Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a gondolatról? "Az az ember, aki nem olvas könyvet, semmiben sem különbözik attól az embertől, aki nem tud olvasni. "?

Figyelt kérdés
Ezt amúgy egy irodalomszakos ismerősömnél olvastam. Egyszer megkaptam egy kis negatívitást, amikor azt állítottam, hogy nem szeretek annyira könyveket olvasni. Illetve vannak olyan időszakok, amikor igen, beletudok merülni, és nyitottabb vagyok, máskor meg nem, annak ellenére, hogy értelmezni "tudom", és beleélni magam a különböző olvasmányokba, egy idő után figyelemzavarossá válok.

2016. ápr. 24. 21:50
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek a véleményét elfogadom többnyire. Gondolom nem is kell komolyan venni, már az sem lenne helytálló, ha a Twain idézetet vennék komolyan, mert az sem szó szerint igaz.

Bár azt nem tudom, hogy Twain mondanivalója is ezzel az lett volna, hogy másokat ócsároljon-e:D De senkit sem kell előítéletesen, még azt sem, aki nem szokott kerekeket cserélni szabadidejében.

2016. ápr. 25. 15:07
 32/44 anonim ***** válasza:
64%
Én imádok olvasni, de ettől függetlenül nem gondolom, hogy az az ember, aki nem szeret könyvet olvasni, az műveletlen vagy buta lenne. Attól még lehet, ezernyi másféle dolgot olvas (pl. netes cikkeket), vagy máshonnan kulturálódik. Senkire sem szabad olyasmi szabadidős tevékenységet ráerőltetni, amit nem élvez.
2016. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

Tehát ha jól gondolom, azok akik engem lepontoztak 0%ra, mélyen lenézik és elítélik mindazokat akik kemény fizikai munka árán jutottak el egy olyan szintre ahol már normálisan jól meg lehet élni, és az adott munkás személy letett valamit az asztalra, ehhelyett csak azt kapom hogy én hol élek? Szánalmas kis nyomorult vagyok, stb. Ebből látszik hogy az ország itt tart, mindenki csak egyetemista akar lenni, mindenki csak a pénzt akarja 0% szaktudással, 0% akarattal és 0% józanésszel.


Ezt látom, egy ilyen világban élek, ha kritikával vagy a másik iránt, egyből jön a kóstolgatás, ha normális választ adsz ami az emberek közel 100%ának nem tetszik már haszontalan válaszadó, haszontalan munkaképességű, tudású ember vagy akit le kell nézni, le kell szidni, ki kell oktatni. Az oldal remekül tükrözi mindezt, de nem csak ez, hanem akármilyen közösségi portál, pl facebook, vagy akár ha felteszek egy közvélemény kutatást, pl hányan néztek tévét? Egyből jön hogy én csak a farmot nézem, ami köztudott hogy egy népbutító szutyok. Így elgondolkodok azon hogy akik ezt a népbutító szutykot nézik ők dirigálnak annak akik elértek valamit az életben és dolgoznak.

Szomorú.

2016. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
64%

"Tehát ha jól gondolom, azok akik engem lepontoztak 0%ra, mélyen lenézik és elítélik mindazokat akik kemény fizikai munka árán jutottak el egy olyan szintre ahol már normálisan jól meg lehet élni, és az adott munkás személy letett valamit az asztalra,"


Na most akkor úgy hogy te is értsd: nem b..szdmeg már magadat, nem a fizikai munkásokat nézzük le, hanem az olyan csökevényes véglényeket mint te, akik azt hiszik, hogy csak az a munka ahol az ember izzad és koszos lesz.

2016. ápr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Olvad már el mit írtam véglényecske, leírtam hgoy van szellemi és fizikai munka, kifejtettem, nem értem a problémáidat. Hülyegyerek.
2016. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Én nem tudom miről van szó, én mindenkinek a véleményét értékelni szoktam, persze akadnak olyan részek is, amivel már nem értek annyira egyet.

De a leírás személyeskedés, én gyakran látom ezek az oldalon is, hogy a korrekt véleményeket felpontozzák, akadnak kivételek, amikor egy vélemény nem érthető, nem úgy jön át, esetleg sértőnek, túlzásnak is érzik.

Arra már meg nehezen lehet panaszkodni, ha sértve érzem magam, miközben az én megnyilvánulásom is sértő volt mások irányába:D

Ilyen formán már nem lehet igazságtalanságról beszélni. Egyáltalán nem érdekes, amikor valaki nagyon előadja, hogy "ő mekkora valaki és, hogy mások nem tudják, hogy ő kicsoda, ő mit vitt véghez". Miközben ők is ugyanúgy nem ismernek másokat, mások is épp úgy lehetnek sikeres, elégedett emberek, akik megkapták, hogy lekezelően beszélnek róluk, így semmilyen formában nem éri a személyeskedés!

2016. ápr. 25. 17:02
 37/44 anonim ***** válasza:
Nos, én úgy gondolom nem érdekel már ez a kérdés, mert mindenki csak lepontoz, és van egy olyan érzésem hogy maga a kérdező a legnagyobb provokátor. Kitett egy kérdést amire páran írtunk választ és ez sokaknak nem tetszik. Elmondtam a véleményem, innentől fogva úgy pontoztok úgy bántotok ahogy jól esik, nem fogok már visszaírni. Minden jót!
2016. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
38%
Persze, hogy provokatív kérdés. Pont arra való, hogy összevesszenek az arra hajlamosak.
2016. ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm, többek között én írogattam folyton, hogy egyetértek mindenkivel, nem jutott el a tudatomig, hogy provokálnék másokat, nem tudom mivel:)) Lefáradtam.
2016. ápr. 25. 17:17
 40/44 anonim ***** válasza:

Szerintem van benne valami.

Ez olyan, mintha lenne egy gördeszkád, de nem használod. Akkor minek?

A könyvek azért vannak, hogy olvassuk őket, ha nem lennének könyvek, nem lehetne olvasni sem.


Mondom én, aki szintén nem szeret és szokott túl gyakran olvasni.

2016. ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!