Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt gyanítom hogy skizofrén...

Azt gyanítom hogy skizofrén vagyok és emiatt már kezdek félni magamtól. Ez nem megfelelő indok az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés

Ha tényleg az vagyok, nem akarok skizofrénként élni, hogy aztán majd odahallucináljak mindent magam elé, hangokat halljak a fejemben, és ártsak magamnak vagy másoknak.

Tudtommal nem megszüntethető csak tünetmentessé lehet tenni gyógyszerekkel, ez is épp elég nekem hogy ne akarjak így élni


2015. dec. 11. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, eddig csak egyetlen pszichiáter volt az, aki több évtizedes orvosi praxisa után jött rá arra, hogy ő is skizofrén. Ezek szerint te lekörözöd.
2015. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
inkább hipochonder vagy. kezeltesd magad.
2015. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

És honnan tudod, hogy hallucinálsz?

Mert nekem van egy ismerősöm, aki valóban skizofrén, de nem hajlandó kezeltetni magát, pár nap múlva mindig kijön a kórházból saját felelősségére, mert szerinte ő nem beteg. Amiket hallucinál, azokat meg igaznak gondolja.

2015. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Néha amikor hirtelen odakapom valahova a fejemet, odapillantok valahova mintha nem ott lévő fényfoltokat látnék meg hirtelen amik aztán gyorsan eltűnnek amikor erőteljesebben odafókuszálok már. De jellegtelen fényfoltok
2015. dec. 11. 12:56
 5/15 anonim ***** válasza:

Miböl gondolod egyáltalán, hogy skizofren vagy?

Ugyanis erre jellemzö, hoyg az illetö sosem veszi észre, hogy valami nem stimmel vele.


Szóval már csak ebböl is kizártnak tartom. Viszont több egyéb probléma lehet, ami kicsit hasonló tüneteket okozhat, viszont ezek aránylag egyszerüen megszüntethetöek.


Ha gondolod, írhatsz privátban is, mert foglalkoztam a témával.

2015. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk hallucinálnék skizofrénként pl. amikor egyedül ülök a szobámban, hirtelen idehallucinálnék esetleg egy másik embert, akkor azt gondolnám hogy az valóságos és ő tényleg itt van? Akkor is ha tudom hogy senki nincs itthon és nem lehet itt senki más?
2015. dec. 11. 13:05
 7/15 A kérdező kommentje:
Ilyen még nem történt velem csak egy példaként hoztam fel
2015. dec. 11. 13:05
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

4: Azért ez nem hallucináció.

A skizofrének konkrét történeketek képzelnek be maguknak. Pl. Hogy xy járt náluk, amikor ott sem volt. Hogy valaki figyeli őket, amikor te is vele vagy és látod, hogy senki sem figyel titeket.

2015. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És a hangokkal kapcsolatos hallucináció az milyen? Mintha igazi, valódi hangokat hallana az ember a fülével, vagy a fejében jönnek csak elő mint valami gondolatok?
2015. dec. 11. 13:18
 10/15 anonim ***** válasza:

"De ha mondjuk hallucinálnék skizofrénként pl. amikor egyedül ülök a szobámban, hirtelen idehallucinálnék esetleg egy másik embert, akkor azt gondolnám hogy az valóságos és ő tényleg itt van? Akkor is ha tudom hogy senki nincs itthon és nem lehet itt senki más?"


Addig igaz lehetne, hogy odaképzelsz valakit, de ha skizofrén lennél, akkor NEM TUDNÁD, hogy senki sincs ott - azt hinnéd és azt tudnád, hogy tényleg van ott valaki.

2015. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!