Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a gondolatról? "Az az ember, aki nem olvas könyvet, semmiben sem különbözik attól az embertől, aki nem tud olvasni. "?

Figyelt kérdés
Ezt amúgy egy irodalomszakos ismerősömnél olvastam. Egyszer megkaptam egy kis negatívitást, amikor azt állítottam, hogy nem szeretek annyira könyveket olvasni. Illetve vannak olyan időszakok, amikor igen, beletudok merülni, és nyitottabb vagyok, máskor meg nem, annak ellenére, hogy értelmezni "tudom", és beleélni magam a különböző olvasmányokba, egy idő után figyelemzavarossá válok.

2016. ápr. 24. 21:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
54%
Ne foglalkozz azzal, amit kaptál. Ez a gondolat egyáltalán nem neked szól. Ez inkább azokra értendő, akik utálnak olvasni.
2016. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
36%
Nyugodtan megmondhatod az irodalom szakos ismerősödnek hogy ő meg nem tud dolgozni, ugyanis az a munkakör amiben ő dolgozni fog az nem munka.
2016. ápr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
87%

Vannak ilyen butaságok.

Mért az milyen, hogy: Mindegy mit csak olvassál!

2016. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
57%
Életemben nem olvastam könyvet, sosem tanultam nyelvtant, mégis bő a szókincsem, és ötös a helyesírásom. Érettségi előkészítőn 2 oldal érvelést írtam szóismétlések nélkül, amiben összesen 1 helyesírási hiba volt. Tehát én most hülye vagyok?
2016. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
68%

2-es? Miét ne lenne munka? Nem csak az a munka, amit két kézzel végez valaki. Arra egy analfabéta is képes, míg egy olvasott, művelt ember bonyolultabbra is.

A gondolatban sok igazság van. Az analfabéta és az is, aki nem olvas könyveket, egyaránt műveletlen marad.

2016. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
56%
Mindig csak az általánosítás. Mi lenne, ha egy kicsit magadba néznél a társaiddal együtt, kedves utolsó? :)
2016. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
55%

Szeretek olvasni és szoktam is, olykor elég sokat. Mégsem érzem igaznak a dolgot. Igazából helyettesíts be bármit az idézetbe és mindjárt kiderül, hogy nem igaz.


#5: Miért maradna műveletlen, aki nem olvas? Ismerek olyat, aki több hangoskönyvet meghallgatott út közben. Most akkor ő műveletlen, mert nem volt ideje elolvasni őket?

2016. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
38%

"2-es? Miét ne lenne munka? Nem csak az a munka, amit két kézzel végez valaki. Arra egy analfabéta is képes, míg egy olvasott, művelt ember bonyolultabbra is.

A gondolatban sok igazság van. Az analfabéta és az is, aki nem olvas könyveket, egyaránt műveletlen marad."


Fogadjunk 10 ezer forintba hogy nem tudna kicserélni egy kereket az autón.

2016. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%

Ez csupán általánosítás, de van némi igazságtartalma.

Az állítás egy kis erős túlzással arra próbál rávilágítani, hogy a könyvek nagyon értékes dolgok és jót tesz magával az ember, ha sok könyvet olvas, növeli a műveltségét, értékes időtöltés, nem pedig értéktelen, mint a való világ, éjjel-nappal budapest, szulejmán és hasonló baromságok nézegetése.

2016. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

A gondolat attól is függ, hogy hogyan értelmezik:D

Az általánosítást én sem szeretem.

Az aki tud olvasni, sok mindenre használja ezt a képességét a mindennapokban, igaz, hogy ez idézet inkább átvitt, de személy szerint én az olvasás fogalmával úgy vagyok, hogy rövidebb érdekes szövegeket előszeretettel olvasok, nagyon sok könyvvel eddig az volt a benyomásom, hogy körberágóan fogalmaz meg mindent, amit, ha néha fölöslegesnek érzek, habár függ az írótól, hogy mennyire tudja egyértelműen kifejezni magát.

Többnyire ezt látom különbségnek a rövidebb irományok és könyvek között, hogy körbe van rágva, pl. egy adott témához érdekel, sok fölösleg is hozzátevődik, nem tudom, hogy ez mást mennyire hátráltat hosszabb könyvek elolvasásában. Vannak olyan könyvek is, amik sokat mondóak, sok mindent felvetnek, míg máshol gondolatokat-értelmezéseket tesznek hozzá bármihez.

2016. ápr. 24. 22:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!