Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki Asperger-szindrómás...

Ha valaki Asperger-szindrómás volt, de eltűntek a tünetei (akár az összes), akkor számíthat még Aspergeresnek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 17. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az összes nem tűnhet el. Valahány %a a tüneteknek megmarad.
2016. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, életed első 3 éve számít, max. 5.
2016. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Laikus vagyok, de gondolom, ha ez hasonló, mint az autizmus, akkor az nem múlik el, mint egy influenza...
2016. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mindenki szerint az összes eltűnt
2016. jan. 17. 17:30
 5/8 A kérdező kommentje:
*de nem állítom h én vagyok az
2016. jan. 17. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Akkor úgy tekintik, hogy te nem vagy aspergeres, és nem is voltál az, csak félrediagnosztizáltak.
2016. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Akkor sosem volt az... ez egy neurológiai fejlődési zavar, ami nem múlik el. A tünetek idővel javul(hat)nak, felerősödhetnek, halványulhatnak.
2016. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A tünetek javulhatnak, sokan megtanulnak olyan magas szinten kompenzálni, hogy a körülötte lévők semmit nem vesznek észre. De ettől még aspi marad. Rólam sem mondaná meg senki, hiába töltenek velem 10 órát naponta de amikor hazaérek, nagyon fáradt vagyok és már nincs energiám folyamatosan koncentrálni az emberekre, állandóan futtatni a fejemben az algoritmust, hogy milyen arcot vág- mit hangsúlyoz- mit akar ezzel, mit gondolok- milyen arcot kell ilyenkor vágni, hogy megértsék- stb. Emiatt akik ténylegesen velem laknak és látnak lemerült állapotban is, azok meg tudnák mondani a tüneteimet, míg a munkatársaim nem. Ha megkapod a diagnózist, egész életedben aspinak fogsz számítani, bár nekem volt már olyan esemény, amikor nem jeleztem ezt, mert úgy gondoltam, hogy nem lesz szükségem segítségre.
2016. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!