Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudnék kezdeni az életemmel?

Mit tudnék kezdeni az életemmel?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Hollandiában élek 12 és fél éves korom óta. Azelőtti életem ''társas''-abb volt. Nem vettem észre nagyon sokáig, hogy mennyire nem érdekel szinte semmi. A gépezés lett a világom. El hívtak valahova inkább nem mentem és olyanokon gondolkoztam mit találjak ki, hogy ne kelljen menjek. 2015 nyara óta kezdett a depresszióm szerintem. Pontosabban nem tudom meghatározni mikor kezdődött de kb akörül és egyre rosszabb lett. Depressziós időszakaimban nagyon sokat gondolkodok az életről és az öngyilkosságról. A reményt nem tudom el fogadni. Nagyon zavar sok minden. Leginkább fognám magam és kényelmesen el gépezném az életemet, de tudom hogy ez nem jó csak nem tudom mit tegyek érte, mert eddig egy próbálkozásom se sikerült. Szorongok, ideges leszek nem tudok semmit se csinálni unalmamba. Múltkor véresre rágtam a bőrt a körmöm részénél az ujjamon. Napom több mint fele az életről való aggódás és gondolkozásról szól. Nem értek semmit. Se magamat se a világot. Mit kezdeni mit ne kezdeni stb. Pszichológushoz járok 2-3 hónapja. Igazából havonta 1x jártam ami kevés lehet de most 2 hetente. Nem tudom megmondani hogy akármi is változott. Csak annyival jobb, hogy olyan dolgokat tudtam vele megbeszélni amik nem igazán ''normálisak'' mert nem is azok. Kapcsolatos a gyilkolással. Mondjuk azt hogy nem ártanék vele senkinek a véleményem szerint azzal a dologgal. Én jól járok vele de nem kell senkinek baja essen, csak mi van ha lebukok dolog... na ugye itt már gyilkosság kérdése is fent áll, de nem mentem el soha addig. Nagyon sok dolog van ami gond/probléma nekem. Nem is tudom miben kérjek a dokitól segítséget. Előrébb se jutottunk, mert mindig más jött a témába amikor beszélgettünk. A sportolás messze áll tőlem. Nem szeretem. Nem tudtam magamat tartani se amellett, mert valaki azt mondta, hogy a sport majd leköt de nem tudott...

Ez igazából talán a lényege az egésznek amit mondani akarnék. Ezeken kívül még rengeteg apróbb dolgot fel tudnék hozni. Ja, igen nem szerezném ezt kifelejteni belőle még.

A szociális életem 0. Barátaim és barátnőm sincsen. Nem is voltak. Csak az utóbbi időben persze ennek hiánya erősödik úgymond és emiatt aggódok.

A találjam meg mi érdekel dologra annyit tudok mondani, hogy még az életemmel se tudom mit akarok és azt se tudom mi/mik érdekel/nek.



2016. máj. 9. 23:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Én se tudom miként kezdjek hozzá. :( Ha tudnám is akkor is az lenne, hogy ''fú minek is tegyek érte akármit is...'' Mert tudom ugyanott kötök ki újra és újra...

2016. máj. 10. 11:10
 12/12 anonim ***** válasza:
A remény, és önbizalom egyaránt az agysejtek oxigénellátásának függvénye. Légzőgyakorlattal vagy magasnyomású oxigénterápiával lehet javítani a helyzeten és soha sem késő elkezdeni. A hollandok szerintem előrébb járnak az oxigén gyógyhatásaiban mint mi magyarok.
2016. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!