Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik ezek az irreális elvárások...

Mik ezek az irreális elvárások a férfiak felé?

Figyelt kérdés

Olvasom ezen az oldalon a kérdéseket és válaszokat és feltűnt, hogy mennyit változott a világ azóta mióta én ismerkedtem házasodtam, tehát úgy a 90-es évek vége óta. Megdöbbentenek az elvárások amiknek ma egy férfinak meg kell felelnie. Mosson, vasaljon, vegyen részt teljes mértékben a háztartásban. Közben legyen férfias, de gyengéd is. Emlékezzen minden évfordulókra, mindig lepje meg kedvesét. Az anyját lehetőleg felejtse el, csak a nő jelentse számára a családot. Persze barátokról, a barátokkal való szórakozásról szó sem lehet. Sörözés kizárt. De persze férfias legyen, minden este szexre éhes, védelmező, de annyira mégsem, mert egy mai nő mindent megold egyedül is, meg tudja védeni magát. Szóval valahol ellentmondásosak az elvárások.

Ahogy korosodik az ember lejjebb ad az igényeiből, ezért nem tudom én megérti ezeket a dolgokat, vagy tényleg elvárás a egy férfitől, hogy maga vasalja az ingeit.



2016. ápr. 30. 17:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja, a gyereknevelés témáról még szót sem ejtettem, de komolyan, szoptatniuk nem nekik kellene már?
2016. ápr. 30. 17:55
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

"tényleg elvárás a egy férfitől, hogy maga vasalja az ingeit."


-Ha van cseléded akkor ő is megteheti... most komolyan te azt várod hogy kiszolgáljon egy nő, aki ugyanúgy dolgozik mint te? Nálatok nem egyenlő felek vannak a kapcsolatban, hanem szolga meg uraság, vagy mi? Akkor nem kicsit vagy elmaradva az időben.

2016. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

"tényleg elvárás a egy férfitől, hogy maga vasalja az ingeit."


Ha van bejárónőd, akkor nem.

Nem csodálom, hogy nincs párod.

2016. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy van amit egy nőnek kell megcsinálnia, és van ami viszont férfi munka. Az én férjem sem vakargatja, mikor hazajön a melóból, mert bővel van tennivalója és ezért nem várom el még cserébe, hogy az ingeit is vasalja, vagy mosogasson, ugyan néha megcsinálja, nem törik le tőle a kisujja, de azt látom kicsit felcserélődtek a szerepek és nehéz lehet így férfiasnak is megmaradni.
2016. ápr. 30. 18:02
 5/22 A kérdező kommentje:
Nő vagyok 10+ éve házasságban, ezt azért tisztázzuk!
2016. ápr. 30. 18:03
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Kertes házban laktok? Mert ott biztos, hogy van mindig tennivaló, főleg ha állatok is vannak, de egy belvárosi panelban ilyenek nincsenek.
2016. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Nálatok mindennap elromlik valami?
2016. ápr. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen, kertes ház. Akkor lehet, hogy ez lehet az ok, de a lényeg mégis, hogy azért említettem a vasalást, mert az tényleg egy klasszikus "női munka" ami manapság elvárható egy férfitól, miközben sírnak a nők, hogy a férfi nem tud elszakadni az édesanyjától, nem nő fel, nem elég határozott és férfias.
2016. ápr. 30. 18:15
 9/22 A kérdező kommentje:

Nálatok mindennap elromlik valami?


Hajaj, felsorolni sem tudnám mi minden vár még megjavításra, elkészítésre, szépítésre, jobbításra, ami a férjem feladata, annak ellenére, hogy tényleg mindig csinál valamit.

Csak az nem talál otthon munkát, aki nem akar.

2016. ápr. 30. 18:19
 10/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem, mi az összefüggés a mama és a vasalás között :)


Kérdező, a te párod a kertben dolgozik, nálatok ez a munkamegosztás, de ahol nincs kert?

Az azért elég mókás lenne, hogy a férj minden este TV-zik/sörözik, stb, míg a neje 8 óra munka után főz, mos, vasal, takarít :)

2016. ápr. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!