Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fintorognak a pénztároso...

Miért fintorognak a pénztárosok, ha nagy címlettel akarok fizetni?

Figyelt kérdés

Nyílván a kérdésre egyértelmű a válasz, de a mögötte álló logikát nem értem.


Valahol muszáj fizetnem vele, az magától nem váltódik fel. Ő is biztos járt már úgy, hogy nem volt nála kisebb címlet. Most pont ide esett, hogy ebben a boltban kell felváltanom. Ma egy elég forgalmas Sparban fizettem 1055 ft-ért egy Deákkal, sőt adtam 55 forintot is. De nem hiszem, hogy nehézséget kell okozzon 19000 ft visszaadása. Minek fintorgott? Nem egyedi eset. Más boltokban, még ha nem is én fizettem.


2016. máj. 9. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Múltkor volt egy dohány boltos akinél előttem is nagy címlettel fizettek, én is 20-assal fizettem ki a 400Ft-os narancslevet és nyomta a süket hülyeségét, hogy "fizetéskor 20-assal fizetni, így meg úgy kell felvenni a bankból a pénzt......"

Közben az előttem levőnek és nekem is simán visszatudott adni úgy, hogy még mindig maradt egy rakat ezrese (10-est és ezrest adott vissza!)

Az a csávó alapból b*szott hangulattal kel szerintem és ezt a vevőkön akarja levezetni, de ne akarja már az én napomat is elk*rni...

Ma reggel 2 helyen vásároltam, egyiknek sem volt jó a nagy pénz, megkérdeztem, hogy "10-es jöhet, vagy kisebb?"

egyik sem pofázott semmit, csak mondták, hogy ha lehet kisebb...

A dohányboltos reggel 7-kor is simán felváltja és pofázik, a másik 2 boltosnak meg nincs akkora forgalma, de mégis normálisan tudják közölni...


23F

2016. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Ők egész nap ezt csinálják. 1 vagy 2 alkalom még nyilván nem bosszantó de ha egész nap nagy címleteket kell felváltaniuk ahelyett, hogy megkapnák a pontos pénzt vagy legalábbis egy kisebb összeget amiből könnyebb visszaadni az azért idegesítő tud lenni. Ha meg esetleg elszámolják magukat véletlenül akkor a hiányt nekik kell pótolni. Meg nyilván akad olyan is akit csak az irigység bánt ha lát olyanokat akik egy rakat húszezressel vásárolnak ő meg alig néhány Deákért dolgozik egész hónap. De olyan is van aki csak szimplán egy rosszkedvű, morgolódó ember.
2016. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

"A kérdésre egyértelmű a válasz" - akkor mit nem értesz?


Én akárhol dolgoztam, ott mindenhol 20.000 forint volt reggel az induló pénz a kasszában. Mivel délbe írtad ki a kérdést, gondolom délelőtt fizettél....akkor ezek után rakd össze miért fintorgott.


Egy közepes forgalmú boltban is simán megérzi a kasszás a 20-est, főleg ha nem te vagy az első aki azzal fizet (hónap eleje van ilyenkor többen lobogtatják a 20-ast). Ha meg apróban ad vissza, akkor meg te fintorogsz.

2016. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Nekem legutóbb azt javasolták, hogy menjek el egy pénzváltóba, és aztán vásároljak. Csak azért nem álltam le ecsetelni azt, hogy köteles a vásárlót kiszolgálni, és nem pénzváltási, hanem vásárlási szándékom van, mert siettem. Ha egy kisboltba megyek be, akkor megértem, hogy ez gondot okoz az eladónak, de egy hatalmas üzletlánc egy boltjában már szerintem jogosan áll értetlenül a vásárló a mogorva eladók előtt.

Szerintem még mindig nem a vásárló tehet arról, hogy Magyarországon 20 ezres címlet létezik, és nyilván nem egy bérletautomatába fogja berakni az ember a 20 ezrest, hanem inkább egy boltban váltja fel, amikor már nem tud mivel fizetni.

2016. máj. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

"ha egész nap nagy címleteket kell felváltaniuk ahelyett, hogy megkapnák a pontos pénzt vagy legalábbis egy kisebb összeget amiből könnyebb visszaadni az azért idegesítő tud lenni"

Bocsánat, de ez a munkájuk szerves része. Idegesítő egy pénztáros számára, hogy vissza kell adni? Akkor ne menjen pénztárosnak, ha nem bírja.

Az önmagában érthető, hogy frusztráló, ha fogy a váltó, de ezt a kereskedelemben vállalhatatlan magatartás nélkül is lehetne közölni. Egy kis kedvesség és megértő hozzáállás sokkal eredményesebb, mint a másik erőltetett szapulása.

Az pedig, ha nem látják el a pénztárost megfelelő mennyiségű váltóval, nem a vásárló hibája. Az automata nem tudja százasokban adni a fizetést (a legtöbbnél még a címleteket sem lehet megadni), a "váltsd fel valahol"-ra meg már bocsánat, de nehogy nekem kelljen még adott esetben fél órát koslatni a postáig csak azért, hogy fizethessek valahol. Más boltba meg bemenni pusztán azért, hogy felváltsam a pénzemet, egyrészt szerintem illetlenség, másrészt a legtöbb helyen nem is szívesen teljesítik, csak azért meg nem fogok valamit venni, hogy felválthassam a pénzem, amiből aztán máshol másvalamit vehessek. (Főleg, hogy így meg abban a másik boltban fizetek nagy összeggel.)


De én úgy vagyok vele, hogy inkább az ilyeneket elkerülöm. A TESCO-ban az önkiszolgáló pénztár nem fog visszaszólni, ahol meg ilyen háklis eladók vannak, azokat a boltokat inkább elkerülöm.

2016. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Ezt kell csinálni, tuti siker!

Pénztárban fizetsz Deákkal. Pénztáros megkérdezi: nincs kisebb? És akkor előrántasz egy fele méretre lekicsinyített Deákot. :D

2016. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Azért a Spar az nem valami eldugott kisbolt, ahol csak 300 Ft apró van a kasszában. Azért fintorgott, mert szarul érzi magát címlettől függetlenül, és mert ennek az eladói fanyalgásnak, a vevőknek való beszólogatásnak évszázados hagyománya van Magyarországon.
2016. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem egy eladót, mert rám is fintorogtak már. Dehát bakker ha így adja az a nyomorult ATM a pénzt akkor mégis én mit a p. csináljak??

Az eladó azt mondta, hogy vannak olyanok, akik szánt szándékkal bemennek egy kisboltba felváltatni a pénzüket. Nem azért fizetnek naggyal mert egyszerűen elfogyott az apró, hanem felváltatják. És hát nincs ráírva a homlokodra, hogy bunkó vagy, vagy pedig már mindenhol elköltötted a kispénzt.

Az mondjuk durva volt, amikor a buszsofőr leszállította éjfélkor!! az embert a buszról, mert elfogyott az aprója és csak 10ezrese maradt..

2016. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Én egy kisebb büfében dolgoztam és fizetéskor mindenki nagy pénzekkel jött. Igen ám, de voltak olyan napok,amikor nekem a kasszában volt 30 ezer. Ha valaki egy 500Fz-os tételt 20 ezressel fizetett,akkor kb elvitte az összes váltómat, így a következő embernek már nem vagy alig tudtam visszaadni. Persze más egy nagyobb ABC, meg egy kis büfé.


A buszos téma engem is utolért, mert ezresem volt, de a sofőr nem tudott visszaadni és kb megalázott, hogy ha buszozni akarok miért nincs nálam kisebb pénz (mert vasárnap este pont fel tudom váltani egy kis faluban). Végül elvitt, de avégen elkísért az első boltba, hogy váltsam fel, hogy tudjon jegyet adni.

2016. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Irigy g...cik
2016. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!