Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták (vagy azok, akik...

Egyetemisták (vagy azok, akik végeztek egyetemet), nektek is akadtak olyan éjszakák, amikor néha ébren kellett maradnotok, hogy a beadandót meg tudját0k csinálni, vagy csak felkészüljetek valami ZH-ra/vizsgára?

Figyelt kérdés

(Muszáj volt egy 0-át beletennem a kérdésbe, mert a GyK fantasztikus szűrője a "tudjátok" szóra hisztizik automatikusan)..


Ma este úgy néz ki, ilyen lesz. Túlélési tippeket szeretnék kérni, eléggé nehezen tudok hajnali 3 után ébren maradni. 24-28 órát mindenképp ébren kell lennem sajna (ma délelőtt 10-től kezdve).


2016. ápr. 19. 22:22
1 2
 11/20 anonim válasza:
Este 10 után nem tudok tanulni, szóval fölöslegesen maradnék ébren.
2016. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

10 egyetemistából 8 szerintem átérzi, ahogy azt is, hogy a gyakozás remek kifogás arra miért nem a feladatot csináljuk. :D

Tanulj, kávézz, éld túl. Hajrá ;)

2016. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Sunshinedoll ***** válasza:

Nálam ez abszolút nem működik sajnos. Az agyam nem működik jól éjszaka, főleg, ha mondjuk egész nap tanultam, max éjszaka 2-3ig szoktam tanulni, aztán inkább alszok 4-5 órát, sokkal jobban járok vele, ha valamennyire frissen megyek be vizsgázni, mert nekem a vizsgáig egy egész éjszakás tanulás után úgy lefárad az agyam, hogy nem tudok maximumot hozni másnap. Volt már, hogy napi 5-6 óra alváson éltem olyan másfél hónapig és napi 10-12 órát tanultam egy vizsgaidőszakban, nekem az még elég jól működött.

Ha ébrenlétre adod a fejed, akkor semmiképp se gondold meg magad 4órakor, hogy lefekszel egy órácskára. Le fogod késni a vizsgát, ha már addig kibírtad, főleg, ha nem vagy ehhez szokva, le ne feküdj! :D


Ha fent kell maradnod, akkor javaslom, hogy páróránként kelj fel, mozogj kicsit a szobában, ha van lehetőséged lépj ki a kertbe, erkélyre, szívj egy kis esti friss levegőt, az se baj, ha csinálsz pár guggolást, hogy felélénkülj kicsit. De az is lehet, hogy a kávé+cigi páros jön be jobban, életmódodtól és szokásoktól függ. Sok sikert!

2016. ápr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
kávé + f..szverés
2016. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Előfordul. Ma is reggel négykor fejeztem be egy prezentációt. Különösebben nem készülök rá sehogy, kávézom vagy teázom közben, az általában segít.
2016. ápr. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Több egyetemet elvégeztem. Sosem volt erre szükség, mivel vizsgál előtt tanultam fél órát és ez bőven elég volt egy erős közepes-jó eredményre. Beadandókat általában egy óra alatt megírtam.


Ugyan én ezekről csak hírből hallottam, de tessék itt van néhány túlélési tipp:

- Energia ital

- Kávé, tea, gyümölcs

- Relaxációs gyakorlatok

- Vérnyomás serkentő gyakorlatok

- Fél óránként pihenés, nyújtózás, 10 fekvőtámasz lényeg hogy serkentsd az agyad vérkeringését.

- Szőlőcukor, csak ésszel mert elég nagy mennyiségű cukor van benne

- Teljesítmény növelő drogok --> Ezeket NEM ajánlom semmilyen körülmények között. Stay clean. 1

2016. ápr. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 MZ.per.X ***** válasza:

Építészkarra jártam, az gyakorlatilag erről szól.


Hiába kezded el időben csinálni a beadandókat, a végén úgyis éjszakázás lesz belőle, volt hogy 3 napig nem aludtunk. Tanulni is rengetegszer tanultam éjszakánként, nappal egyszerűen túl nagy nyüzsgés volt, vagy jönni menni kellett, és este nyugodtan tudtam figyelni.


Azért ha tudsz aludj 2-3 órát, az is sokkal több a semminél.

2016. ápr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én szakdoga előtt 3 napig nem aludtam (programozás), mert mellette még volt pár brutál nehéz tárgyam, amik miatt nehéz volt jó beosztást csinálni (aki szerint az ilyesmi könnyen elkerülhető jó beosztással, az keressen rá a 'formális nyelvek és automaták' vagy az 'assembly programozás' kifejezésekre).


Sok-sok kávé, és nagyon sok csoki. Nem a legegészségesebb, de akkor az foglalkoztatott a legkevésbé. Bár nekem alapból könnyű volt, a napi szükséges alvásmennyiségem 5 óra, és 3 órával is vígan elvagyok napokig.


Illetve közben mindig tartottam kis szüneteket, gyakoriztam, vagy olvasgattam pár percig, közben sorozatot és filmet néztem (főként vígjáték). Ha meg tudod úgy osztani a figyelmedet, hogy az nem megy a munkád rovására, akkor ezzel is egy kicsit segíthetsz magadon és az agyadon.

2016. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Uh barcsak nekem is olyan jo kepessegeim lennenek, mint a tizenhatos valaszolonak o.O
2016. ápr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"Sosem volt erre szükség, mivel vizsgál előtt tanultam fél órát és ez bőven elég volt egy erős közepes-jó eredményre."


Azért szerintem nem a legnehezebb egyetemekre jellemző ez, sőt.

2016. ápr. 20. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!