Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szépek ezek a nevek?

Maddii kérdése:

Szerintetek szépek ezek a nevek?

Figyelt kérdés

Grácia

Szvetlána

Tatjána

Hunorka

Oktávia



2016. ápr. 30. 20:32
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
71%
Láthatóan nem fogod fel, amit írnak neked. Nagyon sajnálom a leendő gyerekeidet.
2016. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért lenne rossz a gyereknek, ha Szvetlana vagy Tatjana lenne. Vagy bármelyik orosz női név, nekem szinte mind tetszik. Mondjuk kicsit bántja a szemem a magyarosított átírás, de az oroszok is leírják Shakespeare-t Sékszpírnek, szóval mi is megtehetjük az orosz nevekkel :D

Egyébként nekem még a Grácia tetszene hangzásra, a Hunorka nagyon nem, nekem a hurka jut róla eszembe, az Oktáviáról meg egy autó.

2016. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
dehogy gáz, azt választasz amit akarsz. nincs ilyen, hogy gáz.
2016. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

A Hunorka nagggyon röhejes (a felsoroltak közül a legszörnyűbb). Mint egy gügyögős becenév a Hunornak. Az a még jobb, amikor Huncinak meg Hunci-puncinak becézik (már 2 kissráccal találkoztam, akit baromi intelligens emberek Huncinak becéztek...-).


Amúgy nekem a Szvetlána meg a Tatjána hangzása nagyon tetszik, de magyar vezetéknévhez nem adnám. Ja és a Tatjána adja magát, hogy a "hajó tatján a..." és ugye a tat az a hajó feneke... szóval...


A Gráciának is elég negatív konnotációi vannak... én mindig úgy hallottam használni, hogy pejoratívan mondták három barátnőre, akik folyton együtt vannak és nem túl okosak és szemetek is, hogy "cahh, a három Grácia". És amúgy is fellengzős. Oktávia nem tetszik, és ezt sem adnám magyaros vezetéknévhez személy szerint.

2016. ápr. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Ha meg olyat szeretnél, ami nem divatnév, még mindig van rengeteg, ami szépen hangzik, de nem minden 2. gyerkőcnek ez a neve a játszótéren, és nem hangzik röhejesen egyetlen okból sem.


Aletta, Tamara, Marietta, Szimonetta, Arabella, Kamilla, Vilhelmina, Hermina, Imola, Izolda, Lívia, Olívia, Ottília, Odett. Persze ezek közül is van pár megosztó, de egyik sem olyan, hogy "jaj, szegény gyerek, mit szedtek a szülei".

2016. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Ezek ilyen szlávos neveknek tűnnek, de sajnos egyáltalán nem tetszenek. Én is különleges nevek híve vagyok, de ezek nagyon nem jönnek be. A Grácia még elmegy.
2016. máj. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Ráadásul egyébként az Erika után egyáltalán nem illenek az ilyen nevek. Nem értem, minek egy gyereknek két nevet adni, de ha két nevet szeretnél, akkor válassz valami dallamosat, két szótagút. Ami illik az első keresztnévhez és a családnévhez.
2016. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Nem tetszenek. Ráadásul az összessel halálra cikiznék szegény gyereket az iskolában. Én biztos nem tolnék ki a saját gyerekemmel, nem adnék neki ilyen nevet.
2016. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Ilona is különleges név. Nap és Hold szépe. Külföldön imádják. Szerintem is gyönyörű név. Az butaság, hogy öreges. Anna is sok öreglány neve, mégis divat. Engem is zavar, hogy sok szülő ugyanazokat a neveket adja. Máté, Marci, Bence, Laura, Hanna, Fanni, stb. Nekem személy szerint nem is nagyon tetszenek ezek. Dalma, Tímea is szép szerintem. Szlávból most pl. a Miluna.
2016. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
48%

az Ilona mitől különleges?

miért hülyeség, h öreges?

szerintem nagyon is régimódi.

mert ilonaként még csak-csak elmegy, de tudod te, hogy fogják hívni azt a gyereket?

ICA!!!

na ez szörnyű. ilyen névvel nagyon menő lehet bárki.

ezzel is halálra cikiznék.

2016. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!