Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szociális szorongás, depresszi...

Szociális szorongás, depresszió, még valaki igy?

Figyelt kérdés
sziasztok!szeretnék olyan emberkékkel ismerkedni akiknek hasonló problémáik vannak mint nekem.Tehát..Mindig is visszahuzódó voltam de azért voltak barátaim és jól tudtam magam érezni annak ellenére hogy a gyerekkorom elég nehéz volt,majd férjhez mentem elkerültem otthonról és az uj lakhelyen az emberekben sokat csalódtam pedig próbáltam barátkozni..pár éve pánikbetegséget és depressziót diagnosztizáltak nálam,egy pár hónapig gyógyszert is szedtem de a kezembe vettem az irányitást és meg akartam gyógyulni!terápiára jártam relaxációt tanultam,spirituális könyveket olvastam és megértettem hogy a szorongásaimat én csinálom magamnak annak nincs köze az emberekhez se helyzetekhez...naponta meditálok,de most ujból előjött minden,vannak napok amikor semmi szorongás nincs jelen ami a legzavaróbb a szivdobogás de az már jó fél éve teljesen eltünt semmilyen helyzetben nem ver ezerrel,jövök megyek hivatalos dolgokat intézek,bárkivel elbeszélgetek teli vagyok önbizalommal,de aztán jön a másnap amikor még a barátok ismerősöktől is szorongok,főleg ha tudom hogy meglátogatnak,olyankor nemtudok kikapcsolni egyfolytában pörög az agyam hogy mikor leszek rosszul,elgyengülök és attól félek hogy nemtudok megszólalni,a legzavaróbb mégis az ,hogy örömképtelen lettem már rég nemtudok nevetni ,jól érezni magam,senkivel és semmi nem dob fel nem érzek szeretetet sem és már belefáradtam nagyon,hogy emiatt nem tudok rendesen létezni és barátságokat fenntartani ,ráadásul most hogy anya lettem az energiámat lenne hova forditanom mert ez igy nagyon lefáraszt hogy állandóan agyalok magamon és nemjutok egyről a kettőre pedig nagyon akarok végre normális lenni és normális életet élni,nem ebben az állandó kettőségben élni.Ha van még bárki is igy vsgy hasonló képpen,kérem irjon!

2016. máj. 5. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy jó ötlet ha valakit itt keresel...

Egyébként rengeteg olyan ember van, mint te.

Azzal hogy szorongsz, meg ilyesmi, csak magadnak ártasz.

Mássz ki a veremből egymagad, mert más nem fog segíteni.

2016. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És szerinted miért nem jó ötlet?neked vannak hasonló problémáid?
2016. máj. 5. 22:28
 3/7 necromancergirl válasza:
Szia! Szerintem jó megbeszélni ezt valaki olyannal, aki hasonló cipőben van. Én állandóan úgy érzem, egyedül vagyok, és senki nem ért meg. Ha szeretnél beszélgetni, írj. :)
2016. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 JP HHH válasza:

Szia!

A kezdőbetűk nélküli írásod, annak hossza, a hadarás szerű gondolatmeneted azt tükrözi, hogy iszonyatosan kapkodsz. Türelmetlenül rohansz előre, ahelyett, hogy pillanatokra megállnál, amelyekben észrevehetnéd az élet adta apró örömöket. Nem teszed. Sietsz, mint aki lemarad valamiről.

Hát, el kell gondolkoznod kicsit, hiszen éppen így maradsz le az életről, a boldogságról, a szeretetről.

Minden apróságról, ami miatt az ember ragaszkodik az életéhez.

Mint már magad is rájöttél, a probléma megoldását elsősorban önmagadban találod. Gyógyszerek semmiképp, írások; nem sok érelmét látom, szakemberek; ők viszont sokat segíthetnek.

Párkapcsolatról nem írsz, de ha van biztos, hogy az sem működik megfelelően. Ha nincs, az probléma, mert akkor elég nehéz lesz ezt a betegséget kinőnöd. A probléma alapja, az igazi szeretet hiánya. A gyerekkori traumát, ha az még mindig fenn áll, magadban a megfelelő helyén kell kezelned és egyben megoldanod.

Az is elképzelhető, hogy ez a valós problémád gyökere.

Menj vissza az emlékeidben, és keresd meg a miértekre a megfelelő válaszokat. Ha kell vond be azokat is, akik okozták ezt neked. Szülők, vagy bárki más.


Az emberekben sokat csalódtál-írod. Az emberek tartanak, szinte már félnek a hozzád hasonló pörgős, kicsit hízelgő, túl sokat beszélő személyektől.

Pontosan azért, mert ez kicsit eltér a megszokottnak vélt normálistól.

Fokozatosan próbálj lelassítani. Próbálj azonos sebességgel gondolkodni másokkal. Próbáld helyretenni a párkapcsolatadat. Akarj örömet szerezni a párodnak, és küzd, harcolj érte, hogy ő viszont akarjon neked. Újra fedezzétek fel egymást. Újra légy szerelmes, hasonlóan, mint mikor megismerted őt. Elevenítsétek fel az emlékeket. Éljétek újra őket.

Leljétek örömötöket a gyereketek adta boldog pillanatokban. Csaljatok mosolyt egymás arcára.

Nem kell más, csak hogy akarj boldog lenni. Akarj szeretni és szeretve lenni. Kényeztess másokat a szereteteddel, és élvezd, ha téged szeretnek.

2016. máj. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod de igy látatlanba csak irás alapján nem gondolom hogy jó dolog ilyen szinten kielemezni bárkit is.Nekem ez nem szimpatikus.Vannak dolgok amikben egyet értek de sok másban nem.Persze most is csak" hizelgek".
2016. máj. 8. 01:48
 6/7 anonim válasza:
Szia én is hasonló cipőbe járok ugyan úgy vagyok mint te.Édesapám meghalt nyolc éve azóta depreszios lettem pánikbeteg.elég jól hejre jöttem egy kis időre de most megint vissza estem.Vannak olyan napok hogy félek eljárni ithonról félek hogy epp az útón vagy az üzletbe leszek rosszul emberek elött.már othon is mikor egyedül vagyok akkor is félek hogy nehogy rosszul legyek ver a szivem nehezebben lelegzek rossz közérzetem van.De erösnek kell lenni én is mindennap ezt mondom magamnak.a tüneteket magunk produkáljuk ki és azert vagyunk úgy ahogy.orvoshoz is el lehet menni de ő csak lenyugtat egy kis időre.itt saját magunk kell rakjunk rendet a fejünkben mert minden onnan jön tudom saját magamról.nem kell gondolni rossz dolgokra tudom nem könnyű nekem sem az de csak saját magunkra számithatunk ebben a hejzetben ezen más nem tud segiteni csak mi magunk aki igy van.mert mi csinájuk magunknak a tuneteket.csak nehéz de erösnek kell lenni.Nekem is van egy két éves fiam nekem sem könnyű de probálok erős maradni és hejre jönni
2016. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szia!utolsó ha van kedved "beszélgetni" irj privátot :-)
2016. máj. 30. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!