Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fintorognak a pénztároso...

Miért fintorognak a pénztárosok, ha nagy címlettel akarok fizetni?

Figyelt kérdés

Nyílván a kérdésre egyértelmű a válasz, de a mögötte álló logikát nem értem.


Valahol muszáj fizetnem vele, az magától nem váltódik fel. Ő is biztos járt már úgy, hogy nem volt nála kisebb címlet. Most pont ide esett, hogy ebben a boltban kell felváltanom. Ma egy elég forgalmas Sparban fizettem 1055 ft-ért egy Deákkal, sőt adtam 55 forintot is. De nem hiszem, hogy nehézséget kell okozzon 19000 ft visszaadása. Minek fintorgott? Nem egyedi eset. Más boltokban, még ha nem is én fizettem.


2016. máj. 9. 12:57
1 2
 11/11 anonim válasza:

A kérdésre a válasz egy trafikostól.

Minden Dohánybolt áll egy tulajdonosból aki eldönti hogy mennyi legyen a váltó pénz. Ami jelen esetben 40ezer Ft az apró al együtt ami átlagosan olyan 16-20ezer forint a többi papír pénz. Na most ha reggel beállit nekem egy 20 érzéssel vagy akár 10 el instant már az élő 10 és macerás lenne. Erre fel ha kevésbé frekventált helyen van az üzlet kevesebb forgalommal elég valószínű hogy kevesebb pénz forgalommal fog rendelkezni így kevesebb váltóval is. Valamint mivel sokan azt hiszik hogy mert Trafik biztos egy vagyon van a kasszába ami megint csak tév hit mivel nekünk a saját védelmunk érdekében állandóan le kell dobálni a széfbe a nagy részét szval akkor miről is beszélünk? Úgy nagyon könnyű minden vásárlónak felháborodni hogy ha csúnyán nézünk, igen mert más nagyobb üzletekkel szemben nekünk nincs olyan széfünk ahol a müszakvezető állandó váltópénzt tud biztosítani. Tehát nekünk csak az marad ha ti mint vásárlók nem a nagy pénzel rohangáltok be mivel h Trafik meg kell hogy oldja hanem esetleg kisebb cimletekkel. És akkor nem fog az eladó sem csúnyán nézni. Mert ugyan olyan kellemetlen az nekünk is mint nektek (persze van olyan üzlet biztos ahol már az eladó alapból egy pa*aszt 😁)

Zárás ként könnyű úgy véleményt alkotni hogy sokan nem ismerik ezt belső szemmel és csak írják a saját véleményüket és persze utánna meg mi eladók vagyunk a hibásak.

2019. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!