Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van elég nyomós...

Szerintetek van elég nyomós indok az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés
Mostanában elterjedt dolog ez az öngyilkosság dolog és egyre több helyen látom, hogy ez meg az mit tett magával párkapcsolati/családi/szociális problémák miatt. Szerintem nincs az az ok amiért akárki öngyilkos lehetne. Családi problémákat (elhalálozás, szegénység, stb.) túl lehet élni. Nekem is van egy barátnőm és nagyon nehéz kapcsolatunk van ígyis mivel távkapcsolatban élünk és ritkán tudunk találkozni. Ha elhagyna nagyon fájna, de ha mégis egyszer ez megtörténik, mert valószínűleg nem most találom meg az örök szerelmet, attól még nem kell eldobni az egész életed. Minden ugyanúgy fog menni, mint ahogy azelőtt. Családi problémák nagyon sok lehet, de itt van pl. a halál. Ha meghal valaki azon valahogy túl kell lépni. Attól hogy valakivel megtörténik, nem kell mással is ennek lenni. Egyszer minden rossznak vége van én úgy tudom. A mi családunkban is vannak problémák, de mind túl lehet élni. Mondhatom normális életem van, normális családi problémákkal. Szociális problémák. Na például nekem nagyon kevés barátom van, de nem is szeretnék többet. De tényleg nagyon kevés. De akik vannak ígyis elegen vannak. Valaki elfogad engem, valaki pedig nem, ezt kell szeretni. Hallok olyat is, hogy kiközösítés, egyedüllét. Na ez szerintem hülyeség. Ez ellen lehet tenni, de ne istentől várja a segítséget, segítse meg magát. Valakinek pedig csak már menőségből is öngyilkos gondolatok járnak az eszében, olyan aki egészséges, van 2 keze, 2 lába, mégis mindig nyávog, hogy meg szeretne halni és öngyilkos lesz. Ezt önsajnáltatásnak nevezik. A barátnőm szerint van olyan ok amiért lehet öngyilkos valaki, szerintem nincs. Mindig megkérdezem tőle, hogy akkor mondjon egyet, de azt mondja, hogy nem tud, de biztos hogy van. Ti tudtok olyan okot amiért öngyilkos lehet valaki? Nekem van igazam? Vagy tényleg önkezűleg véget vethet az életének akárki, csak mert valami nem úgy van ahogy lennie kellene? Előre is köszönöm a válaszokat! 15/F

2016. jún. 11. 23:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Csak bele-bele olvastam, te valami nagyon nagy gyökér vagy. Élethez fogalmad nincs, menjél vissza és igyad meg a kakaód amit anyukád csinált, te jó ég.
2016. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki öngyilkos lesz, az nem ilyen egyszerű, barátom.
2016. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
27%
Ha valaki öngyilkos lesz az valószínűleg mentálisan beteg...
2016. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
depresszió
2016. jún. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
aki öngyilkosságra készül, azt nem tudod ilyen módon meggyőzni; aki igazán kétségbeesett, nem tud tisztán látni, beszűkült tudatállapotban mit sem ér a racionalitás. Egyszerűen előfordul, hogy a kilátástalanságból nem tudnak kijutni, nem találják a megoldás útját, és öngyilkosságba menekülnek. Ha ilyen egyszerűen meg lehetne győzni őket arról, hogy mégpedig nincs rá nyomós indok, akkor nem is lenne ennyi ilyen eset.
2016. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%

"olyan aki egészséges, van 2 keze, 2 lába, mégis mindig nyávog, "


Ja igen, csak éppen lehet hogy senki nem szereti, megalázzák, semmibe veszik, akár a szülei iis folyton kritizálják. Emiatt rohadtul magába fordul,mert vannak gondjai de senkit nem érdekel, ezért csak emészti magát majd végül boom kitör belőle,hogy így legalább többé nem fog neki fájni semmi

2016. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és pl a homoszexuálisok, meglehetősen sok közöttük a depressziós, mert vannak akik emiatt mindenkitől csak gyűlöletet kapnak. És amikor a szüleik is emiatt megverik őket,kidobják otthonról, vagy éppen meg akarják változtatni erővel. Szóval ja inkább válaszztják a halált :( mint a szenvedést...
2016. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"ok amiért akárki öngyilkos lehetne"

De van. Van, de esetek több mint 99%ában, hol egyén öngyilkos akar lenni, rosszul ítéli ezt meg.

Nagyon nagyon ritkán, de van ahol öngyilkosság jobb megoldás helyzethiány miatt.

"lennie kellene" XDXD

2016. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Bűntudat, fizikai fájdalom.
2016. jún. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Depresszióról biztos hallottál már :) tessék, ez egy elég népszerű indok...ilyen hülye kérdést, komolyan...
2016. jún. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!