Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szépek ezek a nevek?

Maddii kérdése:

Szerintetek szépek ezek a nevek?

Figyelt kérdés

Grácia

Szvetlána

Tatjána

Hunorka

Oktávia



2016. ápr. 30. 20:32
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%

Grácia - ez név?? No comment.

Szvetlána, Tatjana - egy orosz testvérpár jut eszembe

Hunorka - Alapból mintha a Hunor egyik elcseszett beceneve lenne.

Oktávia - Skoda octávia :D


Ezeknél rondább neveket nem is választhattál volna.

2016. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
84%

A 2.-3. szép lenne, oroszországban vagy ukrajnában. A magyarosított írás nem jön be.


Oktávia, Grácia pocsék. Ha "dallamos" nevet akarsz legyen Csenge, vagy Hanga.

A Grácia meg szintúgy a fonetikus írás miatt csúnya, plusz nem illik a magyar nyelvbe.


A Hunorka rémes, női név, de olyan mintha a Hunor férfi név becézése lenne.

2016. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

Egyik sem jön be :-(

De, itt találhatsz többett:

[link]

2016. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Csenge és Hanga. Én különleges neveket szeretnék, nem ilyet, hogy ha szólok a játszótéren vagy a boltba, hogy Csenge Gyere akkor 20 gyerek kapja fel a fejét.
2016. ápr. 30. 21:08
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a Szvetlána és a Tatjána tetszik nagyon. Én is gondolkodtam rajtuk, de mivel nincs orosz kötődésünk, inkább letettem róluk.

A többit kifejezetten idétlennek tartom.

2016. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
Egyébként van sok szép név, ami nem gyakori, mert most mindenki különleges neveket akar. Régebbi egyszerű nevek most már inkább ritkák.
2016. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Basszus van olyan név, hogy Ajándék xD akkor pl.: Nagy Ajándék vagy Zsigmond Ajándék?!?!?!?!
2016. ápr. 30. 21:10
 18/49 A kérdező kommentje:
És Szerintetek az úgy jó, hogy Zsigmond Erika Hunorka?
2016. ápr. 30. 21:11
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd már békén azt a hunorkát
2016. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

Az Ajándék is nagyon idétlen, értem én, hogy mit akarnak ezzel kifejezni a szülők, de a gyereknek nagyon kellemetlen lesz.

Csenge, Hanga szintén a divatnevek, mint amiket felsoroltam.

De az is igaz, hogy nagyon idétlenek a más nyelvből átvett nevek, magyar kiejtés szerint leírva.

Én megértem, hogy tetszenek az orosz hangzású nevek, mert itt nem mindennaposak. De gondolj a gyerekedre.

Nekem volt egy Orosz vezetéknevű osztálytársam, mindig muszkának hívták, pedig ez a vezetékneve volt, amiiről nem tehet, sőt nem is durva.

De a gyerekek úgyis megtalálják, mivel csúfolódhatnak, ezért próbáld meg kivédeni már most azokat, amik nyilvánvalóan erre adnak majd lehetőséget.

Mert az egész gyermekkort meg tudja keseríteni, ha csúfolnak. Szerintem sokan tudnának mesélni erről.

Nekem pl. ezekről a nevekről olyan filmek jutnak eszembe, ahol orosz maffiózók vannak, és ezeknek a nőit hívják így.

2016. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!