Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért sajnálják...

Az emberek miért sajnálják azt, aki meghal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval, igazából teljesen ésszerűtlen, mivel, fogalmunk sincs róla, hogy mi lett vele. Lehet, hogy sokkal boldogabb, mint élve volt. Felmerült bennem, hogy talán csak magukat sajnálják ilyenkor az emberek, amiért nem láthatják többé. De ezt elvetettem, mert akkor is szomorú lesz az ember, ha nem is ismerte az elhunytat (persze nem annyira). És az az érdekes, hogy még én is elszomorodom néha az ilyenektől. És sokszor hiába próbálom magam észérvekkel meggyőzni, nem sikerül. És lehet, hogy furán hangzik, de nagyon remélem, hogy nem leszek szomorú ha valakim meghal. Vélemény?

2016. máj. 3. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

"Felmerült bennem, hogy talán csak magukat sajnálják ilyenkor az emberek, amiért nem láthatják többé. De ezt elvetettem, mert akkor is szomorú lesz az ember, ha nem is ismerte az elhunytat (persze nem annyira)."


kb. Nem a halottat sajnálják az emberek, hanem szimplán szomorúak, hogy már nincs és nem is lesz jelen az illető az életükben.

2016. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha egy ismerősünk hal meg, akkor szerintem azért leszünk szomorúak, mert nem beszélhetünk vele többet, nem láthatjuk és hiányzik. Mert elvesztettük. Ebben a szóban benne van minden, a veszteség fáj, bármilyen legyen is. Egy meghatározó és/vagy szeretett személyt pedig még rosszabb elveszteni.

Ha idegenek halálhíréről van szó, akkor szerintem csak empátia, ösztönösen beleképzeljük magunkat a helyzetbe.

2016. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Nem az elhunytat sajnáljuk, hanem magunkat, amiért már nem élvezhetjük a társaságát, vagy amiért már nincs közöttünk többé. Ebből a szempontból a gyász elég önző dolog.

Az természetes hogy általánosan a halál elkedvteleníti az embert, még egy idegen esetében is, ott nyilván függ a körülményektől, milyen módon halt meg az illető, de szerintem sok esetben ott is a hozzátartozók miatt érzünk együtt inkább. "Jaj, szegény anyja, szegény felesége, mi lesz a gyerekeivel?" stb.

2016. máj. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem azért sajnáljuk,hogy mit élhetett át.Mert ugye meg van a félelem a fájdalmas haláltól bennünk és sajnáljuk,hogy meghalt az illető,hogy ilyen borzalmas dolog történt vele.
2016. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Magunkat sajnáljuk... legalábbis én biztosan. Úgy gondolom a halál után jobb lesz mindenkinek, szóval nem sajnálom a halottakat, sőt...
2016. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Így van... Magunkat sajnáljuk,ill.meg vagyunk ijedve hogy adott személy nélkül hogyan megy tovább az élet. Idegen halálakor az ő családjára nézve szomorodsz el,ez empátia. Ha belegondolsz abba,hogy Te halsz meg (legalábbis nálam így van), akkor meg a családtagjaid sajnálod,mert tudod hogy baromira fogsz nekik hiányozni,és nagyon fog nekik fájni a hiányod.
2016. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Az emberek maguk miatt sírnak, hogy ŐK elveszítették az adott egyént...


23F

2016. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést :D ez olyan mint hogy szülinapodon miért eszel tortát
2016. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát egy időben nem akartam ünnepelni a születésnapom, mert hülyeségnek tartom, de senki nem volt képes felfogni, úgyhogy egy ideje nem szólok rájuk ha felköszöntenek.
2016. máj. 6. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!