Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták (vagy azok, akik...

Egyetemisták (vagy azok, akik végeztek egyetemet), nektek is akadtak olyan éjszakák, amikor néha ébren kellett maradnotok, hogy a beadandót meg tudját0k csinálni, vagy csak felkészüljetek valami ZH-ra/vizsgára?

Figyelt kérdés

(Muszáj volt egy 0-át beletennem a kérdésbe, mert a GyK fantasztikus szűrője a "tudjátok" szóra hisztizik automatikusan)..


Ma este úgy néz ki, ilyen lesz. Túlélési tippeket szeretnék kérni, eléggé nehezen tudok hajnali 3 után ébren maradni. 24-28 órát mindenképp ébren kell lennem sajna (ma délelőtt 10-től kezdve).


2016. ápr. 19. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem, mindig neki bírtam állni időben.
2016. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Sose tanultam este 10 után, pedig 7 tárgyból buktam meg egyetem alatt.
2016. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát, hiába álltam neki időben, sajnos a matek + a programozás eléggé kifogott rajtam, amikor "kissé" komplexek voltak a feladatok, és a megértés + tervezés is órákba tellett. :D

De elismerem, lehet nem a legjobb az időbeosztásom.

2016. ápr. 19. 22:30
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hetente legalább 1-2 ilyen éjszaka simán van/volt. Alapvetően éjszakai típus vagyok, szóval annyira nem megy rosszul a dolog.

Ha nem vagy az éjszakázáshoz szokva, akkor nehezebb lesz. Próbálj 20 percenként egy kicsit mozogni, sétálj egyet a szobában vagy menj ki a szabadba pár percre. Szellőztess, folyamatosan legyen friss levegő. Egyél olyat, ami nem terheli le az emésztésed, de energiát ad és igyál sokat! Sokan esküdnek a koffeinre! :D

2016. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Persze, hogy volt, a szakdogát is így sikerült csak megírnom. :D
2016. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Aww..szakdoga, de messze is van még :D
2016. ápr. 19. 22:53
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Néha? Az első pár félévemben elfelejtettem mi az az alvás. Nagy pohár kotyogós kávé meg vagy 3-4 liter víz. Ha kevés volt ment még egy kis energiaital sör kombó, meg édesség. Nem ajánlom. Igyál este egy kávét és ügyelj, hogy elegendő folyadékot fogyassz.
2016. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyébként rendszeres rutin volt, hogy alvás nélkül mentem vizsgázni. Volt, hogy egyenesen buliból.

Roppant izgulós voltam kb olyan harmadévig. Aztán sikerült leküzdenem, de utána is megtartottam ezt a jó szokásomat. 24 óra ébrenlét után ugyanis már nincs energiája izgulni az embernek.

2016. ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mindig időben elkezdek mindent, számolva azzal, hogy lehet csúszás, és hogy úgy is beleférjen.

Így nincs idegesség, mindig kipihent vagyok, és nem kell számos amortizáló trükköt használnom.

2016. ápr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem, 10 után sose voltam képes tanulni, egyszerűen leblokkol az agyam és semmi nem segít.

Próbálj sokat inni, ne csak kávét, az eleve vízhajtó, a sok folyadék meg segít az éberséget fenntartani.

2016. ápr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!