Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sikerült már valakinek kigyógy...

Sikerült már valakinek kigyógyulni OCD-ből? Hogyan?

Figyelt kérdés

2016. máj. 1. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nem sikerült, de rajta vagyok az ügyön.
2016. máj. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez az a betegség, mikor minden sarokba bele kellett kaparnom körmömmel hogy megnyugodjak akkor igen! Azt hiszem, az oxigén segített.
2016. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak jobb és vannak rosszabb időszakok, de tényleg, de már 6 éve, hogy eléggé jelen van. :(
2016. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oxigén?

Én pszichoterápiával próbálkozom majd meglátjuk mi lesz belőle. Meg persze magamtól is próbálom rendezni a dolgaimat, rásegíteni a javulásra.

2016. máj. 6. 02:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szedsz gyógyszert rá?
2016. máj. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem. Eddig a gyógyszerektől amiket próbáltak rajtam olyan állapotba kerültem hogy nem tudtam magamról. Szó szerint, mozogni és beszélni is alig voltam képes. Még a spitomintól is...
2016. máj. 6. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Minden pszichés betegség alapja, hogy az agy bizonyos területei nem jutnak elegendő oxigénhez.

A belélegzett oxigén kb. 40% át az agysejtek használják el a helyes agyműködéshez. Ezernyi összetevő függvénye hogy az agy mely területei szenvedhetnek oxigénhiányban.

2016. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Naive válasza:
100%
Szerintem a legtöbb pszichés betegség alapja nem fizikai eredetű, hanem főleg gyermekkorban elszenvedet sérülések eredménye. Én a pszichoterápiát tartom jónak, a gyógyszer csak nagyon súlyos esetben inkább mankóként, mint "terápiaként" értelmezve, a lehető legtöbb önerőt meghagyva. Az OCD egy elég makacs személyiségzavar, szóval pszichoterápiából is minél intenzívebbet (lehetőleg bentlakásost, de nem kórházit), és hosszút javasolnék. Valószínűsítem, hogy csaláterápia is hasznos lenne, akiket OCD-seket ismertem, nagyon súlyos problémákkal küszködtek a szüleikhez fűződő kapcsolataikban. Szerintem egyébként az OCD-seknek a kényszeres elfojtás miatt sokat segíthetnének a hallucionogén tudatmódosítók, amennyiben létezne olyen intézmény, ahol ezeket terápiás eszközként, szakemberek felügyeletével bevetnék, de sajnos a törvényi szabályozás miatt erre nincs lehetőség. Csak úgy szabadon használva meg szinte garantáltan tovább rontanák a helyzetet, segítség nélkül képtelenség lenne az elfojtás alól felszabaduló érzelmeket, emlékeket kezelni. Azt még javaslom, senki ne azonosuljon az efféle "plecsnikkel", én huszonévesen több féle olyan plecsnit is kaptam, ami az orvostudomány jelenlegi állása szerint nem gyógyítható, csak kezelhető, de én beintettem az orvostudománynak és a bogyóiknak, így 10 éve gyógyszrmentesen élek, 5 éve dolgozom, anyagilag önálló vagyok, és biztos vagyok bene, hogy nem egy elmebeteg képét jelenítem meg a külvilág szemében. Thalassa ház egyébként egy nagyon jó LEHETŐSÉGET nyújt, hogy az ember némi támogatással, de önerőből talpra álljon, de ingyen "megváltással" ők sem szolgálhatnak.
2016. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!