghalok naponta, csak én nem fizikailag, hanem idegileg.

Arról pedig, hogy nem becsülnek téged semmire az emberek, annyit, hogy ezt te meséled be magadnak. Zagyválsz össze-vissza, kampányolsz amellett, hogy téged lenéznek a lelketlen túlképzett emberek, holott pontosan belőled süt a gyűlölet! Miért? Mert a családodban a képzettségi ráta alsó részét képviseled? Azt ne akard már leverni másokon... Határolódj el a családodtól, ha úgy érzed, hogy nem tudod tolerálni azt, hogy a rokonaid folyton azzal nyaggatnak, hogy mit csinálsz és mikor szerzel már öltönyös munkát magadnak. Nem kell itt kötekedni, mert ettől csak egy elkeseredett ember képét fested magadról.

2016. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha te ezt így gondolod, ahogy leírtad, akkor neked baromi jó a többi emberhez képest, mert te már most is magányos vagy, úgyhogy nem lesz neked gond ha később is az leszel. Oké. De akkor mi a problémád?

Egyébként szerintem itt nem nézett le senki, nem volt ilyen válasz, mégis erről puffogsz egyvégtében, meg a diszlexiádról. Lehet, hogy simán el tudnál végezni bármilyen iskolát, csak egy olyan hozzáállással biztosan nem lehet, hogy én ezt nem tudom, azt nem tudom, gyogyós vagyok, diszlexiás vagyok és mindenki olyan rossz, genya körülöttem. ne csodálkozz ha nem viszed semmire egy ilyen mentalitással, gondolkodásmóddal.

2016. ápr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!