Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél az alábbihoz...

Mit tennél az alábbihoz hasonló, komolynak tűnő helyzetben?

Figyelt kérdés

Ha hosszú évek óta megfigyelnének ismeretlen személyek, és még, adott esetben több száz kilométerre is követnének. Látnák az összes internetes tevékenységedet, begépelt szövegedet, fényképeidet, szinte mindent tudnának rólad. Néhanapján küldenének fenyegető üzeneteket és levideóznának/lefotóznának.

Akármelyik városban/faluban is jársz, lennének a környéken embereik, akik figyelemmel kísérnek, és ezt néha-néha feltűnően tennék.

Az interneten pedig a megfigyelt tulajdonságaid alapján alkotott álszemély(ek) nevében írogatnának minden rosszat a nagyközönség számára különböző weboldalakon.

Bármerre is jársz, soha nem élvezhetnéd az életed, nem lazulhatnál el igazán, idővel teljességgel kifordulnál önmagadból.

Mindez legalább 2011 óta tartana és különösebb indok nélkül... Egyszerűen kiszemeltek maguknak és koholt vádakkal illetnek. Ismerem sokuk arcát, talán még néhányuk valódi nevét is.


2016. jún. 12. 18:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sürgösen menj pszichiáterhez, mert igen erös üldözési mániád van ilyen esetben.
2016. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Régen sokat jártam pszichiáterhez/pszichológushoz, de nem tudtak segíteni. Akkoriban más jellegűek voltak a gondjaim.
2016. jún. 12. 19:00
 3/17 A kérdező kommentje:
Viszont ez nem kitaláció vagy képzelgés.
2016. jún. 12. 19:04
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a rólad készült fotók és videók, valamint a kamuprofil és a fenyegető üzenetek birtokában besétálsz a rendőrségre és zaklatás miatt feljelentést teszel ismeretlen tettes ellen.

Ha valóban ennyi bizonyíték van nálad, akkor nem hajtanak el.

2016. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos egyáltalán nincs sok bizonyíték. Még az az egy-két valódi név is erősen bizonytalan, és nem szeretnék ártatlanokat megvádolni, mert nem jönne ki jól.
2016. jún. 12. 19:15
 6/17 A kérdező kommentje:
A saját szavamon kívül néhány link és fenyegető üzenet a bizonyíték. Illetve pár gyanús rendszám, de mint írtam korábban, nem akarok ártatlanokat bevonni.
2016. jún. 12. 19:21
 7/17 anonim ***** válasza:

Te amúgy mennyi idős vagy, fiú/ lány? :D

És miért követnének téged? :D

2016. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Vagy paranoia vagy ha igaz akkor valamivel felhúztál egy szektát. Azt nem írtad le hogy miért lehet ez és mi kötheti össze azokat akik szórakoznak veled.
2016. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezeknek nagyon nem lehet életük ha évek óta a tiedel foglalkoznak :D

De én is azt mondom hogy jelents fel őket zaklatásért vagy bérelj fel egy magánynyomozót hogy derítse ki kik zaklatnak téged.

2016. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

...Vagy a harmadik lehetőség az, hogy összetévesztenek valakivel. Mert ilyen több alkalommal is előfordult már.


19:34

"miért lehet ez"


Erre én sem tudom a választ.

Egy agresszív üzenettel kezdődött az egész, amelyet feltehetőleg álprofillal írtak, és olyan dolgokkal vádoltak meg benne, amelyek egyáltalán nem igazak rám. Semmi olyat nem tettem, amivel ártottam volna bárkinek is. Épp ellenkezőleg: például annak idején az osztálytársaim sokat bántottak, és régebben (2011 előtt) is volt egy züllött ember, aki zaklatott és zsarolt, de ő "élőben", és egy idő után nem láttam többet.

Nem sokkal azután pedig becsengetett hozzánk két izmos, bűnöző-szerű alak, akik egy régi/távoli ismerősünk felől kérdezősködtek (de valószínűleg nem volt közük az eggyel előbb említett zsarolóhoz).


"mi kötheti össze azokat akik szórakoznak veled"


A Facebook-profilok alapján huszonéves személyek írták az üzeneteket. És valóban, az általam "gyanúsítottak" körében szerepel több huszonéves, környékbeli (és nem környékbeli) fiatal is.

Ugyanakkor, a több száz kilométerre követők között számon tartok egy ötvenes (majdnem hatvanas) férfit és a valószínűleg szintén hasonló korú feleségét. Meg kell említenem azt is, hogy 35-45 év közötti gyanúsítottjaim is vannak. Tehát összességében nagyjából 20-60 év közöttieket alkot az intervallum, vagyis nem árul el sokat/nem lehet kiigazodni rajta.

Az is feltűnt több alkalommal, hogy a megfigyelők úgy tettek, mintha nem ismernék egymást, pedig egyértelműen "együtt dolgoztak".

2016. jún. 12. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!