Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez nagyon durva. Mit érdemes...

Ez nagyon durva. Mit érdemes tennem?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a párommal, és az utóbbi időben jutott tudomásomra, hogy a családja utánam szaglászik már ki tudja mióta. Fél éve tudtam meg, mostmár kezd elegem lenni, mert nem állnak le. Engem ezzel tiszta paranoiássá tesznek, és már nincs is kedvem velük találkozni emiatt. Úgy vagyok vele, hogy ha utánam kérdezősködni másoktól jobban megéri, mint velem váltani pár szót, akkor minek beszélgessek velük? Ez így hányinger, nekem nem lenne bőr a képemen ehhez.

Néhány esetet le is írok, hogy el tudjátok képzelni az ügy erősségét.

1. eset: Amikor még vidéken éltünk a szüleimmel, akkor a páromat elhozta autóval a testvére, hogy ne kelljen vonattal utaznia.

A következő napokon arra lettünk figyelmesek, hogy valaki leskelődik az ablakban. Amikor odamentem, akkor elfutott az illető. Az árnyéka alapján ugyanolyan magasságú volt és testalkatú, mint a párom testvére. Nem akartam semmi rosszra gondolni, de hosszú évek alatt ilyen nem fordult elő az adott környéken velünk sem. Tovább léptem.

Később a páromtól visszahallottam, hogy az apja munkahelyén a lakhelyünket beszélik ki. Mindenféle urbanlegend előkerült a környékkel kapcsolatban.

Nekem már itt kezdte bökni a csőrömet ez a kidumálás, mert velem egy szót nem váltott a kedves apuka egyszer sem, semmiről. Pedig olyan sokszor voltam náluk vendég, hogy bőven beszélhetett volna velem bármiről, én nyitott voltam.

2. eset: Elvesztettem a munkahelyem, amiről csak a párom tudott. Nem együtt élünk még. Lelkére kötöttem, hogy ne beszéljen erről otthon, mert nagyon cikinek érzem ezt és reménykedem abban, hogy rövidesen találok mást. A párom nem mondott nekik semmit, ebben biztos vagyok. Már a kapcsolatunk elején látszott az, hogy inkább a testvére áll közelebb a szüleikhez, mint ő. Egyszer meghallottam egy beszélgetésből néhány részletet. Azért kaptam fel a fejem rá, mert a nevemet említették egymás közt. Az anyja mondta a testvérének, hogy én dolgozom. A testvér pedig rávágta, hogy nem, már nem. Kiderítette. Utánajárt.


Ez milyen ijesztő már, nem?

Régi lakásunkba egyszer eljött a párom testvére is. Olyan alaposan végigmustrálta minden szoba minden szegletét, hogy azt nem lehetett nem észre venni. Egyáltalán nem volt diszkrét. Úgy viselkedett, mintha üzletben volna nézelődni.


Már hónapok óta új helyre költöztem. Szintén párom nélkül. Megkértem, hogy ne árulja el otthon, hogy hol lakom. Nem is árulta el, otthon szerencsére nem tudnak semmiről. Még mindig azt hiszik, a régi házban lakom.

Attól félek, hogy ha az új lakhelyem és egyéb dolgaim kitudódnának, akkor onnantól kezdve (elnézést a kifejezésért) el se finghatom magam, mert azt is kifigyeli a kedves tesó, és otthon leadja az infót a mamiéknak.


Úgy érzem, hogy ilyen és ehhez hasonló tettekkel a magánéletem sértik meg, és indokolatlanul belépnek a privát szférámba. Azt gondolom, hogy mivel én rendelkezem az életemmel, így nekem van jogom annak egy részét vagy egészét megosztani mással.


A leskelődéssel, utánajárással nálam kiverték a biztosítékot.

De annyi nincs egyikben sem, hogy velem álljon le beszélgetni és tőlem kérdezzenek ha kíváncsiak valamire. Bezzeg felületes hülyeségekről elbeszélgetünk, mint pl. a kutya mit eszik, meg milyen időnk van éppen.


Véleményem szerint az lenne az ideális, hogy tőlem kérdezzenek a magánéletemről és egyebekről, ne kémkedjen utánam senki.

Valahogy szeretném beszüntetni ezt az aljas kíváncsiskodást.

Ha valamit tudni akarnak, tőlem kérdezzék meg.


2016. jún. 3. 23:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Peched van, hogy ilyen családból valót találtál párodnak.

Vagy leülsz velük nyíltan elbeszélgetni az egészről, vagy elviseled. Talán egyszer abbahagyják.

2016. jún. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szar, féreg emberek ezek a párodon kívül. Unalmas az életük és még buta emberek is. Szerintem nyugodtan feljelentheted őket, fel kéne venned egyszer valahogy, hogy járkálnak utánad, bizonyítékkal már kezdenének valamit. Költözzetek el más városba a pároddal, ha megoldható valahogy.
2016. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
11%

Lehet csak szimplán túlreagálod a dolgot. Nem vagy terhes? Lehet un diszkrét kérdés, de a nők sok mindent oktalanul félreértenek. Férfi egyedeknél ez normális.


Megpróbáltam logikus magyarázatot találni a furcsa jelekre ami nálatok történik.

1. "hogy valaki leskelődik az ablakban"

A párod testvére kicsit magányos lehet, hogy a ti/te életedről beszél a párod szüleinek és megfigyelés alatt tart, de lehet szimplán féltékenység jele. Nektek összejött ez család dolog, neki nem. Kicsit félelmetes, hogy valaki ilyet csinál. Amit tudsz tenni. Nem kéréssel, hanem állítással megmondod, neki, hogy láttad az ablak alatt. "Igaz te voltál?" Soha ne ellentétesen "nem" el kérdezz vissza. A másik megoldás. Szimplán kihívod a jagellókat ők meg majd őrizetbe veszik a faszit és akkor részletesebben számon kérheted.


2.) A pároddal ülj le, beszéld meg. A szüleidnek apró beleszólása van a dologba. Egy kapcsolatban nem a szülőknek kell dönteni. Nem hiszem el, hogy a párod nem tudja megdumálni a szüleivel, hogy ugyan miért kell kibeszélni a feleségem/férjem.


Ezt mindenféleképpen családi kupaktanács útján lehet megoldani.

2016. jún. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hasznosra értékeltem a válaszod, de ebbe belenyugodni nem vagyok képes. Nem viselem el ezt az ellenőrzést.


Jól értelek, vannak még ilyenek? Tapasztalataid is vannak ilyen emberekkel? Most minden ezzel összefüggő vélemény, tanács, gondolatmorzsa jól jönne nekem.

2016. jún. 4. 00:12
 5/18 A kérdező kommentje:

Párom testvére magányos, anyukám és nagymamám is találkozott vele a jelenlétemben. Azt mondták mamámék, hogy szerintük szerelmes belém. Á, mondom dehogyis. Nem lehet. Még véletlenül sem akarom ezzel hízlalni az egómat. Nagyim szerint látszik az egy férfi nézéséből. Nem tudom mennyire hagyatkozhatok a nagyi megfigyelésére. Idős és tapasztalt asszony már, de ő is tévedhet, nem?


Aztán a szoba előtt sokszor ment el a testvér, amikor szexeltünk pl. vagy beszélgettünk. Voltak beszélgetéseink, amiket kihallgatott, és kissé elferdítve már nagy hanggal mondta is a szülőknek. Gondolom azzal nincs tisztában, hogy hangosan beszél, vagy szándékosan mondja hangosan. Passz.


A szülőkkel nem tudom mi van. Velem a szemembe kedvesek.


A kicsit "öreges" megfogalmazás ne legyen félrevezető számotokra, még a huszas éveink közepén se járunk a párommal. Csak sokkal több időt töltöttem a nagyszüleimmel és az ő ismerőseikkel, mint a kortársaimmal. Lehet ezért fogalmazok ilyen furán. Nem vagyunk házastársak még a párommal és terhes sem vagyok. A testvére viszont harminchoz közelít lassan, ha ez számít. Talán kétségbe van esve. Nekem csak ez jutott eszembe. Párszor már kapott dührohamot, amikor megjelentem náluk, de ezt akkor adta ki magából, amikor becsukódott mögöttem az ajtó. Inkább nem is mondok erre semmit.

2016. jún. 4. 00:24
 6/18 anonim ***** válasza:

Az ablakon való leskelődés már büntetőjogi kategória.


Nagyon fontos kérdés, hogy a pároddal mennyire tudod megbeszélni a dolgot.

Nagy kérdés, hogy Ő mennyire áll ki melletted az ügyben?


Ha igen; együtt talán le tudjátok állítani a "kedves" testvérét, meg a szülőket.


Ha nem; akkor sajnos választanod kell:

1. eltűröd a kémkedést (én nem tudom képes lennék-e rá); 2. határozottan fellépsz a kémkedés ellen, akár azon az áron is, hogy rámegy a kapcsolatod a pároddal;

3. szakítasz (és ha utána is kémkednek akkor alapból feljelentést teszel).


Sajnos csak ezek a lehetőségek.

2016. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, sajnos én is csak ezeket az opciókat látom valamire valónak. Ezért is tettem fel a kérdést, mert nem szeretnék tragédiát.


Szerinted (és a többiek szerint) nem beteg elmék ezek az emberek? Szerintem épelméjű embernek ilyenhez nincs pofája. Ehhez kell egy hiányzó kerék. Ezt minden rosszindulat nélkül feltételezem.

2016. jún. 4. 00:39
 8/18 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam én is ezen a szerelem témán. Végül is elképzelhető, hogy oda van érted. De akkor sem normális konkrétan az sem, hogy az ajtótok előtt járkált szex közben. Ha a helyéen lennék, ez rohadt frusztráló lenne nekem, nemhogy ott járkáljak akkor és hallgassam...a lényeg, hogy nincs ki a kereke a srácnak, de a szüleinek sem.

Menekülj!

2016. jún. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Bevallom, nagyon megijedtem és félek tőlük már. Az ablakos incidensnél akkor csak átsiklott az agyamon a gondolat, hogy "vajon állt ott"? Később a többi abnormális esetnél gondolkodtam el, és akkor emlékeztem. Utólag viszont egy szempillantás alatt beugrott, hogy a fene, ez bizony csak ő lehetett.

Rosszabb, mint az FBI. Komolyan mondom.

2016. jún. 4. 00:44
 10/18 A kérdező kommentje:
*"vajon ő állt ott"? (Javítás.)
2016. jún. 4. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!