Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináltak régen az emberek...

Mit csináltak régen az emberek net nélkül?

Figyelt kérdés

Nem jó egész nap telefonozni,gépezni...

Amikor meg kint vagyok van ,hogy csak unatkozom ,mert vagy meguntam azt ,amit régen csináltunk vagy a helyzetben nem tudunk olyat csinálni.Kíváncsi vagyok ,hogy régen mit csináltak a gyerekek,illetve felnőttek.Valaki megtudja mondani?



2016. jún. 28. 18:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nálunk gyerekkorom nagy részében nem volt még internetünk. Lejártam görkorizni, a játszótéri haverokkal lógtam, bicikliztem nagyon sokat. Aztán elköltöztünk onnan, iskolát is kellett váltanom. Ott nem fogadtak be, kiközösítettek stb... eléggé befelé forduló lettem. Aztán 1,5 év múlva onnan is elköltöztünk máshová, és az általános utolsó évében új suliba kerültem. Ott jó volt, lett pár barátnőm. Később a szakiskola és a szakközép (egy iskolába jártam mindkettőt, összesen 6 évig) megint jobb lett. Ott is voltak barátaim.

Akkoriban, 18 éves korom körül kaptam egy laptopot, lett rajta internet is, elég lassú fajta volt, de legalább volt. Akkor még csak ismerkedtem rajta és játszottam. Rákaptam az olvasásra is. Novellákat olvastam neten, illetve a nagymamám könyveit is akkoriban kezdtem el olvasni, és megszerettem ezt, mint időtöltést. Párkapcsolataim is a neten kezdődtek.


Most, felnőttként is használom a kedvenc játékomra, de ugyanakkor a hobbimra. Illetve sorozatokat is a neten nézek, zenét is onnan töltök le, valamint könyveket is. Amellett persze, hogy papír formában veszem őket. (nem lehet mindent megvenni, drágák a könyvek).

Életem szerelmét is az internet segítségével találtam meg, különben soha az életben nem találkoztunk volna... Szóval én jobban szeretem, hogy a mindennapi életem része.


Egyébként gondolom többet jártak az emberek szórakozni, társasjátékoztak, sportoltak, ilyesmi.

2016. júl. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugy latom en leszek itt a legoregebb,ezeket a gyerekeim is irhattak volna...

Az en gyerekkoromban,a70 es evekben,Tv mar volt,de fekete feher,es hetfon adasszunet voltvolt.Este a Tv macit neztuk,hetvegen mese,es ifjusagi musorokat.

Akik panelban laktak a tobbiekkel a jatszoteren jatszottak.En kertes hazban vifeken eltem,volt kiskutyam,nyuszim,azzal jatszottam.Sokat kirandultam a kornyekbeli hegyekre,jo volt a kozbiztonsag.Novenyt,bogarat gyujtottunk,fogocskaztunkfogocskaztunk,bicikliztunk,egymassal jatszottunk,pl.indianost,szamhaborut.Rengeteg konyvet olvastam,pottyos,csikos konyveket,diafilmet vetitettunk,es meg sorolhatnam.

Mar felnott voltam es gyerekeim voltak,mikor lett vezetekes telefonunk,es szamitogepunk.

Ja es 48 eves vagyok,de nem adnam oda a gxerekkorom semmiert...

2016. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!