Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináltak régen az emberek...

Mit csináltak régen az emberek net nélkül?

Figyelt kérdés

Nem jó egész nap telefonozni,gépezni...

Amikor meg kint vagyok van ,hogy csak unatkozom ,mert vagy meguntam azt ,amit régen csináltunk vagy a helyzetben nem tudunk olyat csinálni.Kíváncsi vagyok ,hogy régen mit csináltak a gyerekek,illetve felnőttek.Valaki megtudja mondani?



2016. jún. 28. 18:27
1 2
 1/12 Inessential ***** válasza:
92%

Most mondhatnám azt, hogy éltek, de ez nem lenne teljesen igaz.


Gondolom pl. a társasjáték nem 21. századi találmány.

2016. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Roland G. ***** válasza:
92%
Sokat beszélgettek!
2016. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Szörnyű, hogy tudok válaszolni erre a kérdésre. :D (ezt úgy értem, hogy ilyenkor szembesülök azzal, hogy megöregedtem)

14-15 éves voltam, mikor megengedhettük magunknak a számítógépet, majd nagy sokára az internetet. Akkor még lassú volt, betárcsázós fajta, eleve nem volt egy nagy élmény. Na szóval akkoriban kezdett el beszivárogni a családok életébe.

Vidéki gyerek vagyok, egy kis város csendes, kertes övezetében nevelkedtem, ahol volt pár korombeli lány, fiú. Velük játszottunk. Általában minden délután (lecke után, nyáron meg szinte egész nap) kint voltunk az utcán, vagy valamelyikünk udvarán voltunk. Fogócska, kapitánylabda, foci, társasjáték, kártya, minden ami játék, bicikliztünk a városban, vagy sétáltunk egy nagyot. Vagy ahogy kezdett elterjedni a nintendo, akkor összejártunk és játszottunk. A nyár volt a legjobb, mert akkor jöttek a szomszéd gyerekek unokatestvérei, vagy az öregek unokái 1-2 hétre és bővült a csapat.

Ha éppen nem kint voltunk, akkor maradt az otthon lét, a tv, az olvasás, videó kazettákat (akkor még cd/dvd nem volt) cserélgettünk a szomszédokkal és azt néztük.

Szóval valahogy így telt az élet (legalábbis az enyém) az internet előtti világban.

2016. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Én elmondom egy nyári napomat 12 évesen 1995-ben. Felkelés, reggeli, tv-zés. Foci, majd kerékpározás-bandázás egész délután, esetleg bunyó egy másik banda pistikéivel. Este megint tévézés.
2016. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Húzd ki az internetet egy hétre és meglátod.
2016. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Jatszottunk, futkaroztunk, bandaztunk, mentunk uszni, focizni, ki a levegore

Jo volt. Ti hogy birtok egesz nap bent ulni es nyomkodni valami s...rt?

2016. jún. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Olvastak, beszélgettek, dolgoztak fizikai munkát, kertészkedtek avagy földet műveltek, állatokat láttak el (pl.: legeltetés), tollat fosztottak, kukoricát morzsoltak, de volt, aki tanult, művészéletet élt (pl.: az írók). Régen nehezebb és hosszabb ideig tartott 1-1 tevékenység elvégzése a kevesebb géppark miatt.
2016. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Nekünk kb 13 éves koromig nem volt netünk, illetve után is egy darabig is az a sz-r betárcsázós volt, és csak este lehetett netezni, mert a telefonra volt kötve, és akkor már nem hívott senki :D


Én pl olvastam, tanultam, kint játszottam a többi gyerekkel. Sokkal több könyvet olvastam net nélkül, egyébként. Erre akkor jöttem rá, mikor albérletbe költöztem, és még nem volt bekötve a net, és 3 nap alatt elolvastam vagy 3 könyvet :D


Gimis koromban kollégiumban voltam, és közös gép volt, közös net, nem sokszor lehetett hozzáférni, akkor sem sokáig. Akkor is főleg olvastam. Nagy könyvmoly voltam :D

2016. jún. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem akkor lett egy laptopom, amikor egyetemre mentem, 19 évesen. Addig se net, se gép. Olvastam, rajzoltam, foglalkoztam a háziállataimmal a szabadidőmben. Anyámék munka után a szomszédokkal beszélgettek meg tévéztek (én nem, mindig utáltam a tévét). Igazából nem hiányzott. Most is örülök, ha már nem kell a gép előtt ülnöm, sokkal szívesebben olvasnék most is például, csak jelenleg épp nincs nálam könyv.
2016. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Pl. sokat olvastam. Meg átjártunk egymáshoz haverokkal, meg jártunk focizni, ilyenek.

Sôt, mondok neked durvábbat: akkoriban még mobil se nagyon volt (fôleg nem a gyerekeknek), szóval pl. olyan volt, hogy felcsöngettünk valakihez, hogy jöjjön le focizni.

2016. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!