Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezhet valaha is Istennél...

Létezhet valaha is Istennél hatalmasabb személy?

Figyelt kérdés

2016. jún. 16. 12:51
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
Minden attól függ, hogy kit vagy mit nevezünk, hiszünk vagy gondolunk Istennek. Ha Isten megítélése Tőled függ, akkor logikus, hogy Te hatalmasabb vagy. Ha viszont Isten Tőled függetlenül is létezik, akkor meg mit számít, hogy Te mit gondolsz róla?
2016. jún. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Tézé81 válasza:
Chuck Norris!
2016. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 viragapa válasza:
Istenben, vagy bármiben, vagy bárkiben hinni, Őt legnagyobbnak tartani, annyi mint nem tudni, ha nem tudok valamit, akkor buta vagyok, ha buta vagyok, akkor mindenki be tud csapni, még a politikusok is!
2016. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
38%
Melyik istennél? Az ószövetség haragvó és bosszúálló öregemberénél, vagy az újszövetség jóságos, mindenkit kebelére ölelő bácsikájánál?
2016. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Miquel:


"Melyik istennél? Az ószövetség haragvó és bosszúálló öregemberénél, vagy az újszövetség jóságos, mindenkit kebelére ölelő bácsikájánál?"


#Teológiafelsőfokon ;)

2016. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Tom Benko ***** válasza:
Nekem van egy baromi nagy előnyöm vele szemben: bizonyítottan létezem.
2016. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 apexik válasza:
18%
Az Isten, aki/ami készített egy 'tojást', feltöltötte 'üzemanyaggal', rakott bele legalább öt kölcsönhatást, mint elektromos, mágneses, gyenge, erős, gravitáció stb, majd pattintott az 'ujjával', és elindult az ősrobbanás. Szóval?
2016. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
én nem személyként tekintek istenre, hanem mint a világ minden elemét magába foglaló entitásra. Mintha azt mondanám, hogy isten maga az univerzum, és ez a rendszer intelligens. Magába foglalja a teret, az anyagot, az energiát mely mozgásban tartja, és a törvényeket, melyek alapján működik (gondolok itt a fizikára). Szerintem ebből kifolyólag semmi nem létezik "istenen" kívül, így nem lehet semmi hatalmasabb. Természetesen ez csak egy a rengeteg lehetséges nézőpont közül... lássuk be, hogy mi emberek nem vagyunk annak a képességnek a birtokában, hogy ezt az egészet felfogjuk, csak tapogatózunk a sötétben, és teóriákat ütköztetünk egymásnak. :)
2016. jún. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
A hívők számára nincs. Az ateisták számára a kérdésed irreleváns. Egyébként sokan úgy gondolják, hogy Isten nincs, de bezzeg Sátán az van, s ő nem alszik, míg az Isten 6 napot dolgozott, azóta pihen s készül a következő teremtésre, ha a jelenlegi világ befuccsol.
2016. jún. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

A Mindenható Isten megsemmisíti azt, ami nála hatalmasabb akar lenni.


Ha van több isten, akkor a főisten az, aki az istennél hatalmasabb.


(Én mátrixhívő vagyok, azaz hiszem, hogy a világ megteremthető. Lásd a számítógépes játékokat, ahol a karakterek egyre intelligensebbek! Ugyanakkor nem hiszem, hogy a mi világunkat teremtették, mert én ilyennek vagyok programozva.)

2016. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!