Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél az alábbihoz...

Mit tennél az alábbihoz hasonló, komolynak tűnő helyzetben?

Figyelt kérdés

Ha hosszú évek óta megfigyelnének ismeretlen személyek, és még, adott esetben több száz kilométerre is követnének. Látnák az összes internetes tevékenységedet, begépelt szövegedet, fényképeidet, szinte mindent tudnának rólad. Néhanapján küldenének fenyegető üzeneteket és levideóznának/lefotóznának.

Akármelyik városban/faluban is jársz, lennének a környéken embereik, akik figyelemmel kísérnek, és ezt néha-néha feltűnően tennék.

Az interneten pedig a megfigyelt tulajdonságaid alapján alkotott álszemély(ek) nevében írogatnának minden rosszat a nagyközönség számára különböző weboldalakon.

Bármerre is jársz, soha nem élvezhetnéd az életed, nem lazulhatnál el igazán, idővel teljességgel kifordulnál önmagadból.

Mindez legalább 2011 óta tartana és különösebb indok nélkül... Egyszerűen kiszemeltek maguknak és koholt vádakkal illetnek. Ismerem sokuk arcát, talán még néhányuk valódi nevét is.


2016. jún. 12. 18:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló dolog van velem is.
2016. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Tény, hogy paranoiás is vagyok, de az előbb leírtak egyértelműen valós események voltak.

Legfeljebb néha túlreagálom a dolgokat, és ott is a hátsó szándékot keresem, ahol valójában nincs.

2016. jún. 12. 21:19
 13/17 A kérdező kommentje:

19:53

Ezen én is sokszor elgondolkoztam.


21:15

Ha szabad kérdeznem, a tiéd milyen szempontból hasonló?

2016. jún. 12. 21:22
 14/17 anonim ***** válasza:
A figyelés és a követés. Akár messzire is. Néha kapok a Google-tól értesítést, hogy itt vagy ott (pl. Bp., New York) beléptek az emailembe. Nem bp-i vagyok. A többi nem.
2016. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valamiért valamilyen hírszerző szolgálat figyel téged? Esetleg ismersz olyan embert aki valami gyanús dolgokat művelt vagy tettél olyan kijelentéseket valakinek vagy a interneten ami bizonyos cselekményekre utal? Említetted hogy egy ismerősödet kereste két gorilla. Lehet hogy a vele való ismerettséged miatt van?
2016. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

21:45

A hírszerzés alatt kémszolgálatra gondolsz? Nem vagyok híres vagy gazdag ember, vagyis nem tartom valószínűnek, hogy ilyen okból figyelnének.

Régebben egy-két alkalommal látható voltam a helyi újságban, de ennek semmi jelentősége, mert csak egy szakkör programjával kapcsolatos hír volt és több más személlyel együtt szerepeltem, nem volt kiemelve a nevem sem. Illetve, egyszer egy kisebb szaklap adott évbeli programajánlójának előlapján tűntem fel (stb). Tényleg nem nagy dolgok...

A nemrég említett (nagyon távoli) ismerősömmel soha nem voltam jóban, de nem is nehezteltünk egymásra. Mindig is furcsa, nehéz, de egyben bandázó-kicsapongó természetűnek ismertem. Ő pedig engem különc és visszahúzódó gyereknek tartott. Egy bizonyos témakörrel kapcsolatos tudásomat becsülte. Nem volt közvetlen a viszonyunk, mondhatnám, alig ismertük egymást. Állítólag valami tartozása volt, bár erről semmit sem tudok.

Ami az internetet illeti, már nagyon régóta használom, sok emberrel beszéltem az évek során, gyakran "csak úgy" unalmamban is, időtöltés céljából. Volt néhány YouTube-ra feltöltött videóm, melyeknek magas volt a nézettségük. (Fotóimat mutattam be rajtuk keresztül, zenei aláfestéssel.) A legnépszerűbbhöz hozzászólt az egyik fenyegető, én pedig aggodalmamban letöröltem az összeset, nem törődtem azzal, hogy rengetegen nézték meg. (Nem kérkedésből írom.)

Két dolgot bánok igazán: az egyik az, hogy egyáltalán szóba elegyedtem megbízhatatlan idegenekkel a neten, a másik pedig, hogy még régebben - átmeneti hülyeségemben -, kíváncsiságból kitettem néhány képet magamról ide, a külsőmmel kapcsolatos véleményeket "kikérvén". Természetesen szolidan fogalmaztam meg az akkori kérdésemet is, de végeredményben mégiscsak ott volt az a néhány kép.

Összefoglalva: nem tudom, hol figyelhettek fel rám a fenyegetők és a megfigyelők. "Többfelől is jöhetett a rossz."

Régebben is regisztráltam ezen oldalra, viszont egy idő után nem tudtam belépni a korábbi regisztrációmmal. Feltörhette valaki? Vagy túlaggódom az egészet?

2016. jún. 12. 23:51
 17/17 A kérdező kommentje:
Az említett ismerősöm a saját adatai helyett a miénket adta meg sokaknak, csakhogy mentse a bőrét. A zűrös hülyeségei miatt én bűnhődök.
2016. jún. 15. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!